Twórcy i aktorzy mieli do pokonania liczne technologiczne wyzwania.
W kinach można już oglądać film "Doppelgänger. Sobowtór" w reżyserii Jana Holoubka. Jedną z gwiazd, którą widzowie mogą zobaczyć na ekranie, jest Tomasz Schuchardt.
"Doppelgänger. Sobowtór" to najnowsze dzieło Jana Holoubka. Uroczysta premiera obrazu odbyła w środę, 27 września. O czym opowiada film? Dlaczego warto wybrać się do kina? Dowiecie się tego z naszego materiału.
"Jeden z najbardziej popularnych polskich filmów komediowych wszech czasów".
Jesienna aura na dobre zagościła już za naszymi oknami, dzięki czemu coraz więcej osób decyduje się na spędzanie wolnego czasu w kinie czy przed ekranem telewizora.
"To jest taki szok".
Podczas 94. ceremonii wręczenia Nagród Akademii Filmowej nie zabrakło polskiej reprezentacji. Na czerwonym dywanie pozowali aktorka Anna Dzieduszycka i reżyser Tadeusz Łysiak, czyli twórcy nominowanego do Oscara krótkometrażowego filmu pt. "Sukienka". Zobaczcie, jak wyglądali.
Ogłoszono nominacje do odpowiedników Złotych Malin, czyli polskich Węży. Nagrody te co roku zwracają uwagę na kondycję polskich filmów i wyróżniają najgorsze z nich. Sprawdźcie, kto ma tym razem szansę na statuetkę.
"Inni ludzie" to złożony dramat i elektryzująca opowieść przypominająca teledysk. To również film jakiego jeszcze nie było – nie tylko w Polsce. W Dzień Dobry TVN o swoich rolach w tej produkcji opowiedzieli Sebastian Fabijański oraz Jacek Beler.
O czym będzie "Doppelgänger. Sobowtór"?
We wtorek 8, lutego Amerykańska Akademia Filmowa rozpoczęła ogłaszanie nominacji do 94. gali wręczenia Oscarów. Polski film ma szanse na nagrodę!
W styczniu miłośnicy nieprzeciętnego humoru i doskonałej gry aktorskiej będą mogli wybrać się do kin, by zrelaksować się przy kolejnej części kultowej serii "Kogel Mogel". Komedia obyczajowa wyreżyserowana przez Annę Wieczur ma szansę spotkać się z uznaniem nawet najbardziej wymagających widzów. W Dzień Dobry TVN o kulisach pracy nad wyjątkowym projektem opowiedzieli aktorzy Grażyna Błęcka-Kolska i Zdzisław Wardejn.
Ceremonia wręczenia Oscarów co roku gwarantuje niepowtarzalne emocje wszystkim miłośnikom sztuki filmowej. Złote statuetki przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową stanowią cenne wyróżnienie dla twórców z całego świata. 21 grudnia br. ogłoszono tak zwaną krótką listę tytułów, które będą miały szansę na nominację w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Zabrakło na niej polskiego filmu "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego, pojawił się jednak inny polski kandydat.
W grudniu na ekranach polskich kin pojawi się niezwykle poruszający film Konrada Aksinowicza. "Powrót do tamtych dni" doskonale obrazuje problemy, z jakimi mierzą się osoby uzależnione od alkoholu oraz ich bliscy. W Dzień Dobry TVN o kulisach pracy na planie tej wyjątkowej produkcji opowiedział Maciej Stuhr.
Jesienią miłośnicy polskiego kina nie będą mogli narzekać na nudę. W październiku 2021 roku na wielkim ekranie pojawi się nowy film Wojciecha Smarzowskiego. Reżyser po raz kolejny postanowił przyjrzeć się słabościom współczesnych Polaków. W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun "Wesela".
Film "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego został zakwalifikowany do głównego konkursu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Opowiada historię zabitego przez milicję poety Grzegorz Przemyka i będzie walczyć na nagrodę Złotego Lwa m.in. z filmami Pedro Almodovara i Jane Campion. Tegoroczna 78. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 1-11 września.
"Czarna Owca" to nowa produkcja TVN. W filmie o rodzinie, w której każdy jest wystawiany na próbę, grają m.in. Magdalena Popławska, Anna Cieślak, Arkadiusz Jakubik i Kamil Szeptycki. Na ekranie pojawiają się także gwiazdy mediów społecznościowych. To historia bliskich relacji, w której ważną rolę odgrywają zmiany.
"Magnezja" to produkcja, jakiej polski przemysł filmowy jeszcze nie widział. Obraz opowiada historię Róży Lewenfisz, która po śmierci ojca - wraz z siostrami - zaczyna przewodzić żydowskiemu gangowi. W jedną z bohaterek wciela się... Borys Szyc. Jak aktor odnalazł się w tej nietypowej dla siebie roli?
Otwarte kina, teatry i centra kultury - po długich miesiącach pandemii kultura powoli zaczyna budzić się do życia. Zniesione obostrzenia postanowił wykorzystać nasz reporter Mateusz Hładki, który wybrał się na premierę filmu "Magnezja". Czego możemy spodziewać się po nowej produkcji? Kilka szczegółów zdradził reżyser Maciej Bochniak.
Krzysztof Kieślowski uważany jest za jednego z najwybitniejszych reżyserów. Kunszt zmarłego 25 lat temu twórcy cenił cały filmowy świat. Jaki był prywatnie? Jak zapamiętało go środowisko filmowe? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z Krzysztofem Piesiewiczem, scenarzystą i jednym z bohaterów książki "Kieślowski. Od bez końca do końca".
Anna Dzieduszycka to kobieta wyjątkowa. W życiu najbardziej ceni sobie spontaniczność, a od kilku lat prężnie rozwija swoje aktorskie umiejętności, grając w etiudach i filmach. Choć nie jest profesjonalną aktorką, jej talent docenili już specjaliści z branży. Na międzynarodowym festiwalu w Rhode Island otrzymała nagrodę za rolę w filmie "Sukienka". Obraz w reżyserii Tadeusza Łysiaka został nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowy film aktorski.
Amerykanie mają "Przeminęło z wiatrem", a Polacy "Noce i dnie". Od premiery słynnego filmu Jerzego Antczaka z Jadwigą Barańską w roli głównej mija właśnie 45 lat. W ciągu 16 dni od premiery obejrzało go milion widzów, zaś do roku 1989 - aż 22 miliony. Za co pokochaliśmy ekranizację powieści Marii Dąbrowskiej?
"Kanon kina polskiego po '89" to projekt Stowarzyszenia Słowo i Film powstały we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Celem akcji było wyłonienie najlepszych polskich filmów powstałych po 1989 roku. Zadanie to powierzono 110 ekspertom z dziedziny kinematografii. Dziesiątce najlepszych filmów poświęcono serię e-wykładów dostępnych na YouTube.
Filmy świąteczne kojarzą nam się z wielką choinką, naiwną, cukierkową historią i szczęśliwym zakończeniem. Jednak w prawdziwym życiu Boże Narodzenie to nie zawsze cudowna atmosfera, puszysty śnieg i uśmiechy na twarzach wszystkich domowników. Dla wielu z nas święta to po prostu wielki stres i rozdrapywanie starych ran. Czy bohaterowie filmu "Cicha Noc" podzielają te odczucia? W Dzień Dobry TVN o produkcji, która wczoraj weszła na ekrany polskich kin rozmawialiśmy z jej reżyserem Piotrem Domalewskim oraz aktorami: Marią Dębską i Tomaszem Ziętkiem. Dlaczego ich zdaniem ten film przed świętami powinien zobaczyć każdy?
Najnowszy film Bodo Koxa będzie miał swoją premierę dopiero w 2017 roku, a już otrzymał w Cannes nagrodę za scenariusz. "Człowiek z magicznym pudełkiem" to opowieść o miłości i podróżowaniu w czasie. Na wielkim ekranie będziemy mogli zobaczyć między innymi Sebastiana Stankiewicza, Piotra Polaka i Olgę Bołądź. Na plan filmu wybrała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Sprawdziła jak wyglądać będzie warszawska korporacja w 2030 roku.
Byliśmy z kamerą na planie filmu "Amok". O czym będzie opowiadać fabuła thrillera? I kogo zobaczymy w głównych rolach? Z reżyser filmu Katarzyną Adamik rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie będzie miał swoją premierę polski film zatytułowany "Zjednoczone stany miłości". Z jego reżyserem Tomaszem Wasilewskim i aktorką Martą Nieradkiewicz rozmawiał Mateusz Hładki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN dowiedział się, jak film trafił do głównego konkursu na Berlinale i jaką historię przedstawia.
Gościem Dzień Dobry TVN był Andrzej Seweryn, odtwórca jednej z ról w filmie "Anatomii zła". Czy produkcja Jacka Bromskiego stworzona jest "na obraz i podobieństwo społeczeństwa polskiego"? Co mówi o naszej rzeczywistości? Andrzej Seweryn mówił, jak niezwykle ważna jest muzyka do filmu i zachęca, by zwracać uwagę na ścieżki dźwiękowe. Dlaczego warto wybrać się do kina na "Anatomię zła"?
Czy druga część ekranizacji "Listów do M." powtórzy sukces tej pierwszej? Jak ekipie pracowało się na planie filmu? Czy trudno im było wykreować klimat Świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza że wokół piękna wiosna? Z aktorami kinowego hitu, o kilisach pracy i atmosferze na planie porozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.
W Krakowie trwa Festiwal Off Plus Camera. Marcin Sawicki spotkał się z młodą i dobrze zapowiadającą się aktorką Jaśminą Polak, która zagrała w filmie Hardkor Disko, prezentowanym podczas festiwalu. Dlaczego dziennikarz Dzień Dobry TVN nazwał ten film bezczelnym, rewolucyjnym, który "jest jak rzut butelką z benzyną"? Czy aktorka zdradziła powody, dla których przyszła na spotkanie w hełmie na głowie?