Gorące tematy

Rzecznik Praw Dziecka uruchamia pomoc psychologiczną dla ukraińskich dzieci

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
polsatnews.pl
Dziewczynka, która rozmawia przez telefon

Dziecięcy Telefon Zaufania, który działa przy Rzeczniku Praw Dziecka uruchamia pomoc dla ukraińskich dzieci i młodzieży. Od marca pod jednym z numerów telefonów będzie dyżurować psycholog biegle mówiący w językiem ukraińskim.

Rzecznik Praw Dziecka uruchamia pomoc dla ukraińskich dzieci

W związku z sytuacją na Ukrainie Rzecznik Praw Dziecka zdecydował się uruchomić pomoc dla ukraińskich dzieci oraz młodzieży. Od 2 marca pod numerem telefonu - 800 12 12 12 - będą dyżurowali psycholodzy, którzy biegle posługują się językiem ukraińskim. Będzie też można uzyskać wsparcie w języku rosyjskim.

Ukraina

Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Dyżury psychologa w języku ukraińskim i rosyjskim zostały zaplanowane na 2, 3, 7, 10, 14, 15, 16, 21, 22, 23, 24 i 30 marca. Dzwonić można między godziną 15.00 a 22.00. Natomiast 11 i 26 marca dyżur będzie pełniony od 22.00 do 6.00.

Wojna w Ukrainie

Sytuacja na linii Rosja-Ukraina od kilku tygodni była bardzo napięta. Mimo że rosyjskie wojska zaczęły gromadzić się przy ukraińskiej granicy, to większość z nas miała nadzieję, że do ataku nie dojdzie. Stało się jednak inaczej i spełnił się scenariusz, którego wszyscy obawiali się najbardziej. W czwartek, 24 lutego, nad ranem Rosja zaatakowała Ukrainę.

Do ataków na infrastrukturę wojskową dochodzi w wielu ukraińskich regionach i miastach. Ucierpiała także ludność i obiekty cywilne. Do tej pory zginęło ponad 130 osób, a ponad 300 zostało rannych.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: polsatnews.pl

Źródło zdjęcia głównego: mrs/Getty Images

Pozostałe wiadomości