Gwiazdy

Jaka jest historia powstania kultowej piosenki "Sacrum"? Jacek "Mezo" Mejer i Kasia Wilk zdradzają nam tajemnicę

Gwiazdy

Aktualizacja:

Pamiętacie przebój "Sacrum" Jacka "Mezo" Mejera i Kasi Wilk? W tym roku mija 15 lat, odkąd po raz pierwszy zaprezentowali wspólny utwór. Piosenka bardzo szybko podbiła radiowe playlisty, a fani na koncertach z pamięci recytowali słynny tekst. Jak powstawał hit i jaka jest jego historia? O tym jego wykonawcy opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

"Sacrum" ma 15 lat

Piosenka powstała w 2006 roku, co oznacza, że liczy już sobie 15 lat. Mimo upływu czasu wciąż jest aktualna i uniwersalna. Jak wyglądała praca nad singlem? Najpierw powstał tekst, następnie Bartek Zielony zajął się oprawą muzyczną. Mężczyzna był także odpowiedzialny za poprzedni singiel "Ważne".

- Pisałem bez muzyki. Miałem wtedy okres dużej weny i mój producent muzyczny nie nadążał. Napisałem "Sacrum" jako wierszyk, nie wiedziałem, na czym to oprę muzycznie. Potem Kasia odpaliła swoje armaty wokalne i wiedziałem, że to może być piosenka, która zaistnieje – wspomina Jacek "Mezo" Mejer.

Kasia Wilk zdradziła, że czas, w którym podjęła współpracę z Mezo, był okresem, w którym przeżywała największe zakochanie. Z tego względu refren, który śpiewa, brzmi tak autentycznie.

To był dla mnie moment poważnego zakochania się. Ten fundament, jaki wysłał mi Mezo w postaci muzyki i tekstu, werbalizował to, co chciałbym powiedzieć również w tym refrenie. Napisałam tekst, który usłyszałam do ucha. Cała ta szczerość, która wiązała się z zakochaniem, poszła w piosenkę

– opowiada Kasia Wilk.

Szczerość i połączenie talentu dwóch artystycznych dusz nie mogło nie zaowocować sukcesem. Piosenka "Sacrum" przez długie lata nie schodziła ze świecznika. Utwór znali chyba wszyscy. Niektórzy jednak dopiero po latach wsłuchali się w przekaz, jaki niesie.

- Słowo "sacrum" kojarzy się z duchowością. Wtedy byłem okresie przemyśleń filozoficznych. Dużo czytałem i taki tekst napisałem. Ten numer zaistniał jako bardzo popowy numer. Często odzywają się do mnie ludzie, którzy są w moim wieku albo trochę młodsi i przyznają, że dopiero dojrzeli do tego teksu. To mnie najbardziej cieszy. To pokazuje, że ten utwór przetrwał próbę czasu – dodaje Mezo.

Jacek "Mezo" Mejer i Kasia Wilk - jakie mają plany?

Czasy pandemii nie są zbyt komfortowe dla branży muzycznej: wstrzymane trasy koncertowe, brak kontaktu z fanami i zawieszenie działalności. Mimo wszystko muzycy się nie poddają. Mezo kilka miesięcy temu wydał swoją solową płytę "Credo". Dziewiąty album poznańskiego muzyka ukazał się 22 maja 2020 roku.

- Staram się cały czas być aktywny i wiem, że Kasia też drąży cały czas płytę, która w pewnym momencie ujrzy światło dzienne – powiedział.

Kasia Wilk czas pandemii wykorzystała na podreperowanie stanu swojego zdrowia. Jak przyznała, aby działać, najpierw należy zacząć od siebie.

- Pandemiczny czas wykorzystałam na kapitalny remont siebie, naprawiłam zdrowie, dlatego też nie mogłam przyjechać do państwa. Duch, ciało i emocje - to wszystko jest ze sobą połączone i ja się skupiam w tej chwili na tym - dodała wokalistka.

Na scenie Dzień Dobry TVN Mezo z żoną Weronika Radzimowska-Mejer wykonał kultową piosenkę "Sacrum". Posłuchajcie:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Stracił głos i porzucił karierę: "Nie chciałem wiązać przyszłości z muzyką". Dziś Dionizy Wincenty Płaczkowski buduje karierę jako tenor występując w Polsce i za granicą

Planujesz wieczór z filmami lub muzyką? Zadbaj o dźwięk o najwyższej jakości

Miłość i muzyka. Stanisław Bartosik w utworze "Pomiędzy"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości