Gwiazdy

Jacek Cygan uhonorowany medalem św. Brata Alberta. Anna Dymna: "Jeżeli pomaga, robi to z radością. To najpiękniejsze, co można dostać od człowieka"

Gwiazdy

Jacek Cygan - autor tekstów piosenek, poeta i scenarzysta - został uhonorowany medalem św. Brata Alberta. To nagroda za działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wspieranie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Laureat wraz z założycielką fundacji opowiedzieli nam o tym pięknym wyróżnieniu oraz swojej wieloletniej przyjaźni.

Jacek Cygan uhonorowany Medalem św. Brata Alberta

17 maja 2021 roku w Radwanowicach, podczas 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana" 2021, odbyło się wręczenie medali św. Brata Alberta. Nagrody te przyznawane są od 1997 roku za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. Wśród tegorocznych uhonorowanych znalazł się Jacek Cygan, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich autorów tekstów piosenek.

- Sformułowanie kapituły tego medalu brzmiało: za pomoc charytatywną Annie Dymnej i fundacji Mimo Wszystko w organizacji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Historia naszej współpracy jest długa - powiedział Jacek Cygan.

Artysta pracował przy Festiwalu Zaczarowanej Piosenki od samego początku. Od 2007 roku jest jurorem festiwalu, a na przestrzeni lat stworzył także trzy niesamowite piosenki.

Jacek jest z nami cały czas. W 2007 roku po raz pierwszy był w jury finałów. Napisał trzy piękne piosenki. Jest zawsze służy pomocą. Tego się nie da opisać, jaka to jest wartość. Festiwal ten ma też na celu przełamać wszelkie bariery, pokazać, że ludzie z niepełnosprawnościami są tacy, jak my, mają takie same talenty. Mimo zmieniających się ciągle nastrojów w Polsce, my ciągle jesteśmy. Robimy teraz koncert "Radość mimo wszystko"

– powiedziała aktorka Anna Dymna.

Anna Dymna o Jacku Cyganie

Anna Dymna przyznała także, że Jacek Cygan ma w sobie coś, co sprawia, że każdy człowiek czuje się dobrze, nawet zmagając się z największymi problemami. To mistrz życzliwości, łagodności i spokoju. - Jak się z nim kontaktuję, to wydaje mi się, że wszystko będzie dobrze. On ma ukrytą w sobie prostą, prawdziwą radość – podkreśliła.

- Jeżeli pomaga, to robi to z radością. To jest najpiękniejsze, co można dostać od człowieka. Trzeba nosić radość przeciwko wszystkiemu temu, co się robi złe, nie dajmy się załamać – podkreśliła założycielka fundacji "Mimo Wszystko".

Medale na przestrzeni lat otrzymali m.in. Ewa Błaszczyk, Małgorzata Kożuchowska, Irena Santor, Monika Kuszyńska, Agnieszka Radwańska i Otylia Jędrzejczak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Anna Dymna i Piotr Głowacki o dramacie tysięcy polskich rodzin. "Prawdę mówiąc, nie umiem sobie tego wyobrazić"

Anna Dymna obchodzi urodziny. Ile lat skończyła aktorka?

Anna Dymna o trudnej sytuacji: "Naprawdę musimy być teraz razem"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości