Gwiazdy

Dawid Ogrodnik o przemocy na studiach aktorskich: "Znam to upokorzenie i poczucie bezwartościowości"

Gwiazdy

Dawid Ogrodnik

Po tym, jak w sieci pojawiło się oświadczenie Anny Paligi, która wyjawiła, do jakich nieprawidłowości dochodzi w szkołach filmowych, głos w tej sprawie zabrał Dawid Ogrodnik.

Absolwentka łódzkiej filmówki wywołała burzę

Anna Paliga, która w ubiegłym roku ukończyła Szkołę Filmową w Łodzi wyjawiła, że doświadczyła przemocy ze strony wykładowców uczelni.

- Na wydziale aktorskim panuje absurdalne i niszczące przekonanie, że młodych należy "łamać" i "przyzwyczajać do zaciskania zębów", a także że doświadczanie przemocy pomoże im w zostaniu lepszymi aktorami – napisała na Facebooku.

Dawid Ogrodnik ofiarą mobbingu na studiach aktorskich?

Do tej sprawy odniósł się Dawid Ogrodnik, który na swoim koncie ma wiele świetnych ról, za które otrzymał kilka prestiżowych nagród, w tym m.in. Orły i Złote Lwy. Aktor przyznał, że sam także zna przypadki wykładowców na studiach aktorskich. Podał nawet nazwisko osoby, która za to odpowiadała.

- Koniec z mobbingiem, chamami pod przykrywką artyzmu! Mnie i moich kolegów tak traktowała pani Beata Fudalej! – wyjawił Ogrodnik. - Znam ten strach i znam ten wstyd, znam to upokorzenie i poczucie bezwartościowości Wszyscy się baliśmy i tylko niektórzy uciekli byłem jednym z nich! Reszta chciała przetrwać! Oddaje ten wstyd i ten strach swoim oprawcom! Wstydźcie się i bójcie! – dodał.

Pod opublikowanym postem pojawiło się wiele słów wsparcia od fanów Ogrodnika. "Ja mam nawet w sobie wybaczenie i już nie noszę urazy, ale symptomatyczne jest uczucie strachu " – odpowiedział na jeden z komentarzy Dawid Ogrodnik.

Dawid Ogrodnik ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego).

Zobacz wideo: Dawid Ogrodnik o "Ostatniej rodzinie": Jestem wdzięczny ekipie, że znosiła dzielnie moje zachowanie i mnie nie hamowała

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości