talent

  Talent to pewna wrodzona predyspozycja, której podłożem jest układ neuronalny w mózgu. Jak go odkrywać i wspierać u najmłodszych? Zapraszamy na czat z psycholog dziecięcą Aleksandrą Piotrowską.

  Jej sukcesem od kilku miesięcy żyje cała Polska. Sara James, czyli 14-letnia utalentowana wokalistka pojechała do Stanów Zjednoczonych, by wziąć udział w amerykańskiej wersji Mam Talent. Tam bardzo szybko urzekła jurorów, a już 13 września powalczy w finale o główną nagrodę. Jak się czuje oraz jak wyglądają przygotowania? O tym artystka opowiedziała Gabi Drzewieckiej.

  Evnika Saadvakass z Kazachstanu ma dopiero 14 lat, a już mogłaby dorównać umiejętnościami niejednej dorosłej zawodniczce boksu. Dziewczynka potrafi gołymi pięściami powalić drzewo.

  "Ula Pedantula" postanowiła podzielić się z fanami wspomnieniami z dzieciństwa.

  Daria Pająk jest na liście 10 najlepszych zawodniczej bowlingowych świata i na co dzień gra w najsilniejszej amerykańskiej lidze zawodowej. Jaka była jej droga na mistrzowski szczyt?

  Laureatem kwietniowej Pozytywki Dzień Dobry TVN został Hubert Lang, który tworzy filmy metodą poklatkową. Nagrodę otrzymał w towarzystwie taty Krzysztofa Langa, nauczycielek Joanny Szroeder i Zofii Warężak oraz uczniów. Jak zareagował 10-latek?

  Talent wokalny można odkryć na każdym etapie życia. Okazuje się, że nawet kilkuletnie dzieci z powodzeniem odnajdują się w roli artystów scenicznych.

  Nie trzeba być plastycznie uzdolnionym, by wyrażać siebie za pomocą sztuki. Tak jest w przypadku własnych obrazów. W artykule pokażemy, jak namalować obraz – od czego zacząć, które materiały kupić, na jakiej technice się skupić.

  "Prawdziwe gotowanie zaczęło się z dziadkiem".

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła młoda i utalentowana Helena Dys. Towarzyszył jej tata, pianista. Dziewczyna wykonała dość nietypowy, jak na nastolatkę, repertuar - "Song porzuconej" z Kabaretu Hrabi. Zobaczcie, jak poradziła sobie z utworem.

  Wielu z nas postrzega pracę jako zło konieczne i żyje od weekendu do weekendu. Tak wcale nie musi być. Wystarczy tylko odnaleźć w sobie drzemiący talent i zacząć robić to, co naprawdę się kocha. Jak z teorii przejść do czynów? O tym opowiedziała nam Malwina Faliszewska, coach i trenerka budowania pewności siebie, autorka książki "Uwolnij swój talent".

  Adam Pluta, mimo że ma 22 lata, a modą zajmuje się od niecałych 4 lat, już zdążył zostać laureatem ważnego konkursu dla młodych projektantów – Forum Mody Polskiej.

  Olek Klembalski jest utalentowanym wokalistą młodego pokolenia. Ma dopiero 16 lat, a już wie, że to właśnie z muzyką chce związać swoją przyszłość.

  11 lutego w amfiteatrze West Australian Ballet swoją australijską premierę miał współczesny balet "Take Me With You" polskiego choreografa Roberta Bondary do muzyki Radiohead. Zespół udostępnił występ w swoich mediach społecznościowych. Jak wyglądała droga do międzynarodowego sukcesu?

  "I technicznie trzeba być dobrym, i dynamicznie" - komentuje młody zwycięzca.

  Szkoła powinna wpływać na rozwój dzieci, tymczasem w wielu placówkach nie ma czasu na indywidualne podejście do nich. O talentach uczniów bardzo często nauczyciele nawet nie wiedzą. O sytuacji w polskim systemie edukacji mówiła w Dzień Dobry TVN Justyna Suchecka, Malwina Faliszewska oraz Zosia Kierner.

  13-letni Adam Chodyniecki i 9-letni Michał Kopeć są najlepsi w układaniu kostki Rubika. W Dzień Dobry TVN zaprezentowali swoje umiejętności i u boku mam opowiedzieli, jak udało im się dojść do mistrzowskiego poziomu. Poznajcie utalentowanych młodzieńców.

  To on podbił serca jurorów i widzów 13. edycji "Mam Talent!". 19-letni Krzysztof Jaros poruszył wszystkich swoją wrażliwością, dojrzałym tańcem i tym samym wygrał program. Nam opowiedział o początkach swojej pasji.

  AniKa, a właściwie Ania Dąbrowska, to 16-letnia wokalistka, która muzyczną przygodę rozpoczęła już jako mała dziewczynka. Moda artystka zaprezentowała nam świąteczny singiel "Nieważne". Jak wam się podoba?

  W minioną sobotę, 20 listopada, odbył się czwarty i ostatni półfinał programu "Mam Talent". Tym samym poznaliśmy już wszystkich twórców, którzy za tydzień zmierzą się ze sobą w wielkim finale. Wśród nich są grupa taneczna Baila Stars oraz akrobatyczny duet Duo Eyal & Julia. Czy spodziewali się wygranej? Czy mają już pomysł na finał? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Nicolas Przygoda marzył o tym, by zostać piłkarzem nożnym. Przewrotny los zadecydował jednak inaczej. Obecnie chłopak spełnia się aktorstwie i ma wielką szansę, by odnieść w tym zawodzie sukces. O swoich marzeniach opowiedział dziennikarzowi Marcinowi Sawickiemu.

  Jan Kliment pojawi się w 13. edycji "Mam Talent!". Widzowie TVN będą oglądać go u boku Agnieszki Chylińskiej i Małgorzaty Foremniak. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał tancerza o emocje związane z ocenianiem innych. - Jest wiele osób, które są utalentowane, ale nie mają pomysłu na siebie - wyznał.

  Maniucha Bikont zasłynęła jako wokalistka takich zespołów jak Tęgie Chłopy, Dziczka, czy Niewte. Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat, a to wszystko dzięki znanemu tacie, Piotrowi Bikontowi. W Dzień Dobry TVN artystka opowiedziała o swojej ścieżce kariery.

  Cudze chwalicie, a swego nie znacie? Teraz macie okazję przyjrzeć im się bliżej. W naszym programie zagościli utalentowani Polacy, którzy swoim umiejętnościami zawstydzili zagranicznych artystów. O udziale w talent-show opowiedzieli nam gitarzysta Marcin Patrzałek, wokalista Szymon Grzybacz i wokalistka Monika Lewczuk.

  Bovska szturmem podbiła polską scenę muzyczną. Oprócz śpiewania, artystka ma jeszcze jeden talent. Magda Grabowska-Wacławek zajmuje się grafiką oraz jest ilustratorką. Na swoim koncie ma ilustracje m.in. do książek Kasi Olubińskiej-Godlewskiej. Skąd wzięło się zamiłowanie do tak różnych sztuk?

  Przemek Kossakowski potrafi zaskoczyć jak nikt inny. Okazuje się, że dziennikarz ma naprawdę artystyczną duszę. Przed laty malował obrazy, a ostatnio pokazał jeden z nich na swoim Instagramie. Fani namawiają go, żeby wrócił do malowania.

  Tomasz Konieczny to jeden z najlepszych barytonów. Występuje w najsłynniejszych teatrach świata, a jego domem jest Opera Wiedeńska. Jego 13 lat młodszy brat Łukasz również jest śpiewakiem przez lata związanym z Nadreńską Operą. Jak zostali cenionymi artystami? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Ostatnio Maciej Stuhr udostępnił w mediach społecznościowych prace Gabi Bani, apelując przy tym o wsparcie dla młodej artystki. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy 19-latkę i aktora, by poznać bliżej twórczość dziewczyny i dowiedzieć się, jak możemy jej pomóc.

  Adrian Gałka to młody i utalentowany artysta, który śpiewa, komponuje i pisze teksty. Choć polski rynek muzyczny nie do końca odkrył jego wielki talent, chłopak zainteresowaniem cieszy się za granicą. Wokalista otrzymał m.in. propozycję produkcji i kontraktu z wytwórnią, która opiekuje się światowymi gwiazdami, np. Edem Sheeranem.

  Maja Golec ma 17 lat. Jej ojciec Paweł Golec to połowa znanego zespołu Golec uOrkiestra. Wszystko wskazuje na to, że córka odziedziczyła po nim wokalny talent, którym chętnie dzieli się w sieci. Posłuchajcie, jak śpiewa zdolna nastolatka.