Broadway

  Broadway

  Pamela Anderson podjęła się nowego, aktorskiego wyzwania. Gwiazda, która w tym roku skończy 55 lat, pojawiła się na deskach Ambassador Theatre na Broadwayu, gdzie występuje w musicalu "Chicago". Podczas premiery spektaklu nie mogło zabraknąć jej synów. Brandon Thomas oraz Dylan Jagger kibicowali swojej mamie.

  Broadway to kilkadziesiąt teatrów nowojorskich skupionych na ulicy o tej samej nazwie. Dla osób spoza Ameryki Broadway jest atrakcją turystyczną, jednak dla jej mieszkańców jest on jednym z najważniejszych ośrodków sztuki teatralnej.

  Robert Zawadzki dyplomowanym aktorem został w 2005 roku, gdy skończył wrocławskie PWST. Jak trafił na Broadway? W Nowym Jorku odwiedziła go prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Jak czuje się w Stanach Zjednoczonych? Robert pokazał Kindze swoją drogę do pracy i garderobę, w której przygotowuje się do spektakli. Czy jego sztukę będzie można zobaczyć w Polsce?

  Krakowski teatr Variete wystawia wyjątkowe widowisko muzyczno-taneczne, w trakcie którego prezentowane są najpiękniejsze melodie filmowe. Jakie? Skąd wziął się pomysł na takie show? Z artystką Olgą Szomańską i reżyserem Januszem Szydłowskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Mateusz Sobecko wygrał 8. edycję programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!". W nagrodę otrzymał 3-miesięczne stypendium na Broadway'u. O plany zawodowe, wyjazd do Stanów Zjednoczonych, studia zapytał tancerza dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Maciej Maślakiewicz jest nieśmiałym 16-latkiem, który pewność siebie odzyskuje na sali treningowej, gdzie tańczy hip hop. Chłopak chciałby zostać profesjonalistą i marzy o kursie tańca w elitarnej szkole na Broadway'u. W internecie zamieścił nagranie, na którym prosi o datki, a jest już o krok od spełnia swojego największego marzenia. Do uzbierania pełnej potrzebnej kwoty 23000 zł brakuje mu jedynie 8000.

  Cały świat zna go z serialu "Jak poznałem waszą matkę". Kinga Rusin odwiedziła Josha Radnora na Broadwayu. Aktor zaprosił ja do swojego teatru. Josh ma polskie korzenie. Jakie? Jaki film aktor zamierza nakręcić w Polsce?

  W pierwszej edycji "You Can Dance " zachwyciła i widzów i jurorów. Co prawda programu nie wygrała, ale teraz podbija serca w programie „Mam Talent”. Pomiędzy edycjami programów występowała na Broadwayu. Tam uczyła się jazzu i stepowania. W studiu Dzień Dobry TVN Diana „Sasha” Staniszewska była naszym gościem.

  Jej mama była solistką w Teatrze Wielkim. Tak zaczęła się przygoda Izy z baletem. Odradzano jej ten zawód jako zbyt ciężki, pochłaniający sporą ilość czasu. Jednak Iza Szylińska poszła za głosem serca. Teraz występuje na Broadwayu. Czy rozważa powrót do kraju, by wesprzeć rodzimy balet?

  Krzysztof Zalewski z Sokółki to organista z misją. Izabela Sietejko i Karol Czarnowicz to studenci, którzy grają w musicalach. Skąd u nich miłość do tego typu przedstawień? O tym opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.