Sprawdź, jak znaleźć Gwiazdę Polarną i poznaj najbardziej rozpowszechnione mity na jej temat.
W poniedziałkowy poranek w Dębicy (województwo podkarpackie) pojawiły się świetlne słupy. Zjawisko to zauważyła i sfotografowała internautka, a kadrami podzieliła się z portalem TVN24. Co oznaczają świecące kolumny?
Specjaliści zapewniają, że w tym roku widok będzie naprawdę spektakularny.
Dziś nie ma żadnej wymówki.
Przed nami kolejna pełnia Księżyca. W czwartek, 17 października na niebie po raz kolejny pojawi się superksiężyc. Jak podają media, będzie znacznie większy i jaśniejszy niż zazwyczaj. Dlaczego?
To rzadkie dla naszej szerokości geograficznej zjawisko można było zaobserwować minionej nocy.
Jak i o której godzinie obserwować to zjawisko?
Post ma już ponad 32 tysiące reakcji i blisko 250 komentarzy.
Jak długo potrwa ten niecodzienny spektakl?
W nocy z wtorku na środę warto spoglądać na niebo. W niektórych częściach kraju będziemy mogli obejrzeć nietypowe widowisko. Wszystko za sprawą kolejnych przelotów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Tegoroczny deszcz meteorów może być najsilniejszy od początku wieku.
Sprawdź, jak to zjawisko wpływa na ludzi.
Kiedy będzie można ją obserwować?
Czego i kiedy warto wypatrywać?
Sprawdź, czym różni się astronomia od astrologii.
Sprawdź, jak i gdzie najlepiej oglądać to niezwykłe zjawisko.
Październik to szczególny miesiąc dla fanów zjawisk astronomicznych. Czeka nas nie tylko pełnia krwawego księżyca, ale także noc spadających gwiazd. Już w tym tygodniu będziemy mogli zaobserwować deszcz meteorów, który pochodzi z komety Halley.
W sobotę 14 października dojdzie do niezwykłego wydarzenia. Zobaczymy na niebie tzw. obrączkowe zaćmienie Słońca. Mieszkańcy których regionów będą mogli je podziwiać?
Zobacz nagranie.
Wkrótce będziemy świadkami niespotykanego zjawiska.
Co będzie można zobaczyć?
Co będzie można zobaczyć?
Czy potrzebny do tego będzie specjalistyczny sprzęt?
Burzom towarzyszą nie tylko rozświetlające niebo błyskawice i głośne grzmoty, ale także inne zjawiska pogodowe. Najlepszym tego dowodem jest fotografia udostępniona przez Europejskie Obserwatorium Południowe. Na obrazie pochodzącym z chilijskiego obserwatorium uchwycono wyładowania elektryczne w postaci "czerwonych duszków". Ich widok może zachwycić każdego, nie tylko zdeklarowanych miłośników meteorologii.
Oprócz Merkurego na niebie będzie można zobaczyć jeszcze cztery inne planety.
Gdzie oglądać deszcz meteorów?
Zbliża się ostatni moment na wypracowanie porozumienia między Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Czy niebo nad polską będzie zamknięte?
"Zwiększamy szansę zobaczenia tego zjawiska".
Na wielu osobach na całym świecie rozgwieżdżone niebo robi ogromne wrażenie. Jednak gdzie w Polsce są najlepsze miejsca do oglądania takich widoków i co możemy wypatrzyć zadzierając głowę do góry? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział astronom i popularyzator nauki, Karol Wójcicki.