nagrody

  nagrody

  Gala rozdania Fryderyków 2021 odbyła się w czwartek, 5 sierpnia 2021 roku w Szczecinie. Nagrody zostały wręczone już po raz 27., a przyznano je w 22 kategoriach: trzech w muzyce jazzowej oraz 19 w muzyce rozrywkowej. Kto triumfował? Zobacz pełną listę zwycięzców Fryderyków 2021.

  Pierwsze tygodniowe losowanie nagród dla osób zarejestrowanych w Loterii Narodowego Programu Szczepień odbędzie się w środę, 14 lipca 2021 r. W tym miesiącu czekają nas jeszcze dwa, po cztery w sierpniu i wrześniu oraz jedno w październiku. Loteria dla zaszczepionych przeciwko COVID-19 wystartowała 1 lipca. Rząd organizuje ją przy wsparciu Totalizatora Sportowego, który przeznaczył na nagrody ponad 14 mln. Zobacz, co można wygrać.

  Joanna Koroniewska i jej mąż, Maciej Dowbor, w czasie pandemii bardzo rozwinęli swoją działalność w sieci. Domówki u Dowborów, czyli spotkania online ze znanymi osobami stały się niejako ich znakiem rozpoznawczym - obserwatorzy pary czekali na kolejne rozmowy live. Wysiłek i popularność domówek została teraz dostrzeżona i doceniona - Joanna Koroniewska została wybrana Influencerem Roku podczas gali Hasztagi Roku.

  Poznaliśmy laureatów jednej z najbardziej prestiżowych gal muzycznych na świecie. Statuetki Billboard Music Awards 2021 zostały rozdane 23 maja. Wydarzenie było transmitowane na żywo z Microsoft Theater w Los Angeles.

  Grammy 2021 zapisze się w historii jako najskromniejsza gala w historii. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie odbyło się na zewnątrz, a pod sceną ustawiono jedynie kilka stolików dla gwiazd. W najważniejszych kategoriach (album roku i piosenka roku) triumfowały - kolejno - Taylor Swift oraz Billie Eilish. Wręczono łącznie statuetki w ponad 80. kategoriach.

  Telekamery 2021 rozdane. W kategorii "Najlepszy prezenter pogody" bezkonkurencyjny okazał się Bartek Jędrzejak, doskonale znany widzom Dzień Dobry TVN. To oni w głosowaniu uznali, że złota statuetka powinna trafić właśnie do niego. W kategorii "Prezenter informacji" zwyciężył Piotr Kraśko, za "Osobowość telewizyjną" nagrodzono Przemka Kosakowskiego, a za najlepszy serial uznano "BrzydUlę2".

  Lech Janerka i jego żona Bożena znaleźli się wśród tegorocznych laureatów Paszportów Polityki. Muzyczne małżeństwo, które od 1985 roku nieprzerywanie tworzy i spędza ze sobą 24 godziny na dobę, otrzymało tytuł w kategorii Kreator Kultury. W rozmowie z Dzień Dobry TVN para zdradziła, jaki jest jej sposób na wspólny i nietuzinkowy sukces.

  Paszporty Polityki zostaną wręczone 26 stycznia 2021r. Galę będzie można obejrzeć o 20.15 na antenie TVN. Niestety przez pandemię koronawirusa tegoroczna uroczystość będzie miała zmienioną oprawę. Jak będzie wyglądała? O tym opowiedziała nam Grażyna Torbicka, która wraz Jerzym Baczyńskim, redaktorem naczelnym tygodnika "Polityka" poprowadzi uroczystość.