Gwiazdy

Uroczysta premiera filmu "Magnezja". "Przyszło nam do głowy, żeby zrobić kino gangsterskie"

Gwiazdy

Otwarte kina, teatry i centra kultury - po długich miesiącach pandemii kultura powoli zaczyna budzić się do życia. Zniesione obostrzenia postanowił wykorzystać nasz reporter Mateusz Hładki, który wybrał się na premierę filmu "Magnezja". Czego możemy spodziewać się po nowej produkcji? Kilka szczegółów zdradził reżyser Maciej Bochniak.

Premiera filmu "Magnezja"

Magnezja to film, którego historia toczy się na wschodzie, a dokładnie na pograniczu Polski i Związku Radzieckiego. To właśnie tam żyje ród Lewenfiszów, który z zimną krwią rozlicza się ze swoimi przeciwnikami i walczy o wpływy. Kiedy senior rodu umiera, stery przejmują jego córki. Co z tego wyniknie? O tym przekonamy się w kinach. Mateusz Hładki o przebiegu produkcji rozmawiał z jej twórcami. Skąd pomysł na taką historię?

On się zrodził w mojej głowie i w głowie Mateusza Kościukiewicza zaraz po premierze "Disco Polo", kiedy wiedzieliśmy, że mamy już sukces, a widownia polubiła nasz film. Stwierdziliśmy, że chcemy zrobić coś następnego. Przyszło nam do głowy, żeby zrobić kino gangsterskie, bo na takim kinie się wychowywaliśmy

- powiedział reżyser Maciej Bochniak.

Jak wyglądały przygotowania do "Magnezji?" - Przygotowywaliśmy się kilka lat do tego filmu. Przy pracy nad scenariuszem zaczytywaliśmy się w przedwojennych gazetach, kolumnach kryminalnych - mówił Mateusz Kościukiewicz. Aktor podzielił się także pewną anegdotą. Jak przyznał, pewnego dnia Maciek zadzwonił do niego rozemocjonowany i poprosił, aby natychmiast przyjechał. Okazało się, że reżyser wymyślił postać mutanta. - Uznaliśmy, że to jest niesamowity pomysł, którego wcześniej nie było na ekranie – dodał Kościukiewicz.

Film "Magnezja" – gwiazdorska obsada

W filmie "Magnezja" zobaczyć możemy gwiazdorską obsadę. Na wielkim ekranie pojawili się m.in. Maja Ostaszewska, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska, a także Borys Szyc, który wcielił się w postać kobiety.

- Na pewno było to wyznawanie, radość i zabawa. Chcę rozwiać wszelkie wątpliwości. Gram kobietę, nie udajemy – podkreślił aktor.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Wnuczka premiera i kontrowersyjny youtuber w finałowym odcinku "Kuby Wojewódzkiego". Czym nas zaskoczą?

Musical "Waitress" tuż przed polską prapremierą w Teatrze Roma. "Przepiękny, współczesny, ze świetną muzyką"

Magdalena Popławska i Arkadiusz Jakubik w filmie "Czarna owca". Premiera w kinach i na Playerze – jeszcze w tym roku

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości