samotne matki

  samotne matki

  Rodzice samotnie wychowujący dziecko muszą przygotować się na zmiany związane z rozliczaniem podatku dochodowego. Co ma się zmienić? Zniknie m.in. zasada rozliczania dwukrotności podatku od połowy dochodu. Jak twierdzi posłanka PiS, przy podniesieniu kwoty wolnej od podatku samotni rodzice byliby faworyzowani względem małżeństw.

  Wiele singielek z dziećmi uważa, że samodzielne rodzicielstwo zamyka drogę do miłości. Czy rzeczywiście tak jest? Z czym musi się liczyć mężczyzna, który zwiąże się z samotną kobietą z dzieckiem? Czy to prawda, że chętniej na taki związek decydują się młodsi mężczyźni? O zdanie zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN socjolog dr Julitę Czernecką i aktorkę Agnieszkę Wielgosz, która opowiedziała nam o swoich doświadczeniach w tym temacie.

  Gwiazdy serialu Druga szansa i programu Dzień Dobry TVN postanowiły zaangażować się w pomoc matkom, które z powodu szczególnie trudnej sytuacji życiowej przebywają w Ośrodku Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja. Dlaczego warto zaangażować się w tę akcję? Nasz dziennikarz Filip Chajzer rozmawiał z Małgorzatą Kożuchowską i Bartłomiejem Topą.

  Gwiazdy serialu „Druga Szansa” i programu „Dzień Dobry TVN” zaangażowały się w pomoc samotnym matkom, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Ty też możesz im pomóc!

  Małgorzata Kożuchowska znana jest ze swojej dobroczynności, za którą została niedawno odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jak znajduje czas dla rodziny między planem "Drugiej szansy" a licznymi akcjami charytatywnymi w które się włącza? Spytała ją o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Ogromne kontrowersje wzbudziła ostatnio niefortunna wypowiedź pani Beaty Mazurek, rzecznika prasowego Klubu Parlamentarnego PiS : "Zachęcała ją będę (samotną matkę) do tego, żeby spróbowała ustabilizowała swoją sytuację rodzinną i mieć więcej dzieci tak, aby móc na to świadczenie (...) się załapać". O tym, czy w Polsce samotnych rodziców traktuje się po macoszemu, rozmawialiśmy z Renatą Dancewicz, aktorką i mamą Jerzego oraz z dr Elżbietą Karolczuk, socjologiem z Uniwersyta Södertörn. Czy kobiety płacą cenę za "rozmnażanie się ludzkości"?

  Wychowanie niepełnosprawnego dziecka na pewno nie jest łatwe. Wielu mężczyzn to przerasta, dlatego odchodzą od rodziny. Dlaczego jest to takie trudne dla nich? W Dzień Dobry TVN odpowiedzieli na to pytanie Edyta Bienias – mama samotnie wychowująca niepełnosprawnego syna i Marek Wysocki – ojciec niepełnosprawnego dziecka.

  Poznajcie historię marokańskiej kobiety, która została odtrącona przez swoją rodzinę, gdy ta dowiedziała się, że jest w ciąży. Poznajcie inne oblicze Maroka... Zobaczcie, jak żyją w Maroku samotne matki.