szkoła filmowa

  szkoła filmowa

  Doświadczenia związane z zastraszaniem, prześladowaniem, agresją lub innymi nieprawidłowościami na terenie Szkoły Filmowej w Łodzi - opisy tych sytuacji można wysłać mailem. Uczelnia uruchomiła w tym celu specjalną skrzynkę zaufania. To efekt oskarżeń o nadużycia i przemoc stosowaną przez wykładowców wobec studentów, które upubliczniła absolwentka szkoły Anna Paliga.

  Michał Piróg i Tomasz Oświeciński nie ukończyli szkoły aktorskiej, a mimo to postanowili wkroczyć w świat filmu i teatru. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jakie mają wykształcenie, czy ktoś ich uczy aktorstwa i jak przygotowują się do ról. Naszym gościem był również Daniel Olbrychski. Okazuje się, że aktor dopiero w 2010 r. zdobył dyplom Akademii Teatralnej w Warszawie. Dlaczego nie ukończył szkoły aktorskiej w młodości?

  W Stanach Zjednoczonych wielu amatorów robi karierę w przemyśle filmowym. Która z amerykańskich gwiazd nie skończyła szkoły filmowej? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarkę Annę Wendzikowską. Obok niej na kanapie usiadł aktor-amator Beniamin Andrzejewski, którego można oglądać w paradokumencie "19+". Jak odnoszą się do niego aktorzy profesjonalni?

  Bartłomiej Topa dołączył do ekipy serialu "Druga Szansa", o swojej roli opowiedział Kindze Burzyńskiej. Zobaczcie jak współpraca z nim podoba się Małgorzacie Kożuchowskiej, i jak, zdaniem Krystyny Tkacz, aktor odnajdzie się w roli prezesa telewizji! Na rozmowę Bartka z Kingą zapraszamy też dziś wieczorem (20.30) do programu "Szkoła Filmowa" w TVN Fabuła!

  Kinga Burzyńska w programie "Szkoła filmowa", emitowanym w TVN Fabuła, bierze na warsztat znanych i doświadczonych aktorów. Na widowni zasiedli młodzi adepci sztuki filmowej. Czy to oni sprawili, że rozmówcy Kingi są z nią do bólu szczerzy? Co sprawiło, że Zbigniew Zamachowski postanowił zdawać do szkoły filmowej? Czego najbardziej obawia się Agata Kulesza? Jakie - według Mai Ostaszewskiej - są ciemne strony aktorstwa? Kulisom powstawania programu przyglądał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Łukasz Palkowski jest reżyserem filmu "Bogowie". Wiele osób zaskoczy fakt, że Łukaszowi nie udało się ukończyć ani jednej szkoły filmowej. Dlaczego? Co robił w życiu? Jakie ma plany? Zapytała go o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Razem studiowali aktorstwo w Łódzkiej Szkole Filmowej. Oboje wyjechali z małych miasteczek. Jak wspominają czasy studenckie? Ewa Gawryluk oraz Bartłomiej Topa, tylko u nas, wspominali studenckie czasy w Łodzi. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej opowiedzieli o prezencie od Machulskiego, dolarach i o idealnej osobowości aktorskiej. A jak wspominają aktorów ich ówcześni nauczyciele? W studiu Dzień Dobry TVN, Ewa i Bartek, byli naszymi gośćmi.

  W deszczowym Krakowie Andrzej Sołtysik spotkał z reżyserami: Wojciechem Marczewskim i Volkerem Schlöndorffem z okazji 10-lecia Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy.

  Szkoła Andrzeja Wajdy i Wajda Studio otworzą nowe filie w Żyrardowie. To tutaj będzie odbywała się część zajęć, a reżyserzy młodego pokolenia będą czerpali inspirację dla swoich filmów. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy samego mistrza Wajdę oraz reżysera i scenarzystę Wojciecha Marczewskiego.