Gwiazdy

Stan zdrowia Krzysztofa Globisza pogorszył się? Anna Dymna skomentowała te doniesienia

Gwiazdy

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Dzień Dobry TVNKrzysztof Globisz

Krzysztof Globisz to ukochany aktor wielu Polaków, który przez lata wcielał się w kultowe role. W 2014 roku przeszedł udar, ale dzięki ciężkiej pracy i rehabilitacji, jego stan znacząco się poprawił. Niedawno media obiegła informacja, że artysta znów ma problemy ze zdrowiem. Anna Dymna stanowczo dementuje plotki.

Krzysztof Globisz – udar

Krzysztof Globisz był aktywnym aktorem, który wiele godzin spędzał na deskach teatru i na planach filmowych, pracując nad nowymi rolami. Niestety, w lipcu 2014 r., kiedy był na nagraniach w studiu radiowej Dwójki, nagle zasłabł. Szybko został zawieziony do szpitala i przez długi czas utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej. Jego stan był ciężki. Musiał przejść operację, ponieważ mózg po udarze często "puchnie" i należy mu zrobić więcej przestrzeni. Żona aktora w jednym z wywiadów opisywała, że Krzysztof prawie 11 miesięcy miał "otwartą czaszkę".

Aktora czekała długa rehabilitacja, bowiem okazało się, że udar spowodował problemy z mową. Dopiero po 1,5 roku aktor po raz pierwszy pojawił się na scenie, w teatrze STU i wystąpił w "Hamlecie". Mateusz Pakuła wymyślił specjalnie dla Krzysztofa Globisza sztukę "Wieloryb The Glob". W 2020 r. aktor pojawił się także w filmie "Prawdziwe życie aniołów".

Krzysztof Globisz – stan zdrowia

Krzysztof Globisz miał być gościem w Krakowskim Salonie Poezji w Teatrze Starym, którym obecnie opiekuje się Anna Dymna. Kilka dni temu tygodnik "Na żywo" podał informację, powołując się na rozmowę z aktorką, że stan zdrowia Globisza pogorszył się i znów nie może mówić. Informację postanowili zweryfikować dziennikarze "Gazety Wyborczej". Skontaktowali się z Dymną, która przyznała, że to fake news.

- Jestem porażona i przerażona tą informacją. Z nikim o Krzysiu nie rozmawiałam. Żadnemu dziennikarzowi nie mówiłam, że czuje się on gorzej. Bo tak nie jest - podkreśliła Dymna. - Nie mam żadnego prawa wypowiadać się na temat zdrowia Krzysztofa. Nie jestem lekarzem, nie jestem jego żoną - dodaje w wywiadzie dla "Wyborczej".

Aktorka zapewnia, że stan Krzysztofa Globisza jest stabilny. - Jest radosny, pełen zapału do pracy i do życia - powiedziała Dymna.

Krzysztof Globisz urodził się w 1957 r. w Siemianowicach Śląskich. Pierwszy raz na małym ekranie wystąpił w filmie Andrzeja Wajdy "Z biegiem lat, z biegiem dni". Z kolei jego pierwszą kinową rolą był występ w obrazie Wajdy "Danton" u boku Gerarda Depardieu. Sławę zdobył dzięki filmom Kieślowskiego "Krótki film o zabijaniu" i "Dekalog V". W 2005 r. odebrał srebrny medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artist". Ma dwóch synów – Krzysztofa i Jana z żoną Agnieszką, którą poznał w Piwnicy Pod Baranami.

Zobacz także:

Zobacz wideo:

Wynalazek studentki – samodezynfekujące się krzesło
Wynalazek studentki – samodezynfekujące się krzesło
Dzień Dobry TVN

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości