Omenaa Mensah z mężem podali przepis na udany związek. "Jeżeli klika, to właśnie efekt jest taki piorunujący"

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska organizują licytację dzieł sztuki na rzecz ubogich dzieci
Źródło: Dzień Dobry TVN
Omenaa Mensah i Rafał Brzoska zakochani w sobie i sztuce
Omenaa Mensah i Rafał Brzoska zakochani w sobie i sztuce
Daniel Olbrychski dla Ukrainy
Daniel Olbrychski dla Ukrainy
Wiktor Zborowski dla Ukrainy
Wiktor Zborowski dla Ukrainy
Grażyna Torbicka dla Ukrainy
Grażyna Torbicka dla Ukrainy
Michał Szpak dla Ukrainy
Michał Szpak dla Ukrainy
Łukasz Płoszajski dla Ukrainy
Łukasz Płoszajski dla Ukrainy
9 maja odbyło się wyjątkowe wydarzenie zapowiadające charytatywny projekt Omeny Mensah i jej życiowego partnera oraz biznesmena Rafała Brzoski. Mowa o wernisażu sztuki, na którym obecny był wraz z kamerą Dzień Dobry TVN reporter Mateusz Hładki.

Akcja charytatywna Omeny Mensah i Rafała Brzoski

Zorganizowany 9 maja pod pieczą Omenaa Art Foundation wernisaż sztuki był zapowiedzią zbliżającej się aukcji charytatywnej, podczas której zebrane zostaną pieniądze na rzecz ubogich dzieci z różnych zakątków Polski oraz świata. Inicjatorką projektu jest prezenterka pogody i filantropka Omenaa Mensah, a pomocnikiem w realizacji pomysłu - jej mąż, filantrop i biznesmen Rafał Brzoska.

- Udało nam się zgromadzić wspaniałą sztukę polską i światową w słusznej sprawie. Mamy 15 dzieł, które już za kilka tygodni będą wylicytowane podczas wielkiej aukcji charytatywnej (...) po to, żeby w jednym dniu się spotkać, podziwiać sztukę, licytować, dzielić się i zebrać środki na ważne życiowe cele - wyjaśniła w rozmowie z Mateuszem Hładkim organizatorka akcji.

Cele, o których wspomniała Omenaa Mensah, to między innymi wsparcie dla potrzebujących - mieszkańców polskich ośrodków opiekuńczych, dzieci ulicy w Ghanie, sąsiadów zza wschodniej granicy oraz maluchów z terenów wiejskich, które nie mają dostępu do edukacji na wysokim poziomie. - To wszystko walka o ich marzenia - oceniła prezenterka.

Połączyła ich filantropia. Omenaa Mensah znalazła miłość dzięki pomaganiu

Mąż Omeny Mensah przyznaje, że to właśnie żona jest motorem napędowym zorganizowanego na rzecz potrzebujących wernisażu oraz akcji charytatywnej.

- Ja tylko staram się skromnie wspierać na tyle, o ile mogę, ale zaczynam się martwić, bo mistrz rozwija się w takim tempie, że zawsze mi się wydawało, że trudno mnie dogonić. Natomiast to, co Omenka robi, jest rzeczywiście wyjątkowe - zaznaczył w Dzień Dobry TVN Rafał Brzoska.

Biznesmen przyznał, że wspólne zainteresowania są czymś, co cementuje jego związek z ukochaną. W rozmowie z Mateuszem Hładkim podał krótki przepis na udane małżeństwo. - To jest zawsze tak, że jeżeli dwie dusze są bardzo, bardzo pokrewne, to nieważne w jakiej płaszczyźnie (czy mówimy o płaszczyźnie biznesowej, czy mówimy o płaszczyźnie właśnie takiej jak charytatywność, czy zamiłowanie do muzyki, do sztuki), to klika. Jeżeli klika, to właśnie efekt jest taki piorunujący jak nasz. Jak coś zgrzyta, to trzeba poprawiać - stwierdził.

Warto zaznaczyć, że to właśnie chęć niesienia pomocy potrzebującym złączyła drogi Omeny Mensah i Rafała Brzoski. Prezenterka poznała bowiem swojego przyszłego męża, gdy jako właścicielka fundacji szukała partnerów finansowych.

- Czynienie dobra dla drugiego człowieka sprawia mi ogromną frajdę. Po drugie, sprawiło, że poznałam miłość mojego życia. Po trzecie, sprawiło, że ta miłość mojego życia też poszła wspaniale w to pomaganie - oceniła gwiazda TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?