telefon zaufania

  W środę Warszawa uruchomiła pierwszy telefon zaufania dla mężczyzn. Ma on na celu odczarowanie mitu, że "chłopaki nie płaczą".

  З середи, 2 березня, на безкоштовній дитячій гарячій лінії омбудсмена у справах дітей 800 12 12 12 чергуватиме психолог, який вільно володіє українською. Також можна буде отримати підтримку російською мовою.

  Dziecięcym Telefonie Zaufania, który działa przy Rzeczniku Praw Dziecka uruchamia pomoc dla ukraińskich dzieci i młodzieży. Od marca pod numerem telefonu 800 12 12 12 będzie dyżurować psycholog, który biegle posługujący się językiem ukraińskim.

  Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 w tym roku całkowicie stracił dofinansowanie państwa. Na szczęście infolinię udało się uratować. Ile pieniędzy udało się zebrać? Jak wygląda praca konsultantów telefonu zaufania? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Aleksandra Milczarek, psycholożką oraz Radkiem Kotarskim, autorem książek, dziennikarzem, popularyzatorem wiedzy, który zaangażował się w akcję ratowania telefonu.

  Rodzic: "Nie teraz, bo za chwilę goście przyjdą".

  "Dzisiaj uważam, że to nie jest wyjście".

  Linię uratowali internauci.

  Jak pomóc najmłodszym?

  Ministerstwo Edukacji i Nauki zadbało o uruchomienie bezpłatnej infolinii i czatu wsparcia dla dzieci i młodzieży. Jak z nich skorzystać?

  Jan Arczewski zmaga się z niepełnosprawnością, a mimo to każdego dnia znajduje w sobie siłę, aby pomagać innym. Prowadzony przez niego od 1986 r. jedyny w Polsce Telefon Zaufania dla Osób Niepełnosprawnych odnotował już blisko 80 tysięcy połączeń. Ratował ludzi w poważnych kryzysach, pocieszał i odwodził od samobójstwa. O swojej misji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  W 2016 roku Telefon Zaufania dla dzieci Fundacji Dzieci Niczyje zadzwonił 117 tysięcy razy. Dodatkowo pracownicy odpowiedzieli na 6,5 tysiąca wiadomości na czacie. Z jakimi problemami borykają się współczesne dzieci? Kiedy kończy się anonimowość i do akcji wkracza Rzecznik Praw Dziecka? W Dzień Dobry TVN Lucyna Kicińska, dyrektor Telefonu Zaufania dla dzieci Fundacji Dzieci Niczyje i Elżbieta Szadura-Urbańska z Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka opowiedziały o pomocy, którą niosą skrzywdzonym dzieciom.