Anna Dymna

  Anna Dymna

  Anna Dymna, ikona polskiej sceny i prezeska potężnej fundacji, obchodzi 70. urodziny. Ma na swoim koncie ponad 300 ról teatralnych i filmowych, branżowe nagrody i państwowe oznaczenia. - Jestem tytanem pracy. Kiedy się działa, mniej boli - mówiła o sobie w jednym z wywiadów.

  Jacek Cygan - autor tekstów piosenek, poeta i scenarzysta - został uhonorowany medalem św. Brata Alberta. To nagroda za działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wspieranie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Laureat wraz z założycielką fundacji opowiedzieli nam o tym pięknym wyróżnieniu oraz swojej wieloletniej przyjaźni.

  Co roku kilkanaście tysięcy osób zostaje uznanych za zaginione. Święta to szczególny czas w roku, kiedy to ich rodziny liczą na to, że wrócą. Odczuwają wówczas bardziej niż kiedykolwiek nieobecność bliskich. Mają jeszcze większą nadzieję na odnalezienie osoby zaginionej i pozostawiają wciąż miejsce przy stole. Najnowszy serial Player.pl "Nieobecni" zwraca uwagę na to smutne i przejmujące zjawisko.

  Aktorka, działaczka społeczna i założycielka fundacji "Mimo Wszystko" - Anna Dymna świętuje 69. urodziny. Wiele jej kreacji zapisało się na stałe w historii polskiego kina. Od lat związana jest z Krakowem i Starym Teatrem.

  Jest, zdaniem Anny Klaczyńskiej, kobietą wszechstronną, silną zdecydowaną i jednoczenie kobiecą. Mowa o aktorce i założycielce Fundacji "Mimo wszystko" Annie Dymnej. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Dymna opowiedziała o książce "Warto mimo wszystko" - wywiadzie rzece, który przeprowadził z nią Wojciech Szczawiński, o Wiesławie Dymnym, o miłości, synu i swojej pracy. Dzięki tej książce poznajemy Annę Dymną jakiej nie znamy. Z okazji zbliżających Świąt Wielkanocnych Anna Dymna złożyła wszystkim życzenia!

  "To jest jak taka zaraza... pomaganie. Dlatego, że jak raz to zrobisz, to jesteś już tym zarażony i robisz to do końca życia". O swojej misji opowiedziała nam Anna Dymna, jedna z najbardziej cenionych polskich aktorek, założycielka fundacji "Mimo wszystko". pomagającej osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Naszym gościem była także podopieczna Fundacji Anny Dymnej - Katarzyna Wolińska.

  Dziś o godzinie 17.00 w Filharmonii w Krakowie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Krzysztofa Globisza zorganizowany przez fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko". O wydarzeniu, Marcinowi Sawickiemu, opowiedzieli Anna Dymna, Anna Szałapak, Jacek Wójcicki i Grzegorz Turnau.

  W tym roku odbył się XVI Charytatywny Bal Dziennikarzy. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Na co zostaną przeznaczone zebrane w czasie balu pieniądze? Dziennikarka Dzień Dobry TVN zapytała o to Katarzynę Kolendę-Zaleską, Monikę Olejnik, Kingę Rusin, Aldonę Wejchert, Omenę Mensah, Michała Piróga, Annę Dymną i prezesa Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy Mateusza Hładkiego.

  W lipcu Krzysztof Globisz trafił do szpitala. Aktor miał wylew. Powoli odzyskuje zdrowie. Jednak przed nim długa i mozolna rehabilitacja. Anna Dymna zaangażowała się w pomoc dla aktora. Co wydarzy się 15 lutego? Jak można pomóc Krzysztofowi Globiszowi? Prosto z Krakowa Anna Dymna zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli, by pomogli aktorowi.

  Anna Seniuk, Maryla Rodowicz, Anna Dymna, Beata Tyszkiewicz i wiele innych znanych osób zostało sportretowanych przez fotografa Wojciecha Plewińskiego. Te zdjęcia jeszcze dziś można zobaczyć w Sopockim Domu Aukcyjnym w Warszawie. A już jutro odbędzie się aukcja ponad 130 fotografii Wojciecha Plewińskiego. Naszymi gośćmi w Dzień Dobry TVN byli: aktorka Beata Tyszkiewicz i fotograf Wojciech Plewiński. Kto kocha się w Beacie Tyszkiewicz?

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak spotkał się na kawie z Anną Dymna na krakowskim Rynku. Aktorka opowiedziała o rozkwitającym ogrodzie, pracy w teatrze, o poezji, o byciu żoną Jerzego Treli oraz o swojej Fundacji.