"Majtki zamiast tulipanów" to akcja pomocowa dla kobiet z Ukrainy, które z powodu inwazji wojsk rosyjskich musiały opuścić swój kraj. Zorganizowana została z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Jak podkreśla pomysłodawczyni, to właśnie bielizna jest jedną z największych potrzeb wśród uchodźczyń.
Akcja pomocowa dla kobiet z Ukrainy
Dzień Kobiet to idealna okazja nie tylko do wręczenia kwiatów swojej ukochanej. Przekonuje o tym organizatorka akcji "majtki zamiast tulipanów". Akcja pomocowa ma na celu wsparcie uchodźczyń, które z powodu inwazji rosyjskich wojsk musiały opuścić swój kraj.
Wojna w Ukrainie
Wojna w Ukrainie
- Estymuje się, że dzisiaj liczba osób, która przekroczy naszą granicę, wyniesie ponad 1 mln. Zdecydowana większość to kobiety. Zakładając, że kobiety i dziewczęta to 50 proc., czyli pół miliona i że 7 par bielizny to takie minimum = mamy 3,5 miliona majtek - czytamy w oficjalnym komunikacie na Instagramie.
Wsparcie dla uchodźczyń z okazji Dnia Kobiet
Liczba kobiet przybywających do naszego kraju będzie rosła, dlatego bardzo ważną potrzebą jest zapewnienie dostępu do nowej bielizny. - Dla kobiet i dziewcząt to aktualnie jedna z największych potrzeb! - stwierdziła organizatorka. Jak możesz pomóc? Wystarczy nową i czystą bieliznę przesłać na adres Roger Publishing w Warszawie.
Z okazji Dnia Kobiet wsparcie dla kobiet z Ukrainy zorganizował również Polski Czerwony Krzyż. Już 8 marca na terenie całego kraju wolontariusze z ponad 200 oddziałów Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce, wyjdą na ulicę, aby zbierać do puszek pieniądze. Akcję wspierającą uchodźczynie rozpoczęła także Fundacja Ocalenie. Zbiórka ma na celu wsparcie w postaci pomocy prawnej, psychologicznej i rzeczowej.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Ponad połowa Polaków jest gotowa płacić wyższe podatki dla sfinansowania lepszego uzbrojenia kraju
- Specustawa o pomocy dla obywateli Ukrainy. Legalny pobyt przez 18 miesięcy i świadczenia pieniężne
- Wojna w Ukrainie: Nocne bombardowania Sumy i Ochtyrki. Są ofiary
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło: https://www.instagram.com/martynakaczmarek/, PCK, Fundacja Ocalenie
Źródło zdjęcia głównego: HinterHouse Productions/Getty Images