działalność charytatywna

  "15-letnia dziewczynka z noworodkiem szlochała i trzęsła się".

  18 kwietnia przypada 100. rocznica urodzin Aliny Margolis-Edelman, żony Marka Edelmana. Była niezwykłą kobietą o wielkim sercu, której misją było pomaganie potrzebującym, w szczególności chorym dzieciom.

  Angelina Jolie udała się do Jemenu, by pomóc osobom dotkniętym wojną domową. Aktorka opublikowała w sieci emocjonalny wpis, w którym poruszyła temat rosyjskiej agresji na Ukrainę. Instagramowy post miał przypomnieć światu o tym, że wszyscy uchodźcy zasługują na współczucie.

  "To dług wdzięczności za to, że przeżyłam i jestem w stanie coś zrobić".

  Rafał Collins o działalności charytatywnej.

  Natalia Janoszek to wszechstronnie utalentowana artystka, która dzięki ponadprzeciętnym ambicjom i ciężkiej pracy osiągnęła międzynarodowy sukces. Została doceniona między innymi przez twórców Bollywood oraz producentów filmowych zza oceanu. Niedawno pojawiła się na okładce magazynu "L’Officiel Arabia". W Dzień Dobry TVN opowiedziała o kulisach prestiżowej sesji zdjęciowej, zdradziła też, jakie ma plany na najbliższą przyszłość.

  Katarzyna Wachocka to elegancka, atrakcyjna i pewna siebie kobieta. Nieprzeciętne ambicje i ciężka praca pozwoliły jej osiągnąć status, zapewniający spokojne życie na wysokim poziomie. Bez przeszkód mogłaby cieszyć się pozbawioną trosk codziennością, którą tak chętnie promuje się obecnie w mediach społecznościowych. Pewnego dnia postanowiła jednak sprzeciwić się wszechobecnej znieczulicy społecznej i zajęła się wyjątkową działalnością charytatywną. W natłoku rodzinnych i zawodowych obowiązków znajduje czas na to, by pochylić się nad nieszczęściem osób, które pozbawione są dachu nad głową i nie mają środków na to, by godnie żyć.

  Jacek Cygan - autor tekstów piosenek, poeta i scenarzysta - został uhonorowany medalem św. Brata Alberta. To nagroda za działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wspieranie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Laureat wraz z założycielką fundacji opowiedzieli nam o tym pięknym wyróżnieniu oraz swojej wieloletniej przyjaźni.

  Dobiegła końca akcja #TVNpomagajmysobie, która miała za zadanie pomóc najbardziej potrzebującym w okresie pandemii. Było to wsparcie podwójne - osobom najuboższym potrzebującym wsparcia w formie ciepłego posiłku, a także restauracjom, które te posiłki ugotowały i dostarczyły.

  W tym roku odbyła się już 20. edycja Szlachetnej Paczki. Ze względu na COVID-19, tym razem była jeszcze potrzebniejsza i nieco inna niż zazwyczaj. Organizatorzy musieli zadbać o bezpieczeństwo wolontariuszy, beneficjentów i pracowników. Zaraz po wybuchu pandemii, zaczęli też zajmować się samotnymi osobami starszymi oraz dziećmi wykluczonymi cyfrowo. Jak wyglądała realizacja tegorocznej pomocy?

  Już od blisko 20 lat "Szlachetna Paczka" pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Co roku tysiące rodzin czeka, aż wolontariusze i darczyńcy zrealizują ich marzenia. Ciepłe koce, łóżka czy środki higieniczne - to rzeczy, które mogą zapewnić im szczęście, a nas nie kosztują wiele. Właśnie teraz trwa "Weekend Cudów", podczas którego otrzymają swoją pomoc.

  Mister Polski 2017 Jakub Kucner zaangażowany jest w działalność charytatywną. Ostatnio w jej ramach wyjechał do Gambii. Czym się tam zajmował? Kim jest Karolina, z którą się spotyka? Jakuba gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Niedawno żegnaliśmy księdza Jana Kaczkowskiego - osobę niezwykle ciepłą i zaangażowaną w działalność charytatywną. A jaki był dla najbliższych? Katarzyna Olubińska spotkała się m.in. z siostrą i ojcem zmarłego księdza Jana. To trzeba zobaczyć!

  Po 15 latach z funkcji prezesa Fundacji TVN "nie jesteś sam" zrezygnowała Bożena Walter. Pod rządami ustępującej Pani prezes fundacja zebrała ćwierć miliarda złotych, dzięki którym pomogła tysiącom osób i wielu instytucjom. Trudnego zadania zastąpienia Pani Bożeny Walter podjęła się dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. O swoich celach nowa prezes opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Pani Bożenie dziękujemy za wszystkie lata pracy i wspaniałe osiągnięcia, a Katarzynie życzymy powodzenia w nowej roli.

  Łódź jest dla Jarosława Bieniuka wyjątkowym miejscem - tu grał przez pewien czas w piłkę nożną, urodził się jego najmłodszy syn Janek i mieszkają jego najbliżsi przyjaciele, z którymi prowadzi firmę zaangażowaną w działalność charytatywną. I właśnie o pomocy chorym i potrzebującym opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej. Dowiedzieliśmy się również o innych nowych życiowych wyzwaniach sportowca.

  Światowej sławy artysta pop rockowy Michael Bolton zaprosił Kingę Rusin do swojego domu. W trakcie wizyty opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN o swojej rodzinie, drodze do sukcesu, miłości do podróży, wspólnym występie z Luciano Pavarotti i zaangażowaniu w działalność charytatywną. Dowiedzieliśmy się również, co Michael zrobił ze swoimi sławnymi włosami.

  Są gwiazdy, które wiedzą jak należy pożytecznie wykorzystywać swoją popularność. W Polsce należą do nich m.in. aktorki Katarzyna Żak i Julia Kamińska. Pierwsza z nich zaangażowana jest w budowę hospicjum dla osób starszych i przewlekle chorych, a druga w promowanie Akademii Przyszłości. O tym, co dokładnie robią powiedziały w Dzień Dobry TVN.

  Wkrótce Omenaa Mensah wyruszy w podróż życia... do Ghany - kraju, z którego pochodzi jej ojciec. Została zaproszona na urodziny przez samego króla Aszanti. Zobaczcie, jakie prezenty przygotowała dla króla i jego żony i w jakich kreacjach wystąpi na dworze królewskim. A co dla króla w prezencie urodzinowym przygotowuje królowa Elżbieta?