Październik to szczególny miesiąc dla fanów zjawisk astronomicznych. Czeka nas nie tylko pełnia krwawego księżyca, ale także noc spadających gwiazd. Już w tym tygodniu będziemy mogli zaobserwować deszcz meteorów, który pochodzi z komety Halley.
W sobotę 14 października dojdzie do niezwykłego wydarzenia. Zobaczymy na niebie tzw. obrączkowe zaćmienie Słońca. Mieszkańcy których regionów będą mogli je podziwiać?
Burzom towarzyszą nie tylko rozświetlające niebo błyskawice i głośne grzmoty, ale także inne zjawiska pogodowe. Najlepszym tego dowodem jest fotografia udostępniona przez Europejskie Obserwatorium Południowe. Na obrazie pochodzącym z chilijskiego obserwatorium uchwycono wyładowania elektryczne w postaci "czerwonych duszków". Ich widok może zachwycić każdego, nie tylko zdeklarowanych miłośników meteorologii.
Zbliża się ostatni moment na wypracowanie porozumienia między Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Czy niebo nad polską będzie zamknięte?
Na wielu osobach na całym świecie rozgwieżdżone niebo robi ogromne wrażenie. Jednak gdzie w Polsce są najlepsze miejsca do oglądania takich widoków i co możemy wypatrzyć zadzierając głowę do góry? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział astronom i popularyzator nauki, Karol Wójcicki.
Już niedługo nastąpi kumulacja niezwykłych widowisk na niebie, które rozpoczęły się lipcu. Kiedy będzie najbliższa noc spadających gwiazd? Do kiedy i jak można obserwować Perseidy? Jak robić im zdjęcia?
Filip Chajzer sprawił swoim fanom niezwykłą radość. Dziennikarz był świadkiem wyjątkowego zjawiska atmosferycznego. Kiedy na niebie zobaczył Mammatusy, czyli tzw. bąbelkowe chmury, od razu postanowił uwiecznić moment i podzielić się nim w sieci.
Gdy znika na całą noc to oznacza, że poluje na gwiazdy. 18-letni Antoni Sarba zaskakuje w sieci niesamowitymi ujęciami nieba. Pod wrażeniem jego prac są internauci, mama, a nawet nauczyciele. Jak młody fotograf rozwinął swoją pasję?
Nowy rok przywitał nas wyjątkową pełnią Księżyca. Jakie jeszcze ciekawe zjawiska będzie można zaobserwować na niebie w 2018 roku? Na to pytanie odpowiedział nam Karol Wójcicki, popularyzator astronomii. Czym różni się pełnia od superpełni... i kiedy możemy spodziewać się "prawdziwej hiperpełni"?