Gwiazdy

Wspomnienie najpiękniejszych kreacji z Oscarów. "Ta gala będzie wyjątkowa"

Gwiazdy

Aktualizacja:

93. ceremonia wręczenia Oscarów zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, na tę wyjątkową okazję gwiazdy przygotowują olśniewające kreacje. Które z poprzednich lat wciąż wzbudzają zachwyt? Stylizacje omówiła Malwina Wędzikowska, stylistka.

93. ceremonia wręczenia Oscarów

Już 25 kwietnia poznamy laureatów nagród przyznawanych przed Amerykańską Akademię Filmową. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, gala przybierze nieco inny charakter. Równolegle odbywać będzie się w Dolby Theater w Hollywood i na dworcu kolejowym Union Station w Los Angeles.

Będą zaproszeni nominowani z osobami towarzyszącymi plus prowadzący i wręczający nagrody

- opowiada Malwina Wędzikowska, stylistka.

Gala wręczenia Oscarów to wielkie święto kina, ale także wielkie święto mody. Czego możemy się spodziewać w tym roku? - Ta gala będzie wyjątkowa. Mamy dużo przemyśleń, refleksji, że zostają po nas wspomnienia. Myślę, że gwiazdy i projektanci wykorzystają ten temat i będzie ciekawie – wyjaśnia ekspertka.

Najpiękniejsze oscarowe kreacje

W oczekiwaniu na tegoroczną galę, postanowiliśmy wrócić wspomnieniami to tych minionych i przywołać najlepsze stylizacje gwiazd. Malwina Wędzikowska przygotowała przegląd najpiękniejszych, według niej, kreacji. Na pierwszy ogień poszła Angelina Jolie i gala z 2012 roku.

- Zagrała nogą. Ta noga stała się później obiektem wielu kpin, drwin i memów. Kreacja cudowna, aczkolwiek trudna. Kreacja pochodzi z domu mody Versace. Mam wrażenie, że Angelina czuła się niekomfortowo, bo nawet jak wchodziła wręczyć nagrodę, to trzymała rękę nienaturalnie w talii, żeby ją podkreślić. Aksamit ma to do siebie, że wchłania światło, nie eksponuje ciała. To jest drapowana, ciężka sukienka – opowiada stylistka.

W 1999 roku odbierając nagrodę Akademii za rolę w Zakochanym Szekspirze, Gwyneth Paltorw , zachwyciła w sukni projektu legendy amerykańskiej mody - Ralpha Laurena.

Dwa lata później wielkie wrażenie zrobiła Julia Roberts. - Fenomen, bo to suknia z domu mody Valentino. Retro, vintage. To jest dopasowana suknia, która pochodzi z recyklingu. Jest wzięta z przeszłości – wyjaśnia Malwina Wędzikowska.

Nicole Kidman w 2007 roku pojawiła się w sukni Balenciaga. - Przepiękna suknia z trenem zawiązanym w kokardę. Do tego subtelne sandałki – opowiada ekspertka.

Jennifer Lawrence w 2013 zachwyciła suknią, którą, jak się okazuje, "przymierzyła i pasowała".

Bezwzględną sensacją okazała się stylizacja Diane Keaton. Dlaczego. Zobaczcie całą rozmowę.

Zobacz też:

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski obchodzą rocznicę ślubu. Córka pary: "Bolesna, jak mówi mój tata"

Dominika Grosicka o rozwijaniu swojej pasji: "Kamil wie, że teraz ja potrzebuję wsparcia"

Nowy program z Dorotą Wellman. Poznaj niezwykłe historie tych "Inspirujących kobiet"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości