dzień kobiet

  dzień kobiet

  Dziś Dzień Kobiet! Rzeczą powszechnie wiadomą i niepodlegającą dyskusji jest fakt, że światem rządzą mężczyźni, a mężczyznami kobiety. To żartobliwe powiedzonko, można skwitować tym, że ten, kto pozna kobietę na wylot (a jest to sprawa niewykonalna), miałby klucze do nieskończonych możliwości. Jak zodiak widzi kobiety, na co trzeba uważać, jakie prezenty dawać, jak je ugłaskać? Dowiesz się tego z tej broszury instruktażowej! Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Kobiet!

  Mimo że nasz kraj od 40 lat ma obowiązek przeciwdziałać szkodliwym dla praw kobiet stereotypom, w praktyce niewiele się zmienia. Tymczasem krzywdzące schematy utrudniają paniom m.in. realizację konstytucyjnej zasady równouprawnienia płci. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet postanowiliśmy przyjrzeć się sytuacji i sprawdzić, o jakie prawa muszą walczyć współczesne Polki.

  Dzień Kobiet to wyjątkowa data dla każdej z pań. To właśnie wtedy reprezentantki płci pięknej pragną być szczególnie docenione i wyróżnione. Kwiatek to z pewnością miły gest, nikt jednak nie powiedział, że musi nam go podarować mężczyzna. 8 marca weźmy więc sprawy w swoje ręce. Zadbajmy o siebie i sprawmy, aby na twarzy naszej i bliskich nam pań pojawił się szczery uśmiech, potrzebny zwłaszcza w tym trudnym czasie.

  Silna kobieta to pojęcie względne. W większości przypadków sprowadzane do fizyczności bądź stanu, w którym to postrzegane jesteśmy jako osoby odporne na wszelkie życiowe zawirowania. Czy kobieta silna nie może być wrażliwa, empatyczna i czuła? Czy nie ma prawa prosić innych o pomoc? Jak tak naprawdę powinniśmy interpretować tę definicję? O tym Nastazja Bloch rozmawiała z Katarzyną Kucewicz, psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką.

  Anna Puślecka w ostatnich miesiącach wykazała się ogromną determinacją i niewątpliwą siłą. W 2019 r. usłyszała diagnozę: nowotwór piersi. Dziennikarka swoim przykładem dała wielu osobom nie tylko nadzieję i siłę na lepsze jutro, ale przede wszystkim motywację do zawalczenia o siebie. W rozmowie z Dzień Dobry TVN zaapelowała do kobiet, aby wierzyły w swoje możliwości i działały wspólnie.

  Od pewnego czasu w Dzień Kobiet są w Polsce organizowane kobiece protesty. Polki walczą o prawa kobiet, pokazują swoje niezadowolenie wynikające z panującej sytuacji. Czy Justyna Steczkowska utożsamia się z protestującymi kobietami? Jakie jest jej zdanie w tej kwestii? Co sądzi o głośnej akcji "me too"? Z okazji dzisiejszego Dnia Kobiet wokalistka złożyła też wszystkim paniom życzenia :)

  Z okazji Dnia Kobiet o kobietach i kobiecości z gwiazdami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Magdalena Schejbal zdradziła, że z wiekiem coraz bardziej lubi być kobietą. W swoim ciele czuje się bardziej komfortowo. Agnieszka Więdłocha należy do filigranowych kobiet. Okazuje się, że z tego powodu mężczyźni traktują ją często z z przymrużeniem oka. Jak aktorka sobie z tym radzi? I co o święcie kobiet zdradziła Agnieszce Odeta Moro?

  Z okazji Dnia Kobiet na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił zespół De Mono prowadzony przez Marka Kościkiewicza. Grupa wykonała utwór "Drzewa". To kolejny singel promujący płytę "Enter".

  Z okazji Dnia Kobiet Dorota Wellman otrzymała od "kolegów z zakładu" rajstopy. Czy były w dobrym rozmiarze? Zobaczcie, na co nałożył je Marcin Prokop ;)

  Nie masz pomysłu na elegancją kolację z okazji Dnia Kobiet? W kuchni Dzień Dobry TVN dżentelmeni: Sebastian Krauzowicz, Jarek Uściński i Bartosz Peter rozwiązali ten problem. Pokazali jak zrobić: podwędzanego łososia, piklowany fenkuł, majonez koperkowy, dorsza Skrei, ziemniaczane mousseline, żebra BBQ, sernik na parze, fondant czekoladowy, konfiturę z owoców leśnych oraz sos waniliowy. Prawda, że wszystko dziecinnie proste w przygotowaniu?

  Z okazji Dnia Kobiet życzymy Wam drogie Panie, by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i i byście zawsze czuły się doceniane :)

  Planujesz po raz kolejny podarować swojej ukochanej tulipany na Dzień Kobiet? A może, zgodnie z tradycją PRL-u, goździka i rajstopy? Nie daj się ponieść rutynie i wręcz swojej drugiej połówce prezent, którego długo nie zapomni. Nie masz pomysłu? To nic. W Dzień Dobry TVN Anna Ibisz-Nowak pokazała mnóstwo "kobiecych" gadżetów, takich jak pluszowy pendrive, power bank w lusterku, wegańskie kosmetyki i pachnąca biżuteria. Co jeszcze? Sprawdź, a nie pożałujesz.

  Dla wszystkich Pań, z okazji dzisiejszego święta, mamy wyjątkową niespodziankę. Na scenie Dzień Dobry TVN jedyny i niepowtarzalny występ taneczny. Na parkiecie nóżką i bioderkiem zakręcili: Rafał Maślak, Tomasz Choiński i Maciej "Gleba" Florek. Jak wypadli?

  Jarek Kuźniar nie zapomniał o Dniu Kobiet i przygotował coś specjalnego dla Ani Kalczyńskiej. Zobaczcie, co... Wszystkim Paniom życzymy, by przez cały rok były tak dobrze traktowane przez Panów, jak dzisiaj. Wesołego goździka! ;)

  We wtorek w Dzień Dobry TVN: sytuacja, na którą nie chcemy dać przyzwolenia, czyli oburzająca odpowiedź drukarni na prośbę matki dziecka chorego na autyzm. W naszym studio kobieta, którą to spotkało. Z okazji Dnia Kobiet: Rafał Maślak, Tomasz Choiński i Maciej "Gleba" Florek - męskie ciacha na żywo w specjalnie przygotowanym układzie choreograficznym! A także: w rolę kobiet wcielą się nasi redakcyjni koledzy - jak poradzą sobie na szpilkach? :-) Bądźcie z nami we wtorek od 8:00!

  W warszawskim klubie Stodoła zaśpiewa Maria Peszek. Czy koncert w Dniu Kobiet to prowokacja? Czy w takim dniu artystka oczekuje od swojego partnera kwiatów? Jaka według niej jest definicja kobiecości? Z Marią Peszek rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Przed nami kolejny odcinek programu "Mamy Cię!". Tym razem ofiarą Marcina Prokopa i Szymona Hołowni padł Rafał Brzozowski. Jakie towarzyszyły mu emocje, kiedy był wkręcany? Jak zazwyczaj reaguje na sytuacje stresowe? Czy obraził się za kawał, który przygotowali mu kolega i prowadzący "Mamy Cię!"? Całość będzie można zobaczyć dzisiaj o 20.00.