Boże Narodzenie

  Jak wykorzystać dziesięć minut? Można milczeć, ale na to szkoda czasu... Można zapytać o relacje z chłopakiem, poprawkowy sprawdzian, rozwiązać zadanie z jedną niewidomą, przeczytać bajkę, poobserwować jak dziecko śpi lub wytłumaczyć, dlaczego nie robimy mu drugich śniadań. Więźniowie celebrują każdą minutę rozmowy online, którą dostają w prezencie od zakładu karnego. Większość z nich przez pandemię nie widziała swoich pociech przez 1,5 roku. Z osadzonymi w krakowskim więzieniu o bezcennych chwilach spędzonych z dziećmi podczas widzeń rozmawiała Lidia Ostólska z serwisu dziendobry.tvn.pl.

  Boże Narodzenie to czas odpoczynku i spotkań w gronie najbliższych. Doskonale wie o tym Magda Gessler, która tegoroczne święta postanowiła spędzić za granicą. W podróż wybrała się z mężem, Waldemarem Kozerawskim. Relacją z wyjątkowej wyprawy znana restauratorka podzieliła się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  Obchody świąt Bożego Narodzenia z dala od domu to nie lada atrakcja dla dzieci, ale także i rodziców. Familia Majdanów postawiła w tym roku na wypoczynek pod palmami. Zdjęcia z egzotycznej podróży do Tajlandii, które pojawiły się na instagramowym profilu Radosława Majdana, wyraźnie przypadły do gustu fanom.

  Caitlin Fladager to pochodząca z Kanady influencerka, której poczynania w mediach społecznościowych śledzi prawie 600 tys. osób. Kobieta i jej sposób wychowywania dzieci budzą mieszane emocje internautów. Teraz postanowiła odpowiedzieć hejterom.

  Do szokujących zdarzeń doszło w kościele Ducha Świętego w Zielonej Górze. Podczas tradycyjnej pasterki, do świątyni wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali zgromadzonych tam wiernych. Ostatecznie delikwentów ujęła policja.

  Święta Bożego Narodzenia to dla niektórych najbardziej wyczekiwany czas w roku. Wiele osób przygotowuje się do nich dużo wcześniej, a dom przystraja rozmaitymi ozdobami. Nie są one identyczne we wszystkich częściach świata. Czym zaskakują domowników Grecy, Ukraińcy i Meksykanie?

  Jemioła, świerk, gwiazda betlejemska - to rośliny, które ozdabiają nasze mieszkania podczas świąt Bożego Narodzenia. Niestety część z nich może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. O tym, które są najbardziej niebezpieczne porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną Skorupską, architektką krajobrazu i autorką kanału Make Your Life Greener.

  "Miłe wieści" to program, którego zadaniem jest dostrzeganie gestów delikatności. Jego formuła polega na wysyłaniu wiadomości redakcji przez widzów. Mogą to być zdjęcia lub filmy niedocenianych na co dzień bohaterów. Po to, aby podziękować im na wizji.

  Co obejrzeć w nadchodzące Boże Narodzenie? "Holiday", a może "Love actually"? Oczywiście to tytuły znane i lubiane, które chętnie oglądamy co roku, ale kultowych świątecznych filmów jest znacznie więcej. Ania Wendzikowska przygotowała dla widzów Dzień Dobry TVN najlepsze rekomendacje ze świata kina na zbliżający się weekend.

  Już ostatnie godziny dzielą nas od uroczystych wigilijnych kolacji. W wielu domach trwa w najlepsze przedświąteczna gorączka, która jak się okazało - nikogo nie oszczędza. Małgorzata Socha opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym opisuje, co musiała zrobić, by ze wszystkim zdążyć. 

  "Rodzeństwo uświadomiło mnie, że są szybkie przelewy na telefon".

  Dlaczego porównujemy historię Świętej Rodziny do sytuacji uchodźców?

  "Nie wiem, jak ja przeżyję".

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. W Polsce 24 grudnia zasiadamy do kolacji wigilijnej, łamiemy się opłatkiem i kolędujemy. A jak wygląda to w Stanach Zjednoczonych? Jakie są amerykańskie tradycje? Czy Polonia przygotowuje pierogi?

  "Nikt tego wieczoru nie może czuć się samotnie".

  "Myślę, że atmosfera jest najważniejsza"

  "U nas już 4 pokolenia!"

  "Domową atmosferę poczułam dopiero, kiedy leżałam na szpitalnym łóżku".

  Joanna Opozda ma przed sobą nie lada wyzwanie. Aktorka pierwszy raz zaprosiła swoich bliskich na wigilię. Świeżo upieczona żona nie marnuje czasu i dokumentuje w sieci kolejne etapy przygotowań. Piesek gwiazdy skradł show.

  Dla wielu katolików wizyta w kościele podczas Bożego Narodzenia to nieodłączny element świąt. Często pojawiają się jednak wątpliwości, kiedy według kalendarza liturgicznego musimy być obecni, by spełnić chrześcijański obowiązek. Wyjaśniamy.

  Książę Harry i Meghan opublikowali pierwsze zdjęcie swojej córki Lilibet na świątecznej pocztówce. Sesja odbyła się w domu pary w Santa Barbara w Kalifornii. Wielu fanów rodziny królewskiej czekało na tę fotografię. Trzeba przyznać, że wyjątkowo sielankowy kadr.

  "Co warto obejrzeć w czasie świąt Bożego Narodzenia?" - to pytanie, co roku zadaje sobie wielu widzów. Dlatego Player.pl przygotował świetne filmy i seriale, by odpowiedzieć na to pytanie. Oto zestawienie 7 produkcji, które umilą grudniowe wieczory. Uwaga: są wciągające!

  Epidemia koronawirusa nie odpuszcza. Każdej doby rośnie ilość zarażonych osób. Powoli wprowadzane są dodatkowe obostrzenia, które mają zmniejszyć skalę rozprzestrzeniania się choroby. Czy na zakończenie roku możemy spodziewać się nowych restrykcji? Wyjaśniamy.

  Co warto kupić bliskim w ostatniej chwili?

  Pierwsza gwiazdka tradycyjnie wyznacza początek kolacji wigilijnej.

  "Poszedłem z listą gotowych tematów".

  "Uświadamiam sobie, jak wiele mnie omija".

  Uwielbiany przez widzów serial "Kontrola" powraca z drugim sezonem. Pierwsze odcinki dostępne są już na Player.pl. Promocji produkcji towarzyszy świąteczny spot, który chwyta za serce. Zobaczcie sami.

  Jedno z pytań, które co roku w Wigilię pada w wielu domach, brzmi: czy dzisiaj można jeść mięso? Czy dzieci są zwolnione z postu? Biuro prasowe Episkopatu wyjaśniło, skąd wzięła się tradycja wstrzemięźliwości pokarmowej. Kogo obowiązuje post?

  Oto tani i efektywny trick z pomarańczą w roli głównej.