Dziecko

Dieta, która wspomaga rozwój dziecka. "Żywność dla najmłodszych powinna być bogata w składniki odżywcze"

Dziecko

Aktualizacja:

Martyna Domagała jest mamą dwójki dzieci. Przed ich urodzeniem prowadziła bardzo aktywny tryb życia, jeździła na nartach i uprawiała inne sporty. Teraz ma zamiar dalej poświęcać się swoim pasjom i angażować w nie dzieci. Nam opowiedziała o rodzinnych zajawkach i zdrowym podejściu do życia.

Sport to zdrowie

Aktywność fizyczna to samo zdrowie, zatem warto już od najmłodszych lat zaszczepiać w naszych dzieciach miłość do sportu. W ten sposób postąpiła Martyna Domagała. Mama dwójki dzieci nie potrafi stać w miejscu, do aktywności motywuje więc całą rodzinę. Starsza córka uczęszcza już do klubu sportowego, a w wolnych chwilach gra z tatą w piłkę nożną.

- Razem z mężem jeździmy na snowboardzie, a córka opanowała jazdę na nartach. Mam nadzieję, że jak tylko Filipek dorośnie, to również zaszczepię w nim pasję do sportu i będziemy wspólnie, aktywnie spędzać czas – powiedziała Martyna.

Zdrowa i zbilansowana dieta

Do sportowego pakietu warto dołączyć zdrową i zbilansowaną dietę. Szczególnie gdy w domu mamy małe dzieci. Te potrzebują bowiem wartościowych posiłków, które zaspokoją ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Zdrowe żywienie mojego synka jest dla mnie niezwykle ważne. Od kiedy Filipek przestawał jeść mleko, zaczęłam rozszerzać jego dietę o inne produkty, skupiając się na tych najbardziej wartościowych. Filipek rośnie w tempie błyskawicy, a je wciąż mniej niż reszta rodziny. Widzę, że kiedy zje kaszkę na śniadanie, ma w sobie mnóstwo energii na odkrywanie i poznawanie świata

- powiedziała Martyna.

Temat zdrowej diety u dziecka wyjaśniła nam także specjalistka do spraw żywienia.

- Żołądek dziecka jest naprawdę niewielki. Ma wielkość jego dwóch zaciśniętych piąstek, z kolei zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest bardzo wysokie. W przeliczeniu na masę ciała może być nawet 5 razy większe niż u dorosłych. Stawiajmy więc nie tylko na ilość tego, co zjada dziecko, ale także na jakość. Wtedy w niewielkiej objętości będziemy w stanie dostarczyć dziecku tego, czego potrzebuje. Żywność dla najmłodszych powinna być bogata w składniki odżywcze

- powiedziała Ewelina Poźniak, specjalistka ds. żywienia, Nestlé Nutrition.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Katarzyna Ankudowicz o kobietach, których bała się w dzieciństwie. "One były niebezpieczne"

Jak robić zakupy spożywcze, by oszczędzić czas i pieniądze? "Dzieciaki są świetnym kierunkowskazem"

Raper o wielkim sercu pracuje z trudną młodzieżą. "Nie jestem dzieciakiem, który miał łatwe dzieciństwo"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Bartek Dajnowski

Pozostałe wiadomości