Gwiazdy

Dziennikarka z muzyczną duszą. Julia "Yulia" Czub debiutuje na scenie Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Aktualizacja:

Julia "Yulia" Czub, zanim pojawiła się na scenie, była dziennikarką w Londynie. W brytyjskich mediach relacjonowała wydarzenia zarówno muzyczne, jak i polityczne. Tuż przed pandemią odwiedziła rodziców w Polsce, a lockdown uniemożliwił jej powrót na Wyspy. Czas spędzony w Warszawie wykorzystała więc na realizację swoich pomysłów. Artystka stworzyła nietypowy audiowizualny projekt, o którym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Julia Czub i jej audio-wizualny projekt

Yulia to debiutantka, która właśnie wydała swój pierwszy teledysk do piosenki "Disco Misery". Utwór ten promuje jej audiowizualny projekt "Warsaw Mule", który będzie miał swoją premierę na wiosnę. Nadchodząca EP-ka to nostalgiczna ballada artystki o próbach odnalezienia swojej tożsamości. To opowieść osoby żyjącej jednocześnie w dwóch spolaryzowanych miastach – w Warszawie i Londynie. Jak narodził się pomysł na nowe przedsięwzięcie?

Mieszkałam w Londynie prawie 5 lat. W zeszłym roku odwiedzałam rodziców w Warszawie i zaczął się lockdown, więc zostałam na dłużej. To wyszło mi na dobre, dzięki temu miałam czas, żeby stworzyć mój projekt audiowizualny

- powiedziała młoda wokalistka.

Od zawsze marzyła, by stworzyć nie tylko sam album muzyczny, ale także warstwę wizualną, która dopełniać będzie jej twórczość. Wraz z ekscytującymi, wschodzącymi talentami warszawskiego rynku kreatywnego artystka pracowała nad teledyskiem, w którym odzwierciedliła środowisko tamtejszej bohemy artystyczno-inteligenckiej. Na naszej scenie zaprezentowała pierwszy utwór.

- Zaśpiewam moją pierwszą piosenkę, która tak naprawdę rozpoczyna cały ten projekt. Bardzo ważny jest dla mnie także teledysk. Został stworzony przez dziewczyny z Mus Warsaw, a wyreżyserowany przez Andrzeja Stepouois - dodała Julia Czub.

"Yulia" - artystka wszechstronnie uzdolniona

W sercu Julii Czub gra nie tylko muzyka. Młoda wokalistka ukończyła politologię na prestiżowym uniwersytecie King’s College London i uzyskała tytuł magistra dziennikarstwa międzynarodowego. Swoich sił próbowała także w mediach, pisząc dla różnych magazynów w Wielkiej Brytanii.

- Muzyka i pisanie były od zawsze. Pisałam wiersze, głównie po angielsku. Później zaczęłam studiować politologię w Londynie, zrobiłam też magisterkę z dziennikarstwa międzynarodowego, studia udało mi się skończyć tuż przed pandemią - opowiadała w Dzień Dobry TVN.

Yulia na naszej scenie wykonała swój debiutancki utwór "Disco Misery". Singiel promuje nadchodzącą EP-kę "Warsaw Mule". Zobacz wideo:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Kasia Cerekwicka o nowej płycie i pasji, na którą znalazła czas po 30-tce. "To było moje marzenie jeszcze przed muzyką"

Paweł Tur - artysta, któremu muzyka gra w sercu od najmłodszych lat

Budka Suflera w hołdzie Romualdowi Lipko. "Wiedział, że muzyka to jedyne, co po nim pozostanie"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości