Styl życia

Jak wygląda organizacja świąt w wielodzietnej rodzinie? "Mama zawsze robiła gigantyczne zakupy"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Jak wyglądają Święta u Smykiewiczów?

Boże Narodzenie tuż tuż, dlatego w większości polskich domów trwają już przygotowania do spotkań przy świątecznym stole. W rodzinach wielodzietnych organizacja grudniowych uroczystości wymaga nie lada wysiłku. W Dzień Dobry TVN przekonywali o tym bracia Smykiewiczowie.

Świąteczna lista zakupów w rodzinie wielodzietnej

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, obfitujący w moc atrakcji, ale także i obowiązków. Przygotowania do świąt niosą za sobą szereg niełatwych wyzwań, takich jak przyrządzanie wyszukanych potraw czy wybieranie upominków dla najbliższych. W wielodzietnych rodzinach na spełnienie wszystkich świątecznych powinności trzeba poświęcić sporo czasu i wysiłku.

- U nas zawsze to wyglądało w ten sposób, że mama robiła wielką listę i szykowała się na wielkie zakupy przed świętami. Jechała gdzieś z tatą, to kosztowało dużo energii i pracy, żeby to wszystko zorganizować - ocenił Antoni Smykiewicz.

Wokalista zapewnił, że choć jest już dorosły, a jego bracia i siostry już dawno podążyli własną życiową drogą, święta Bożego Narodzenia wciąż traktowane są przez niego jako czas uroczystych spotkań przy wspólnym stole.

- Ja na przykład wczoraj kupiłem pięć karpi, żeby je (...) przygotować dla rodzeństwa. To jest oczywiste, że musi być tego trochę więcej - zauważył muzyk.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Jak wyglądają święta w wielodzietnej rodzinie?

Zgodnie z tradycją, rodzina Smykiewiczów także i w tym roku cieszyć się będzie cudowną atmosferą świąt w pokaźnym gronie. Niestety przy stole zabraknie najmłodszego z barci, ponieważ wyjechał do Chin, by realizować się na płaszczyźnie zawodowej jako model.

Rodzeństwo jak zwykle zamierza podzielić się obowiązkami związanymi z przyrządzaniem bożonarodzeniowych specjałów.

- Mama zawsze robiła gigantyczne zakupy i wszystkie rzeczy przygotowywaliśmy razem przed świętami - podkreślił Antoni Smykiewicz, zapewniając przy tym, że w tym roku rodzice także mogą liczyć na wsparcie swoich pociech.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości