Pozytywki

Zorganizowała remont domu babci, która opiekuje się porzuconymi wnukami. Otrzymała za to listopadową Pozytywkę Dzień Dobry TVN

Pozytywki

Aktualizacja:

"Pozytywki Dzień Dobry TVN" to wyróżnienie dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy. Laureatem listopadowej Pozytywki została Kinga Mokosa-Paszkiet, która wyremontowała mieszkanie 67-letniej pani Krystynie.

Wyróżnienie "Pozytywka Dzień Dobry TVN"

Przypominamy, że Kinga Mokosa-Paszkiet jest właścicielką firmy budowlanej. To dzięki niej pani Krysia z Szubina, która wychowuje 4 wnuków, ma nowy dom. Widzowie 6 listopada mieli okazję poznać tę poruszającą historię, a teraz zadecydowali, że Pozytywka Dzień Dobry TVN powędruje w ręce pani Kingi, która nie tylko wyremontowała rodzinie rozpadające się mieszkanie, ale również namówiła do pomocy 86 innych osób.

- Przeszło to moje oczekiwania. Nie spodziewałam się tak dużej liczby osób, ale gdzieś tam w połowie tego remontu ludzie sami zaczęli się nakręcać, dlatego to urosło do tak wielkiej liczby – oznajmiła pani Kinga, odbierając wirtualnie Pozytywkę.

Dodatkowo właścicielka firmy mogła liczyć na pomoc burmistrza, który nie tylko wsparł akcję finansowo, ale także umożliwił wynajęcie na czas trwania remontu tymczasowe mieszkanie dla rodziny. Ponadto podczas otwarcia przygotował prezenty dla pani Krystyny i jej wnuków.

– Jestem bardzo mu za to wdzięczna – oznajmiła pani Kinga.

Przerażające warunki

Następnie Filip Chajzer zapytał panią Kingę, jak zareagowała, gdy po raz pierwszy weszła do mieszkania pani Krysi?

– Byłam zdziwiona, że można w takim czymś mieszkać, że ktoś w XXI wieku nie ma łazienki, ciepłej wody, kuchni, a rzeczy pochowane są w różnych dziwnych miejscach: gdzieś tam jeden garnek, jedna patelnia, a ogrzewanie jest w trzech piecach kaflowych. Podłoga zarywała się i wszędzie był grzyb. Jeden wielki dramat. Zwłaszcza, że dwójka dzieciaków jest chora na serce – wspominała.

Po tej wizycie kobieta długo nie mogła się otrząsnąć, dlatego postanowiła działać. I tak został przeprowadzony gruntowny remont! Babcia Krysia liczyła na pomalowanie ścian, a otrzymała od pani Kingi i wszystkich zaangażowany ludzi z dobrym sercem zupełnie nowy dom.

Na koniec pani Kinga zdradziła, że przy remoncie pomagały głównie kobiety . Nie obyło się bez tutoriali na YouTubie, ale one udowodniły, że chcieć to móc!

– Chcę serdecznie podziękować tym dziewczynom, bo gdyby nie one, to by się na pewno nie udało. A tutaj dziewczyny pokazały swoją moc, klasę i siłę. Są niesamowite – zaznaczyła pani Kinga i zapowiedziała, że to nie koniec jej szalonych pomysłów.

Gratulujemy!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Bruno laureatem "Pozytywki Dzień Dobry TVN". Zwycięzca pokazał, jak zrobić ozdoby choinkowe z mleka

Siostry Dominikanki nagrodzone Pozytywką DDTVN!

Prof. Jerzy Sieńko dostał Pozytywkę "Ta nagroda pojedzie do Kenii. Pozytywka to dla nas wyzwanie!"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości