Nominacje do Złotych Malin ogłoszone. Najgorzej wypadł Bruce Willis

Bruce Willis
Bruce Willis
Źródło: TVN/Warner Bros
Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom i ich twórcom. Właśnie poznaliśmy tegoroczną listę nominowanych. Największym jej bohaterem jest Bruce Willis. Które hollywoodzkie gwiazdy także mają szansę na niechlubną statuetkę?

Złote Maliny 2022. Bruce Willis ze specjalną kategorią

W poniedziałkowy poranek 7 lutego ogłoszono nominacje do Złotych Malin 2022. Największym przegranym jest Bruce Willis, który walczy sam ze sobą w osobnej kategorii. Jego obecna pozycja w Hollywood zadziwia wszystkich. Aktor był powszechnie szanowany i podziwiany przez twórców filmowych oraz fanów. Przez dwie dekady był jedną z największych hollywoodzkich gwiazd. Grał w głośnych produkcjach, które okazywały się hitami kasowymi. Później jednak nastąpił dramatyczny zwrot w jego karierze.

Bruce Willis w pewnym momencie przestał zwracać uwagę na scenariusze, a skupił się jedynie na gaży, którą może zarobić. Z biegiem czasu jakość produkcji z jego udziałem sięgnęła dna, choć występuje w kilku filmach rocznie. W tegorocznych nominacjach do Złotych Malin postanowiono uwzględnić jego fatalne decyzje aktorskie i stworzono kategorię: "Najgorszy występ Bruce'a Willisa w filmie z 2021 roku". W samym zeszłym roku gwiazdor bowiem wystąpił aż w 8. obrazach, jednak żaden z nich nie trafił nawet do kin. Należą do nich: "American Siege", "Apex", "Kosmiczny grzech", "Deadlock", "Fortress", "Midnight in the Switchgrass", "Poza prawem" oraz "Survive the Game".

Złote Maliny 2022 - nominacje

O tytuł najgorszego filmu 2021 roku walczy pięć produkcji: wysokobudżetowy film sci-fi "W nieskończoność" z Markiem Wahlbergiem, thriller "Karen" (odnoszący się do pojęcia "Karen", które w USA oznacza przekonaną o swojej wyższości kobietę z klasy średniej), nowa wersja "Kosmicznego meczu", thriller "Kobieta w oknie" z Amy Adams, a także "Diana: The Musical", czyli muzyczna opowieść o księżnej Dianie, która okazała się totalnym niewypałem. Nie cieszy się popularnością w serwisie streamingowym i stała się największą finansową klapą 2021 roku na Broadwayu.

Najgorszym aktorem pierwszoplanowym roku 2021 może zostać Scott Eastwood (syn Clinta Eastwooda), który wystąpił w minionym roku w thrillerze "Niebezpieczny", Roe Hartrampf (w musicalu o Dianie zagrał księcia Karola), kultowy koszykarz LeBron James (za rolę w nowym "Kosmicznym meczu"), Ben Platt za musical "Drogi Evanie Hansenie" oraz Mark Wahlberg za wspomniany już film "W nieskończoność". 

Złotą Malinę w kategorii najgorsza aktorka pierwszoplanowa 2021 może otrzymać Megan Fox (za film "Midnight in the Switchgrass"), Jeanna de Waal (wcieliła się w Dianę w głośnym musicalu), Taryn Manning (za tytułową rolę w "Karen"), Ruby Rose (za film "Uwikłana"), a także Amy Adams, która została nominowana do tej antynagrody po raz pierwszy w karierze (i od razu w dwóch kategoriach) za film "Kobieta w oknie".

Zaskakujące są nominacje do tytułu najgorszego aktora drugoplanowego 2021 roku, można tam bowiem znaleźć głośne nazwiska. Ben Affleck (został nominowany za "Ostatni pojedynek"), Mel Gibson ("Niebezpieczny"), Jared Leto ("Dom Gucci"), Nick Cannon ("Elita złodziei") oraz Gareth Keegan ("Diana: Musical")

A jak wyglądają nominacje do pozostałych kategorii?

Najgorsza drugoplanowa aktorka

 • Amy Adams ("Drogi Evanie Hansenie")
  • Sophie Cookson ("W nieskończoność")
   • Erin Davie ("Diana: Musical")
    • Judy Kaye ("Diana: Musical")
     • Taryn Manning ("Every Last One of Them")

      Najgorszy remake lub sequel

      • "Karen"
       • "Kosmiczny mecz: Nowa era"
        • "Tom i Jerry"
         • "Twist"
          • "Kobieta w oknie"

           Najgorszy reżyser

           • Christopher Ashley ("Diana: Musical")
            • Stephen Chbosky ("Drogi Evanie Hansenie")
             • Coke Daniels ("Karen")
              • Renny Harlin ("Elita złodziei")
               • Joe Wright ("Kobieta w oknie")

                Zobacz także:

                Autor: Sabina Zięba

                Źródło zdjęcia głównego: TVN/Warner Bros

                podziel się:

                Pozostałe wiadomości

                Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
                Materiał promocyjny

                Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

                Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
                Materiał promocyjny

                Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?