Gwiazdy

Zespół De Mono odczarował piosenki Agnieszki Osieckiej. Posłuchaj nowej wersji utworu "Uciekaj moje serce"

Gwiazdy

Zespół De Mono wciąż zaskakuje nas swoją nową twórczością. W 2020 roku grupa wydała krążek "OsieckY", który - jak sam tytuł wskazuje - poświęcony jest twórczości Agnieszki Osieckiej. Na naszej scenie muzycy wykonali piosenkę "Uciekaj moje serce".

Zespół De Mono i nowa płyta

Zespół De Mono od lat nie zwalnia tempa. W zeszłym roku muzycy postanowili zrealizować nowy projekt. Agnieszka Osiecka, Krzysztof Komeda i De Mono – to zestawienie mówi samo za siebie. Co więcej, na krążku usłyszeć możemy także kompozycje Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Sikorowskiego i Andrzeja Kurylewicza, a utwory, które pojawiły się na płycie to: "Piosenka o okularnikach", "Polska Madonna", "Uciekaj moje serce", "Nim wstanie dzień", "Deszcze niespokojne", "Chodzi o to, żeby nie być idiotą".

"OsieckY" to jednak coś więcej. To męskie odzwierciedlenie twórczości Agnieszki Osieckiej. Album jest bowiem studyjną rejestracją niezwykłego spektaklu, który widzowie jakiś czas temu mogli oglądać na żywo.

"Uciekaj moje serce" w wykonaniu De Mono

Na scenie Dzień Dobry TVN zespół De Mono wykonał utwór "Uciekaj moje serce".

Utwór ten znany jest dobrze fanom Seweryna Krajewskiego. Bowiem to właśnie ten wokalista w 1994 roku po raz pierwszy zaśpiewał tę piosenkę. Ukazała się ona również na albumie artysty pt. "Piosenki filmowe".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Muzyka ku pokrzepieniu serc. Posłuchaj akustycznej wersji utworu „Jutro możemy być szczęśliwi” w wykonaniu Adama Nowaka

Muzyka kojąca zmysły. Na naszej scenie Paweł Izdebski i utwór „Nora”

Jak Alicja Janosz spędza czas z synkiem w domowym zaciszu? „Dobra muzyka i zabawa, to jest nasza rada”

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości