Gwiazdy

13-letni Athan z polskimi korzeniami podbija USA. Zagrał już u Roberta De Niro

Gwiazdy

Ma 13 lat i podbija Broadway. Athan Sporek posiada polskie korzenie i występował już nawet u boku Roberta De Niro. Jak rozpoczęła się jego kariera i o czym marzy? Opowiedział o tym w rozmowie z Mateuszem Hładkim w Dzień Dobry TVN.

Początki kariery Athana

Athan Sporek to wszechstronnie uzdolniony aktor z polskimi korzeniami. Jest nową gwiazdą amerykańskiego serialu "Prawo i porządek", a już jako 7-latek podbijał Broadway . Zagrał (jako najmłodszy aktor) w "Nędznikach" oraz w "Prawie Bronxu", gdzie współpracował m. in. z Robertem De Niro. Jak to się stało, że jego kariera rozpoczęła się tak wcześnie?

- Moi rodzice są właścicielami centrum muzycznego w szkole artystycznej. Wziąłem udział w warsztatach, na które została zaproszona pewna menedżerka i trenerka wokalna. Moi rodzice nigdy nie chcieli, bym był dziecięcym aktorem, ale kiedy wykonałem moją piosenkę na warsztatach, menedżerka zadzwoniła do rodziców i zapytała, czy nie mógłbym ćwiczyć u niej śpiewu. Po roku nauki wygrałem casting do "Nędzników" i od tego czasu moje życie się zmieniło - opowiadał Athan Sporek w Dzień Dobry TVN.

Rodzina i pochodzenie Athana

Swoje zdolności chłopiec zawdzięcza między innymi wyjątkowym genom. Jego dziadek, Janusz Sporek, jest znanym i cenionym polskim dyrygentem . To właśnie on zaszczepił w swoim synu (który również jest dyrygentem), a później także wnuku, miłość do muzyki. Z kolei jego pochodząca z Grecji mama, również była aktorką jako dziecko, choć była nieco starsza, gdy zaczynała.

Mimo tego, że Athan ma polskie korzenie, nie mówi po polsku. Uczył się naszego języka, kiedy miał 3, 4 lata, ale potem ze względu na ogrom obowiązków musiał z tego zrezygnować. Pamięta jednak, że jego babcia cały czas gotowała pierogi.

- Te korzenie nadal we mnie są. Byłem nawet w Polsce, kiedy miałem 4 lata. Byliśmy w kilku miejscach - w Rybniku, Krakowie, u rodziny mojego taty - opowiadał nastolatek.

Kariera i marzenia Athana Sporka

13-latek jest niezwykle zdeterminowany, by osiągnąć sukces. Codziennie stara się polepszać swój warsztat.

- Staram się i tańczyć i śpiewać i grać na pianinie ile się da. Ćwiczę taniec każdego dnia od 1,5 do nawet 3 godzin. Biorę też udział w przynajmniej 3 castingach online w tygodniu - opowiadał w naszym programie.

Przynosi to efekty ponieważ 4 lata temu zaśpiewał amerykański hymn podczas finałów koszykarskich rozgrywek w słynnej Madison Square Garden. Jego występ podziwiały miliony przed telewizorami. Teraz natomiast w "Prawie i porządku" wciela się w chłopaka, nad którym znęca się jego ojciec.

- To obrazuje, przez co ludzie przechodzą podczas pandemii - jak wiemy, przemoc wobec dzieci jest częstym zjawiskiem w tym szczególnym czasie - tłumaczył Athan.

Nie zamierza jednak spocząć na laurach. Pragnie zrealizować swoje marzenia.

- Kiedy jestem na scenie, czuję, że jestem w odpowiednim miejscu. W miejscu, które jest mi przeznaczone. Wtedy zapominam o wszystkim, co mnie otacza. (...) Chciałbym mieszkać w Los Angeles, kiedy będę starszy. Chcę być aktorem, wokalistą i tancerzem. Chciałbym kontynuować to, co robię teraz . Występować w filmach i telewizyjnych show - zdradził w Dzień Dobry TVN.

Trzymamy kciuki!

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Szymon Brózda

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości