Gwiazdy

Cate Blanchett kończy 52 lata. Jaka jest prywatnie? "Ma właściwie ustawione priorytety"

Gwiazdy

Cate Blanchett to jedna z najlepszych i najpiękniejszych aktorek na świecie. Artystka świętuje właśnie 52. urodziny. Jak układała się jej kariera? Które filmy z jej udziałem warto zobaczyć? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Wendzikowską, dziennikarka filmową.

Cate Blanchett kończy 52 lata

Cate Blanchett pochodzi z Australii i kończy właśnie 52 lata. Jest jedną z najlepszych i najbardziej cenionych aktorek. Jej niezwykły talent dwukrotnie doceniła Akademia Filmowa. Blanchett otrzymała Oscara za rolę w "Blue Jasmine" Woody'ego Allena oraz "Awiatorze" Martina Scorsese. - W tym ostatnim zagrała Katharine Hepburn. Była pierwszą aktorką, która dostała Oscara za zagranie innej aktorki, która też otrzymała tę nagrodę - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

Warto podkreślić, że Cate Blanchett w niczym nie przypomina typowej hollywoodzkiej gwiazdy. - Aktorka ma trzech synów i adoptowaną córkę. Zawsze życie rodzinne przedkładała nad pracę. Od dwudziestu lat ma też tego samego męża - dodała dziennikarka.

Cate Blanchett - nie tylko aktorka

Jak mówiła Anna Wendzikowska, Cate Blanchett bardzo głęboko wierzy w to, co robi. Praca jest dla niej jednocześnie wielką pasją. W jednym z wywiadów aktorka wyznała, że wychodzi z założenia, że jeśli ma ponieść porażkę, to niech będzie ona spektakularna.

Aktorka angażuje się także w walkę o to, aby kobiety w przemyśle filmowym były traktowane na równi z mężczyznami i otrzymywały identyczne wynagrodzenie za swoją pracę. - W 2018 roku była szefową jury festiwalu w Cannes. Razem z Salmą Hayek, Kristen Stewart i innymi kobietami przeszła po czerwonym dywanie w proteście przeciwko nierówności płac w branży filmowej - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Basia Kurdej-Szatan wróciła do formy sprzed ciąży. Opowiedziała nam, jak tego dokonała: "Robię to, aby się lepiej czuć"

Antek Smykiewicz wspomina podróż poślubną. Razem z żoną utknęli w Azji na 110 dni

Joanna Koroniewska oprowadziła nas po swoim nowym mieszkaniu. "Chcę zmienić życie i przerobić je o 180 stopni"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości