Boże Narodzenie

  Boże Narodzenie

  Jak wykorzystać dziesięć minut? Można milczeć, ale na to szkoda czasu... Można zapytać o relacje z chłopakiem, poprawkowy sprawdzian, rozwiązać zadanie z jedną niewidomą, przeczytać bajkę, poobserwować jak dziecko śpi lub wytłumaczyć, dlaczego nie robimy mu drugich śniadań. Więźniowie celebrują każdą minutę rozmowy online, którą dostają w prezencie od zakładu karnego. Większość z nich przez pandemię nie widziała swoich pociech przez 1,5 roku. Z osadzonymi w krakowskim więzieniu o bezcennych chwilach spędzonych z dziećmi podczas widzeń rozmawiała Lidia Ostólska z serwisu dziendobry.tvn.pl.

  Do szokujących zdarzeń doszło w kościele Ducha Świętego w Zielonej Górze. Podczas tradycyjnej pasterki, do świątyni wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali zgromadzonych tam wiernych. Ostatecznie delikwentów ujęła policja.

  Już ostatnie godziny dzielą nas od uroczystych wigilijnych kolacji. W wielu domach trwa w najlepsze przedświąteczna gorączka, która jak się okazało - nikogo nie oszczędza. Małgorzata Socha opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym opisuje, co musiała zrobić, by ze wszystkim zdążyć. 

  Dla wielu katolików wizyta w kościele podczas Bożego Narodzenia to nieodłączny element świąt. Często pojawiają się jednak wątpliwości, kiedy według kalendarza liturgicznego musimy być obecni, by spełnić chrześcijański obowiązek. Wyjaśniamy.

  Epidemia koronawirusa nie odpuszcza. Każdej doby rośnie ilość zarażonych osób. Powoli wprowadzane są dodatkowe obostrzenia, które mają zmniejszyć skalę rozprzestrzeniania się choroby. Czy na zakończenie roku możemy spodziewać się nowych restrykcji? Wyjaśniamy.