Hobby

18-letni fotograf gwiazd i jego niezwykłe ujęcia nieba. "Potrafi dostrzec piękno w czymś, czego inny człowiek by nie zauważył"

Hobby

18-letni fotograf gwiazd i jego niezwykłe ujęcia nieba. "Potrafi dostrzec piękno w czymś, czego inny człowiek by nie zauważył"

Gdy znika na całą noc to oznacza, że poluje na gwiazdy. 18-letni Antoni Sarba zaskakuje w sieci niesamowitymi ujęciami nieba. Pod wrażeniem jego prac są internauci, mama, a nawet nauczyciele. Jak młody fotograf rozwinął swoją pasję?

Antek Sarba - fotograf gwiazd

Fotografią interesował się już od najmłodszych lat. Wszystko zaczęło się od przypadkowego prezentu.

Miałem taki prosty, cyfrowy aparat, który dostałem na komunię. To był taki pierwszy moment, kiedy spodobało mi się to, bo z tym aparatem latałem po całej imprezie i robiłem wszystkim portrety - wspominał w Dzień Dobry TVN Antoni Sarba.

Swojej pasji oddawał się podczas każdych wakacji. Gdy wyjeżdżał z rodzicami na urlop, zawsze biegał z aparatem i od razu robił zdjęcia. Przyjaciółka z kolei namówiła go na udział w zajęciach fotograficznych. Wówczas zaczął też znikać na całe noce i fotografować gwiazdy.

- Jak zauważyłem jego fotografie na Instagramie, w Internecie (...) byłem zachwycony i nawet rozmawiałem z nim: 'dlaczego nigdy nie przyniosłeś i nie pokazałeś swojego warsztatu pracy, bo jest bardzo ciekawy i interesujący' - opowiadał Daniel Mróz, nauczyciel Technikum Fotografii i Multimediów w Puławach.

Okazuje się, że Antek nie chciał się chwalić swoimi zdjęciami, ponieważ przez długi czas nie był z nich dumny. Teraz jednak nie widzi w każdym ujęciu błędów, jak kiedyś.

Po prostu zawsze coś tam znajdowałem, co mi się do końca nie podobało. Teraz już jest trochę inaczej, trochę mam większą świadomość chyba tego, co robię. Teraz już są takie zdjęcia, z których jestem naprawdę zadowolony - wyznał fotograf gwiazd.

Niezwykłe zdjęcia nieba

Dla pięknych ujęć nieba Antek potrafi zarwać noc. Kiedyś wyszedł około godziny 23:00 robić zdjęcia. Wrócił o 1:30 i wówczas jego mama poszła spokojnie spać. Później okazało się jednak, że nastolatek przyszedł do domu tylko po to, żeby sprawdzić pogodę. Zaraz potem pojechał na rowerze fotografować front burzowy.

- Robi to z pasją, widać , że on to kocha. (...) Potrafi dostrzec piękno w czymś, czego inny człowiek by nie zauważył - podkreśla Urszula Sarba, mama Antka.

Choć fotografia krajobrazowa jest trudna, a takich zdjęć powstają codziennie miliony, ujęcia nastolatka robią spore wrażenie. Ma on niezwykłą umiejętność patrzenia.

- Mogę tymi zdjęciami zwrócić uwagę innych osób na niesamowite rzeczy. (...) Pokazuję ludziom świat tak, jak ja widzę ten świat i jak chciałbym go widzieć - tłumaczy Antoni Sarba.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
81
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0