późne macierzyństwo

  "Nie ma innego sposobu na wytłumaczenie tego niż cud".

  "Kończy mi się czas".

  Różnica wieku rodzeństwa wynosi 28 lat.

  - Wygląda Pani obłędnie - komentują internauci.

  Małgosia chętnie dzieli się swoim życiem w mediach społecznościowych, ale tym razem przygotowała dla obserwujących coś więcej. Jako świadoma i doświadczona mama trójki, postanowiła przekazać swoją wiedzę i doświadczenie innym.

  Britney Spears jakiś czas temu podzieliła się ze swoim fanami radosną nowiną - wokalistka spodziewa się trzeciego dziecka. Gwiazda jest bardzo aktywna w swoich mediach społecznościowych, ale tego nikt się nie spodziewał. Britney opublikowała na Instagramie bardzo odważne zdjęcia. O niepokoju fanów i specjalistów show-biznesu powiedziała Sandra Hajduk- Popińska.

  Katarzyna Sokołowska w 9. odcinku "Miasta Kobiet" opowiedziała o swojej drodze do macierzyństwa i stereotypach, z którymi mierzy się dojrzała kobieta w ciąży.

  16 stycznia 2005 roku trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza matka świata.

  "Prawie nigdy nie płacze" - wyznaje modelka.

  Agnieszka Włodarczyk kilka miesięcy temu została mamą po raz pierwszy. Swojego synka urodziła mając skończone 40 lat. I choć późne macierzyństwo dziwi coraz mniej, aktorka wymienia jeden jego minus. Jaki?

  Agnieszka Włodarczyk podzieliła się w sieci swoimi obawami związanymi z wychowywaniem synka. - Towarzyszy mi jeszcze delikatny lęk, co to będzie, jak zacznie płakać w publicznym miejscu - napisała. Jak na ten post zareagowały użytkowniczki Instagrama, które są mamami?

    Katarzyna Glinka postanowiła odpowiedzieć na nurtujące pytania fanów. Jak przyznała, wiele osób dopytuje, czy warto decydować się na dziecko po 40. Doświadczona aktorka bez ogródek wyjawiła całą prawdę. "Patrzę czasem z zazdrością na ludzi podróżujących już bez dzieci".

  68-letnia Lyn May, popularna meksykańska aktorka i tancerka kabaretowa spodziewa się dziecka. Radosną wieścią podzieliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ojcem jest o 40 lat młodszy od niej partner, latynoamerykański muzyk.

  Media na całym świecie obiegła niezwykła informacja. Popularna top modelka Naomi Campbell właśnie została po raz pierwszy mamą. Jest to o tyle zaskakujące, że wcześniej nie pojawiały się doniesienia, że przygotowuje się do tej roli. Szczęśliwą wiadomość gwiazda ogłosiła w mediach społecznościowych.

  Magdalena Boczarska na łamach "Twojego Stylu" opowiedziała o tym, co najbardziej cieszy ją w aktorstwie. Poruszyła również temat późnego macierzyństwa, zdradzając jak słynny film "Sztuka kochania" wpłynął na jej życiowe wybory.

  Erramatti Mangayamma jest najstarszą mamą na świecie. Wraz z mężem przez dziesięciolecia starała się o dziecko, bezskutecznie. Do tego w wieku 40 lat przeszła wczesną menopauzę. Nazywano ją "bezdzietną", a jej mężowi radzono, by ożenił się ponownie. Jednak Mangayamma spełniła swoje marzenie - w wieku 74 lat urodziła bliźniaki.

  Mauricia Ibanez, uznana za najstarszą matkę w Hiszpanii, nie może wychowywać swoich dzieci, które przyszły na świat w 2017 roku. Orzeczenie Sądu Najwyższego kończy czteroletnią batalię prawną kobiety o przywrócenie jej praw rodzicielskich. Emerytka jest tym wyrokiem zdruzgotana.

  Liczba urodzeń stale maleje. W ciągu 10 lat zanotowaliśmy jej spadek o ponad 40 tysięcy. Wszystko dlatego, że kobiety coraz później decydują się na dziecko. Pod tym względem doganiamy inne europejskie kraje.

  Zniknęła ze świata show-biznesu, żeby poświecić się rodzinie i pracy. Weronika Marczuk wróciła do Polski, ale nie zamierza zwalniać tempa. Do naszego studia przyszła z małą córeczką Anią i mamą Niną.

  Kinga Korta, gwiazda programu „Żony Hollywood” dwa lata temu doczekała się pierwszego dziecka. Narodziny syna całkowicie wywróciły jej świat to góry nogami. O urokach późnego macierzyństwo i nowym podejściu do życia celebrytka rozmawiała z Basią Pasek.

  To temat, który wzbudza wiele kontrowersji. Kobiety coraz rzadziej decydują się na wczesne macierzyństwo, jednak, tak późne wybiera niewiele. Jak radzą sobie najstarsze matki świata?

  Aktorka w szczerej rozmowie na blogu Anny Lewandowskiej opowiedziała o późnym macierzyństwie, wychowywaniu syna i organizacji czasu. Jaką mamą jest Małgorzata Kożuchowska?

  Macierzyństwo po czterdziestce wciąż wzbudza kontrowersje. Jednak dzięki pogłębionej świadomości i rozwojowi medycyny na przestrzeni ostatnich lat stało się znacznie bezpieczniejsze. Które z polskich gwiazd nieco później zdecydowały się na urodzenie dziecka?

  W grudniu ubiegłego roku Cameron Diaz i Benji Madden po raz pierwszy zostali rodzicami. W niedawnym wywiadzie dla Jimmy’ego Fallona aktorka nie mogła przestać zachwycać się macierzyństwem. W programie wyznała, że córka to najlepsze, co jej się przydarzyło.

  61-letnia Alexandra Hildebrand poinformowała w ostatnim czasie, że jest w stanie błogosławionym. Czy późne ciąże są bezpieczne dla organizmu kobiety? Zapytaliśmy o to naszego eksperta.

  Coraz więcej kobiet decyduje się na dziecko po 40. Zazwyczaj są to ciąże wyczekane, stąd też dojrzałe mamy są spokojniejsze. Należy jednak pamiętać, że wraz z wiekiem wzrasta ryzyko powikłań w trakcie ciąży. Zwiększa się np. ryzyko wad wrodzonych. Ciężarna po 40. musi by pod stałą kontrolą lekarską. Czego najbardziej obawiają się dojrzałe matki? I co może dać dziecku dojrzały rodzic? W studiu Dzień dobry TVN zapytaliśmy o to Marzenę Dębską, ginekolog, położnik oraz Monikę Perkowską, psycholog dziecięcą.

  Statystycznie Polki rodzą pierwsze dziecko w 27. roku życia. Jednak w ostatnich latach wzrosła liczba kobiet, które urodziły dziecko w okolicach czterdziestki. Czy starsze mamy zmagają się z innymi problemami niż młodsze? Jakie są zalety, a jakie wady późnego macierzyństwa? Zapytaliśmy o to Annę Korcz, Odetę Moro i Ewę Pacułę.

  Katarzyna Bujakiewicz to aktorka po czterdziestce. Jak aktorka radzi sobie z upływającym czasem? Zapytała ją o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Świat obiegła informacja, że pięćdziesięcioletnia Janet Jackson spodziewa się pierwszego dziecka. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ginekolog i endokrynolog dr Barbarę Grzechocińską, aby zapytać, jak bardzo niebezpieczna jest ciąża dla kobiety w tym wieku i czy można w nią zajść w sposób naturalny.

  Gośćmi Dzień Dobry TVN byli aktorzy serialu "Druga szansa": Tamara Arciuch i Maciej Musiałowski, czyli serialowa matka i jej zbuntowany syn. Czy macierzyńskie doświadczenie Tamary pomogło jej zbudować relację z Maciejem na planie serialu? Jak im się współpracuje?