Parenting

Urodziła dziecko, gdy miała 66 lat. Jej córka jest już nastolatką. Jak teraz wyglądają?

Parenting

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
wp.pl
Adriana Iliescu z Bukaresztu, najstarsza matka świata

Adriana Iliescu z Bukaresztu została matką w wieku 66 lat. 16 stycznia 2005 r. trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza kobieta, która urodziła dziecko. Decyzja Rumunki o późnym macierzyństwie była świadoma. Skąd taki pomysł? Jak dogaduje się z nastoletnią córką, która mogłaby być jej wnuczką?

Bukareszt. Adriana Iliescu urodziła dziecko w wieku 66 lat

Adriana Iliescu wyszła za mąż, gdy miała 20 lat. Relacja z partnerem nie przetrwała jednak próby czasu. Rumunka rozwiodła się i porzuciła myśl o założeniu rodziny na rzecz rozwijania kariery zawodowej. Przez niemal całe życie spełniała się w roli nauczycielki akademickiej i autorki książek dla dzieci. Marzenie o posiadaniu potomstwa pojawiło się u niej stosunkowo późno, bo gdy była już dojrzałą kobietą. Przez prawie dekadę walczyła z niepłodnością, aż wreszcie w wieku 66 lat zdecydowała się na zapłodnienie in vitro.

Adriana nie uzyskała aprobaty bliskich. Wielu przyjaciół odwróciło się od niej, ponieważ uznali, że postępuje egoistycznie i nie patrzy na dobro dziecka, które w najlepszym przypadku od najmłodszych lat będzie musiało opiekować się niedołężną matką, a w najgorszym - wychowywać się bez rodziców.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

16 stycznia 2005 roku, kiedy urodziła się Eliza, seniorka zapisała się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza matka świata. Córka 66-latki była wcześniakiem i pierwsze tygodnie spędziła na oddziale intensywnej terapii. Dziś Eliza ma już 17 lat i planuje podjąć studia na kierunku ścisłym.

Najstarsza matka świata. Jaki ma kontakt z nastoletnią córką?

Adriana Iliescu niejednokrotnie była uznawana za babcię swojego dziecka. Rodzicielka skończyła 83 lata i robi wszystko, by zapewnić córce jak najlepszy byt. Prowadzi aktywny tryb życia, ponieważ chce jak najdłużej zachować dobrą kondycję.

Seniorka nie żałuje, że podjęła decyzję o późnym macierzyństwie. Kilka lat temu myślała nawet o powiększeniu rodziny i rodzeństwie dla córki. Po rozważeniu wszystkich "za" i "przeciw", zrezygnowała jednak ze starań o kolejne dziecko. Dziś zaleca Elizie, by ta została matką o wiele wcześniej niż ona.

- Mojej córce radziłabym urodzić przed trzydziestką. Ale jeśli jej się to nie uda, uważam, że kobieta powinna w każdym wieku próbować mieć dziecko. To najpiękniejsze, co można dostać. Kiedy odejdziesz, jakaś cząstka ciebie będzie żyć dalej. Jeśli masz dziecko, nie zaznasz śmierci - tłumaczy Adriana Iliescu. Zobaczcie, jak prezentuje się 83-letnia matka i jej nastoletnia córka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: East News/AFP

Pozostałe wiadomości