Gwiazdy

Dagmara Dominiczak mistrzynią świata w wellness fitness. Jak zaczęła się jej przygoda ze sportem?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Dagmara Dominiczak osiągnęła ogromny sukces podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Hiszpanii. Polka trzeci raz z rzędu została mistrzynią świata w kategorii wellness fitness. W Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak wyglądały jej przygotowania w robieniu formy.

Dagmara Dominiczak, zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego Sandomierz, 8 listopada tego roku zdobyła tytuł mistrzyni świata w wellness fitness w Santa Susanna w Hiszpanii. Dokonała tego po raz trzeci!

- Hat-trick proszę Państwa. Wygrywam w moim jubileuszowym 30-stym starcie. Dziękuję ogromnie rodzinie, przyjaciołom, trenerem, sponsorom i wszystkim Wam za trzymane kciuki. Jestem spełniona - napisała po wygranej w Santa Susanie na swoim prosilu na Instagramie sportsmenka.

Dagmara Dominiczak - jak zaczęła się jej przygoda z Wellness fitness?

- Sport od zawsze był w moim życiu. Ale pewnego dnia, kiedy chodziłam na zajęcia fitness stwierdziłam, że byłabym dobrą instruktorką, więc poszłam na kurs. Jedna z uczestniczek pokazała mi te zawody fitness kobiet. Pomyślałam sobie 'fajna sprawa' i dałam sobie klika miesięcy. Wymyśliłam sobie, że zrobię formę życiową do sportowej sesji - powiedziała w Dzień Dobry TVN Dagmara Dominiczak.

- W 3 miesiące schudłam 9 kg. Moje ciało totalnie się zmieniło i wyrzeźbiło. Na siłowni spotkałam koleżankę, która wcześniej pokazała mi te zawody. Powiedziała, że za dwa miesiące startuje i czy chce spróbować. To był maj 2015 r. Wtedy skończyłam na 5. miejscu - dodała sportsmenka.

Dagmara Dominiczak - jak zdobyła tytuł mistrzyni świata?

Na swój sukces Dagmara Dominiczak pracowała latami. To wynagrodziło jej godziny spędzone na siłowni i pracę nad własną sylwetką. Przez cztery lata Dominiczak przeszła imponującą przemianę.

- Zafascynowana tym, jak się ciało zmieniło, poszłam w to dalej. Zrobiłam kursy trenerskie i z dietetyki. Z roku na rok w 2018 r. sięgnęłam po pierwsze złoto w mistrzostwach świata - pochwaliła się w rozmowie z Marcinem Prokopem i Dorotą Wellmann Dominiczak.

Jak przygotować się do zawodów fitness?

Gdy kilka lat temu Dagmara Dominiczak poszła na siłownię, nie myślała, że to będzie jej nowa pasja. Chciała po prostu schudnąć i zadbać o sylwetkę. Sport stał się jej nowym hobby, w którym zaczęła osiągać sukcesy. Teraz poświęca mu większość swojego wolnego czasu.

- Dieta i trening, do tego trening siłowy, trening kardio, trening pozowania, no i regeneracja. Tygodniowo poświęcam na to od 20 - 25 godzin. U mnie to jest 8 tygodni porządnej harówki przed zawodami - powiedziała mistrzyni świata.

11 grudnia Dagmara Dominiczak wystartuje na najbardziej znanych komercyjnych zawodach, czyli Arnold Classic Europe i będzie tam bronić tytułu zdobytego we wrześniu 2019 roku. Poza tym chciałaby też skupić się na przekazywaniu swojej wiedzy i doświadczeniu innym, młodym zawodniczkom w ramach szkoły Posing Time.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości