Cztery artystki zostały wyróżnione tytułem doktora honoris causa.
"Ja się boję, że to nie przetrwa".
- Rolą wykładowcy nie jest dążenie do celu za wszelką cenę - uważa Adam Woronowicz. Popularny aktor w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl zabrał głos w sprawie wykładowców uczelni artystycznych. Opowiedział nam o swoich doświadczeniach w pracy pedagoga.
Aleksandra Domańska opowiedziała o traumatycznych wspomnieniach ze szkoły teatralnej. Aktorka odniosła się również do sytuacji kobiet i zdradziła, gdzie - jej zdaniem - tkwi główny problem związany z ich pozycją w społeczeństwie.
Na profilu Agnieszki Dygant na Instagramie pojawiło się zdjęcie, na którym widać grupę dobrze bawiących się osób. To znajomi ze szkoły filmowej, którzy spotkali się po latach. Kto oprócz Agnieszki Dygant znalazł się wśród nich?
Maciej Stuhr skomentował doniesienia na temat nieprawidłowości, do jakich dochodzi w szkołach filmowych i teatralnych. Aktor, reżyser i wykładowca nie ukrywa, że to, co się dzieje na uczelniach, jest oburzające. Sam jednak nigdy nie był ofiarą kontrowersyjnych metod nauczania.
Nie cichną echa sprawy dotyczącej ujawnienia przypadków przemocy i mobbingu w szkołach aktorskich. Jedną z osób, które wypowiedziały się na ten temat jest Magdalena Boczarska. Według aktorki najważniejsze jest to, aby wyraźnie zaznaczyć granice.
Doświadczenia związane z zastraszaniem, prześladowaniem, agresją lub innymi nieprawidłowościami na terenie Szkoły Filmowej w Łodzi - opisy tych sytuacji można wysłać mailem. Uczelnia uruchomiła w tym celu specjalną skrzynkę zaufania. To efekt oskarżeń o nadużycia i przemoc stosowaną przez wykładowców wobec studentów, które upubliczniła absolwentka szkoły Anna Paliga.
Michał Żebrowski postanowił zabrać głos po ostatnich doniesieniach na temat łódzkiej Szkoły Filmowej. W mediach społecznościowych opisał, jak wyglądało to na warszawskim podwórku w Akademii Teatralnej oraz na czym polega słynna "fuksówka". - Nie chcieliśmy w niej brać udziału, czuliśmy do niej wstręt - podkreśli aktor.
Joanna Koroniewska otworzyła się przed fanami i opowiedziała o śmierci swojej ukochanej mamy. Napisała przy tym o jednej ze swoich profesorek z uczelni, która nie chciała dać jej dnia wolnego, aby mogła spędzić ostatnie chwile z umierającą rodzicielką.
23 marca o godzinie 9:00 odbyło się spotkanie Anny Paligi z Komisją Antymobbingową i Antydyskryminacyjną Szkoły Filmowej w Łodzi. - Rozmowa dotyczyła zagadnień przedstawionych w piśmie i miała na celu doprecyzowanie postawionych zarzutów – czytamy w komunikacie.
Po tym, jak w sieci pojawiło się oświadczenie Anny Paligi, która wyjawiła, do jakich nieprawidłowości dochodzi w szkołach filmowych, głos w tej sprawie zabrał Dawid Ogrodnik.
Nadużycia w szkołach filmowych przez wiele lat były tematem tabu. Aż do teraz. Anna Paliga, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, podzieliła się w mediach społecznościowych swoimi traumatycznymi doświadczeniami.
Michał Piróg i Tomasz Oświeciński nie ukończyli szkoły aktorskiej, a mimo to postanowili wkroczyć w świat filmu i teatru. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jakie mają wykształcenie, czy ktoś ich uczy aktorstwa i jak przygotowują się do ról. Naszym gościem był również Daniel Olbrychski. Okazuje się, że aktor dopiero w 2010 r. zdobył dyplom Akademii Teatralnej w Warszawie. Dlaczego nie ukończył szkoły aktorskiej w młodości?
W Stanach Zjednoczonych wielu amatorów robi karierę w przemyśle filmowym. Która z amerykańskich gwiazd nie skończyła szkoły filmowej? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarkę Annę Wendzikowską. Obok niej na kanapie usiadł aktor-amator Beniamin Andrzejewski, którego można oglądać w paradokumencie "19+". Jak odnoszą się do niego aktorzy profesjonalni?
Bartłomiej Topa dołączył do ekipy serialu "Druga Szansa", o swojej roli opowiedział Kindze Burzyńskiej. Zobaczcie jak współpraca z nim podoba się Małgorzacie Kożuchowskiej, i jak, zdaniem Krystyny Tkacz, aktor odnajdzie się w roli prezesa telewizji! Na rozmowę Bartka z Kingą zapraszamy też dziś wieczorem (20.30) do programu "Szkoła Filmowa" w TVN Fabuła!
Kinga Burzyńska w programie "Szkoła filmowa", emitowanym w TVN Fabuła, bierze na warsztat znanych i doświadczonych aktorów. Na widowni zasiedli młodzi adepci sztuki filmowej. Czy to oni sprawili, że rozmówcy Kingi są z nią do bólu szczerzy? Co sprawiło, że Zbigniew Zamachowski postanowił zdawać do szkoły filmowej? Czego najbardziej obawia się Agata Kulesza? Jakie - według Mai Ostaszewskiej - są ciemne strony aktorstwa? Kulisom powstawania programu przyglądał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Łukasz Palkowski jest reżyserem filmu "Bogowie". Wiele osób zaskoczy fakt, że Łukaszowi nie udało się ukończyć ani jednej szkoły filmowej. Dlaczego? Co robił w życiu? Jakie ma plany? Zapytała go o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.
Razem studiowali aktorstwo w Łódzkiej Szkole Filmowej. Oboje wyjechali z małych miasteczek. Jak wspominają czasy studenckie? Ewa Gawryluk oraz Bartłomiej Topa, tylko u nas, wspominali studenckie czasy w Łodzi. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej opowiedzieli o prezencie od Machulskiego, dolarach i o idealnej osobowości aktorskiej. A jak wspominają aktorów ich ówcześni nauczyciele? W studiu Dzień Dobry TVN, Ewa i Bartek, byli naszymi gośćmi.
W deszczowym Krakowie Andrzej Sołtysik spotkał z reżyserami: Wojciechem Marczewskim i Volkerem Schlöndorffem z okazji 10-lecia Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy.
Szkoła Andrzeja Wajdy i Wajda Studio otworzą nowe filie w Żyrardowie. To tutaj będzie odbywała się część zajęć, a reżyserzy młodego pokolenia będą czerpali inspirację dla swoich filmów. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy samego mistrza Wajdę oraz reżysera i scenarzystę Wojciecha Marczewskiego.