"Sukienka", czyli Polacy na czerwonym dywanie w Los Angeles. Jak prezentowali się na Oscarach?

Oscary 2022
Anna Dzieduszycka, Tadeusz Łysiak
Źródło: Jeff Kravitz/Contributor/Getty Images
Podczas 94. ceremonii wręczenia Nagród Akademii Filmowej nie zabrakło polskiej reprezentacji. Na czerwonym dywanie pozowali aktorka Anna Dzieduszycka i reżyser Tadeusz Łysiak, czyli twórcy nominowanego do Oscara krótkometrażowego filmu pt. "Sukienka". Zobaczcie, jak wyglądali.

Film "Sukienka" nominowany do Oscara

Krótkometrażowy film Tadeusza Łysiaka zwrócił uwagę krytyków z całego świata. To niekwestionowany sukces reżysera, który nie przypuszczał, że jego praca zostanie doceniona na arenie międzynarodowej. Dlaczego? Otóż zrealizował tę produkcję, by zaliczyć drugi rok studiów w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zajął się tym, co go dotyka i interesuje w świecie, dlatego też "Sukienka" opowiada o odrzuceniu i o tym, jak często potrafimy siebie oceniać - na przykład ze względu na wygląd fizyczny.

- To jest film studencki, ja jestem świeżo upieczonym absolwentem szkoły filmowej, więc nagle znaleźć się na różnego rodzaju eventach i zobaczyć te wszystkie osoby, które są dla mnie pewnego rodzaju idolami, to jest coś wspaniałego - przyznał Tadeusz Łysiak w Dzień Dobry TVN.

Anna Dzieduszycka i Tadeusz Łysiak na gali Oscarów

W oscarową noc Anna Dzieduszycka i Tadeusz Łysiak pojawili się na wręczeniu Nagród Akademii Filmowej, jako jedni z pierwszych gości. Choć finalnie okazało się, że ich "Sukienka" przegrała z produkcją "The Long Goodbye", mieli okazję zaprezentować się na kultowym czerwonym dywanie. Do tego wydarzenia przygotowywał ich Tomasz Ossoliński.

Zarówno Anna, jak i Tadeusz postawili na zieleń. Reżyser pozował do zdjęć w aksamitnym smokingu w ciemnym odcieniu, natomiast aktorka wybrała nieco bardziej energetyczną barwę. Jej lejąca się, lekka, drapowana kreacja do ziemi, została w całości uszyta ręcznie z jedwabiu w szmaragdowym kolorze. Miała długi rękaw i dekolt w kształcie litery "V".

– Jestem chłopczycą, więc najlepiej czuję się w spodniach. Kiedyś średnio lubiłam sukienki, bo nie miałam dostępu do mody szytej na miarę. Musiałam więc wybierać te z działu dziecięcego. Tomasz dokładnie przeanalizował mój codzienny styl i wsłuchał się w to, co chciałam mu przekazać. Chciał spełnić moje marzenia – wyznała Anna Dzieduszycka w rozmowie z "Vogue".

Oscary 2022
Anna Dzieduszycka, Tadeusz Łysiak
Oscary 2022
Źródło: Jeff Kravitz/Contributor/Getty Images

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jeff Kravitz/Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości