Gwiazdy

Martyna Wojciechowska wspiera młode i samotne matki. W czasie jednego live’a zebrała imponującą kwotę

Gwiazdy

Niedawno Martyna Wojciechowska ogłosiła, że zamierza wybudować dom dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci. Dziś ma za sobą już pierwszy sukces. Podczas swojego pierwszego live’a udało jej się zebrać ponad 46 tysięcy złotych.

Pierwszy live Martyny Wojciechowskiej

Zdalne spotkania z fanami to od pewnego czasu codzienność wielu gwiazd. Ostatnio do tego grona dołączyła Martyna Wojciechowska, która poprowadziła swojego pierwszego live’a na Instagramie. Relacja na żywo dziennikarki była tym bardziej szczególna, że w czasie jej trwania Martyna opowiadała o swoim najnowszym projekcie, czyli budowie domu dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci oraz zachęcała do pomocy w jego realizacji. Akcja spotkała się z tak dobrym odbiorem, że w czasie trwania live’a udało się zebrać ponad 46 tysięcy złotych.

Nowy projekt Martyny Wojciechowskiej

Dzień Matki to święto, które jest nie tylko wyrazem szacunku i miłości dla naszych mam, ale również okazja do podziękowania im za cały wysiłek i uwagę, którą nam poświęciły. Martyna Wojciechowska postanowiła wykorzystać ten szczególny dzień do zwrócenia uwagi na problem nieletnich i osamotnionych matek:

Jednak moje myśli biegną dziś także do młodych dziewczyn, które nie doświadczyły wspierającej obecności rodziny, miłości, troski. Pochodzą z patologicznych rodzin, mieszkają w domach dziecka, w poprawczakach. A teraz same stojąc u progu macierzyństwa mogą zostać pozbawione takiej szansy wobec swoich dzieci?

Jak zauważyła dziennikarka, nastolatki, które rodzą dzieci nie posiadają praw rodzicielskich, przez co nie mogą zająć się swoimi maleństwami. W konsekwencji noworodki trafiają do rodziny zastępczej, a nieletnie mamy nie tylko pozostawione są same sobie, ale również spotyka je często napiętnowanie i odrzucenie.

Oboje przepadają w bezdusznym systemie. Czuję niesprawiedliwość i żal, że ten świat został przez nas dorosłych tak urządzony. I nie mam na to zgody

- napisała na Instagramie.

Wiecie, że nie potrafię patrzeć na cudzą krzywdę z założonymi rękami. Bez względu na to, czy dzieje się ona na krańcu świata czy na naszym podwórku

- dodała.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dzisiaj DZIEŃ MATKI❤️ Myśli biegną do naszych kochanych Mam, którym tak wiele zawdzięczamy… Jednak moje myśli biegną dziś także do młodych dziewczyn, które nie doświadczyły wspierającej obecności rodziny, miłości, troski. Pochodzą z patologicznych rodzin, mieszkają w domach dziecka, w poprawczakach. A teraz same stojąc u progu macierzyństwa mogą zostać pozbawione takiej szansy wobec swoich dzieci? Te dziewczyny nie mają edukacji seksualnej, czasem nie rozumieją co się dzieje z ich ciałami, jakie są konsekwencje ich decyzji. A co, kiedy zachodzą w ciążę? Kiedy nastolatka rodzi dziecko to nie może się nim zająć, bo nie ma władzy rodzicielskiej. A nie zawsze może liczyć na wsparcie rodziny. Wtedy noworodek trafia do rodziny zastępczej, a młoda Mama jest pozostawiona sama sobie. Napiętnowana i odrzucona. Z kolei Dziecko pozbawione jest na starcie tego, czego każdy potrzebuje najbardziej – bliskości i czułości Mamy, której nie zastąpi nic na świecie. Oboje przepadają w bezdusznym systemie. Czuję niesprawiedliwość i żal, że ten świat został przez nas dorosłych tak urządzony. I nie mam na to zgody. Wiecie, że nie potrafię patrzeć na cudzą krzywdę z założonymi rękami. Bez względu na to, czy dzieje się ona na krańcu świata czy na naszym podwórku. Poznałam już Waszą moc działania i siłę wsparcia dlatego dziś proszę Was, żebyśmy skierowali energię na wybudowanie DOMU DLA NASTOLETNICH I USAMODZIELNIAJĄCYCH SIĘ MATEK I ICH DZIECI. Na start POTRZEBUJEMY 500.000 zł! Ale wierzę, że NIEMOZLIWE NIE ISTNIEJE! To nie będzie kolejna placówka, to będzie prawdziwy DOM, w którym te młode dziewczyny zamieszkają, dostaną opiekę i nauczą się czym jest macierzyństwo. A przy tym nie przerwą edukacji i zdobędą zawód. CZY MOGĘ NA CIEBIE LICZYĆ?!?? Ściany każdego domu powstają z POJEDYNCZYCH CEGIEŁ. Dziś proszę Cię, dołóż do naszej budowy choć jedną cegiełkę, tyle, ile możesz - 10, 20, 50 zł? Liczy się KAŻDY GEST. Przekaż tę wiadomość dalej?? Dajmy dzisiaj wyraz solidarności ze wszystkimi Mamami świata, także tymi, które są wykluczane przez społeczeństwo. M.

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

Dom dla nastoletnich i usamodzielniających się matek

Projektem, nad którym pracuje obecnie Martyna, jest dom dla nastoletnich oraz usamodzielniających się matek i ich dzieci. Do jego stworzenia potrzebne jest 500 000 zł, dlatego dziennikarka zachęca do pomocy i składania datków.

To nie będzie kolejna placówka, to będzie prawdziwy DOM, w którym te młode dziewczyny zamieszkają, dostaną opiekę i nauczą się czym jest macierzyństwo. A przy tym nie przerwą edukacji i zdobędą zawód

- napisała dziennikarka.

Dajmy dzisiaj wyraz solidarności ze wszystkimi Mamami świata, także tymi, które są wykluczane przez społeczeństwo

- zaapelowała.

Zobacz też:

Wzruszające wyznanie Martyny Wojciechowskiej: "Mamo, Tato, wiecie, że jesteście najlepsi na świecie?"

Martyna Wojciechowska zachwyca kreatywnością. Nie uwierzycie, co robi podczas izolacji

Niebezpieczna pasja córki Martyny Wojciechowskiej. Podróżniczka: „Najgorsze jest to, że powiedziała, że też mnie nauczy"

Autor: Agata Polak

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości