O czym będzie "Doppelgänger. Sobowtór"?
W nowym filmie jednego z najbardziej uznanych reżyserów młodego pokolenia, fabuła skupiać się będzie wokół kradzieży tożsamości. Będzie to produkcja inspirowana prawdziwymi historiami polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską.
Ramówka TVN: wiosna 2022
- Niewielu było takich agentów wywiadu PRL-u. Sztuka życia z fałszywymi danymi udawała się tylko najlepszym, najinteligentniejszym jednostkom o stalowych nerwach. "Wtórnik" to największy stopień szpiegowskiego wtajemniczenia. Szacuje się, że w latach 70. było ich tylko piętnastu. Nasz bohater, którego gra Jakub Gierszał, był jednym z nich. Przygotowania do filmu trwały prawie dwa lata - rozpoczęcie zdjęć poprzedzały długie, skrupulatne dokumentacje reżysera i ekipy oraz międzynarodowe castingi – mówiła Anna Waśniewska, producentka filmu z TVN Grupa Discovery.
Nowy film Jana Holoubka
Ta produkcja TVN Grupa Discovery otrzymała dofinansowanie od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. To drugi film na większą skalę Jana Holoubka, który powstaje przy udziale tej dotacji. Pierwszym oczywiście był obraz "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", który zdobył wiele nagród i uznanie krytyków. Niebawem w "Doppelgänger. Sobowtór" zobaczymy inną historię i różnych aktorów. Oprócz Jakuba Gierszała na ekranie tego dramatu zobaczymy takich aktorów, jak Emily Kusche (znana z serialu "Sloborn"), Tomasz Schuchardt, Wiktoria Gorodeckaja, Andrzej Seweryn, Katarzyna Herman, Nathalie Richard, Joachim Raaf oraz Jessica McIntyre.
- Najważniejszą dla mnie warstwą filmu, ukrytą pod kryminałem, jest ta psychologiczna, dotycząca tożsamości. "Doppelgänger. Sobowtór" jest opowieścią o jej utracie. Fascynująca jest dla mnie równoległość bohaterów, którzy niemal równocześnie tego doświadczają. To gatunkowy thriller psychologiczny, który przenosi nas w fascynujący czas końca lat 70-ych i początek kolejnej dekady. Rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Główny bohater osiada we Francji, korzystając z komfortu i wolności, jakie oferował zamożny Zachód, wtapia się w lokalną społeczność w ramach działań wywiadowczych. W tle głównego wątku, rozgrywa się "wielka historia" przełomu dekad - wydarzenia Sierpnia ‘80, mroczne lata stanu wojennego i w końcu czas transformacji. To dla mnie okres niezwykle pociągający – wyznał Jan Holoubek, reżyser filmu.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Putin nie chciał ujawniać prawdy o swoim dzieciństwie. Jakie tajemnice odkryli dziennikarze?
- Od komika do męża stanu, czyli bohaterska postawa prezydenta Ukrainy. "To zapisze go na kartach historii"
- Giorgio Armani zdobył się na wymowny gest. Ze względu na wojnę jego pokaz odbył się w ciszy
Autor: Sabina Zięba
Źródło: Materiały prasowe
Źródło zdjęcia głównego: Weronika Kosińska