polski film

  polski film

  Filmy świąteczne kojarzą nam się z wielką choinką, naiwną, cukierkową historią i szczęśliwym zakończeniem. Jednak w prawdziwym życiu Boże Narodzenie to nie zawsze cudowna atmosfera, puszysty śnieg i uśmiechy na twarzach wszystkich domowników. Dla wielu z nas święta to po prostu wielki stres i rozdrapywanie starych ran. Czy bohaterowie filmu "Cicha Noc" podzielają te odczucia? W Dzień Dobry TVN o produkcji, która wczoraj weszła na ekrany polskich kin rozmawialiśmy z jej reżyserem Piotrem Domalewskim oraz aktorami: Marią Dębską i Tomaszem Ziętkiem. Dlaczego ich zdaniem ten film przed świętami powinien zobaczyć każdy?

  Najnowszy film Bodo Koxa będzie miał swoją premierę dopiero w 2017 roku, a już otrzymał w Cannes nagrodę za scenariusz. "Człowiek z magicznym pudełkiem" to opowieść o miłości i podróżowaniu w czasie. Na wielkim ekranie będziemy mogli zobaczyć między innymi Sebastiana Stankiewicza, Piotra Polaka i Olgę Bołądź. Na plan filmu wybrała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Sprawdziła jak wyglądać będzie warszawska korporacja w 2030 roku.

  Byliśmy z kamerą na planie filmu "Amok". O czym będzie opowiadać fabuła thrillera? I kogo zobaczymy w głównych rolach? Z reżyser filmu Katarzyną Adamik rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie będzie miał swoją premierę polski film zatytułowany "Zjednoczone stany miłości". Z jego reżyserem Tomaszem Wasilewskim i aktorką Martą Nieradkiewicz rozmawiał Mateusz Hładki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN dowiedział się, jak film trafił do głównego konkursu na Berlinale i jaką historię przedstawia.

  Gościem Dzień Dobry TVN był Andrzej Seweryn, odtwórca jednej z ról w filmie "Anatomii zła". Czy produkcja Jacka Bromskiego stworzona jest "na obraz i podobieństwo społeczeństwa polskiego"? Co mówi o naszej rzeczywistości? Andrzej Seweryn mówił, jak niezwykle ważna jest muzyka do filmu i zachęca, by zwracać uwagę na ścieżki dźwiękowe. Dlaczego warto wybrać się do kina na "Anatomię zła"?

  Czy druga część ekranizacji "Listów do M." powtórzy sukces tej pierwszej? Jak ekipie pracowało się na planie filmu? Czy trudno im było wykreować klimat Świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza że wokół piękna wiosna? Z aktorami kinowego hitu, o kilisach pracy i atmosferze na planie porozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  W Krakowie trwa Festiwal Off Plus Camera. Marcin Sawicki spotkał się z młodą i dobrze zapowiadającą się aktorką Jaśminą Polak, która zagrała w filmie Hardkor Disko, prezentowanym podczas festiwalu. Dlaczego dziennikarz Dzień Dobry TVN nazwał ten film bezczelnym, rewolucyjnym, który "jest jak rzut butelką z benzyną"? Czy aktorka zdradziła powody, dla których przyszła na spotkanie w hełmie na głowie?