W Dzień Kobiet, zgodnie z tradycją, panie otrzymują kwiaty i drobne upominki. Ten 8 marca będzie jednak zupełnie inny. Niech stanie się on okazją do okazania wsparcia wszystkim kobietom, które uciekły z Ukrainy ze strachu przed wojną. Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy gest!
Oczy całego świata zwrócone są w stronę Ukrainy. Jaka obecnie jest tam sytuacja? Jak radzą sobie z nią Ukraińcy, którzy zdecydowali się zostać w swojej ojczyźnie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Ołeksandr Bojczenko.
Tysiące uchodźców przekracza granicę z Polską. Obywatele Ukrainy chcą dostać się do swoich rodzin, które często mieszkają na zachodzie Europy i to właśnie tam, chcą się schronić. Czego najbardziej potrzebują i jak można im pomóc?
Na ataki w Ukrainie narażona jest ludność cywilna. Jak obecnie wygląda sytuacja? O tym opowiedzieli nam Żenia Klimakin- dziennikarz telewizyjny i radiowy, na stałe mieszka w Polsce oraz Artem Manuilov- aktor teatralny.
Oksana Zabużko przyjechała do naszego kraju promować swoją najnowszą książkę "Planeta piołun" i telefonicznie dowiedziała się o bombach spadających na jej ojczyznę. Zrządzeniem losu możemy nazwać fakt, że książka opowiadająca o kulturowej tożsamości Ukrainy, oceniająca także imperialne ambicje ze strony Rosji ukazała się właśnie w dniu najpoważniejszej eskalacji działań wojennych, które trwają nieprzerwanie od 8 lat. O sytuacji jej kraju, a także historii relacji ukraińsko-rosyjskich pisarka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Dziecięcym Telefonie Zaufania, który działa przy Rzeczniku Praw Dziecka uruchamia pomoc dla ukraińskich dzieci i młodzieży. Od marca pod numerem telefonu 800 12 12 12 będzie dyżurować psycholog, który biegle posługujący się językiem ukraińskim.
Sytuacja w Ukrainie oburzyła całą opinię publiczną. Wiele osób ma ogromne obawy, jak zakończy się ten konflikt. Jak się odnaleźć w tej sytuacji? Co zrobić, jeśli narasta w nas strach? Jak możemy sobie z tym poradzić? Rozmawialiśmy o tym z Moniką Kotlarek, psychologiem.
Denis Narykov był aktorem w Teatrze Narodowym na Ukrainie. Ze względu na sytuację polityczną w kraju przeprowadził się do Polski. Nie miał tu znajomych, nie znał języka. Teraz prowadzi prestiżowy zakład barberski.
Podczas wojny na Ukrainie cudem uniknęli śmierci. Niestety powrót do normalności nie jest dla nich łatwy. Grupa ukraińskich żołnierzy leczy swoje rany w prywatnym ośrodku rehabilitacyjnym w Borach Tucholskich. Najwięcej ran jest po postrzałach i wybuchach. Podobno ból podczas rehabilitacji jest nie do opisania. Jak szybko przychodzą postępy? Czy żołnierze wrócą do swoich sprawności? Czy myślą o powrocie do swojej ojczyzny? Żołnierzy odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska.
Konflikt we wschodniej Ukrainie wciąż trwa. W ubiegłym tygodniu miała miejsce czwarta rocznica najkrwawszych walk na Majdanie. Pod koniec ubiegłego roku na Ukrainie zastrzelono lekarkę i wolontariuszkę czeczeńskiego pochodzenia Aminę Okujewą. Amina miała też polskie korzenie i bardzo je sobie ceniła. Okujewa była jednym z symboli wojny w Donbasie. Według Ukraińców była idealnym żołnierzem. Historię Aminy przybliżyła nam Bianka Zalewska, która jest naszym łącznikiem z wydarzeniami na Ukrainie. W studiu Dzień Dobry TVN reporterka opowiedziała, jak zmieniła się Ukraina po Majdanie i czy w obliczu tylu zamachów ona sama czuje się bezpieczna.