Gorące tematy

Donald i Melania Trump na kwarantannie. Czy fakt ten wpłynie na amerykańską kampanię wyborczą?

Gorące tematy

Nie milknie echo prezydenckiej debaty w Stanach Zjednoczonych. Temat ten zszedł jednak na drugi plan za sprawą piątkowej informacji, że Donald Trump i jego żona Melania mają koronawirusa. Czy to może wpłynąć na kampanię i głos amerykańskich wyborców? Rozmawialiśmy o tym z Marcinem Wroną, korespondentem Faktów TVN.

Debata Donald Trump - Joe Biden

Pierwsza w tej kampanii wyborczej debata kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych odbyła się w Claveland w stanie Ohio. Trwała 90 minut. W tym czasie - jak podkreślają komentatorzy - ubiegający się o reelekcję Donald Trump oraz kandydat Demokratów do Białego Domu, Joe Biden zamiast rozmawiania o programach na kolejną kadencję, skupili się na wzajemnym atakach.

Debata była wydarzeniem absolutnie niespotykanym w amerykańskiej historii. Relacjonuję debaty od 2008 roku, ale czegoś takiego, co zobaczyliśmy z wtorku na środę czasu polskiego, nie widzieliśmy nigdy wcześniej. To była najbrzydsza z wszystkich debat, jakie kiedykolwiek widziałem , ale rozmawiałem z moimi amerykańskimi przyjaciółmi i oni mówili dokładnie to samo

- podkreśla Marcin Wrona, korespondent Faktów TVN.

Obserwatorzy nie byli w stanie wyłonić zwycięzcy, krytykując obu kandydatów za brak merytoryki, wzajemne przerywanie, obrażanie i kłamstwa.

To, co zobaczyliśmy, nie przeciągnęło na żadną ze stron niezdecydowanych wyborców. Ten chaos, który obserwowaliśmy, do nikogo absolutnie nie przemówił. Stąd też pojawiły się głosy, że być może trzeba będzie zmienić formułę prezydenckich debat

- mówi dziennikarz.

Donald Trump i Melania Trump mają koronawirusa

Temat prezydenckiej debaty zszedł na drugi plan za sprawą informacji, która wypłynęła do mediów w piątek. Okazało się wówczas, że Donald Trump i jego żona mają koronawirusa.

1 października prezydent został wysłany na dwutygodniową kwarantannę. 15 października to termin drugiej debaty. Czy się odbędzie? Istotne jest, że Donald Trump zamieścił czterominutowe nagranie ze szpitala i przyznał, że w piątek najlepiej się nie czuł. Dodał, że teraz czuje się znacznie lepiej i przed nim kilka dni, które będą prawdziwym testem. Wszystko wskazuje na to, że jest na prostej drodze do wyzdrowienia

- opowiada korespondent Faktów TVN Marcin Wrona. Jak dodaje, teraz kwestią numer jeden debaty będzie koronawirus.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Koronawirus w Polsce. Dzienny raport [aktualne dane]

Od dziś 51 powiatów z dodatkowymi obostrzeniami, 17 w strefie czerwonej, 34 w żółtej

Pierwszy przypadek koronawirusa na rajskiej wyspie. "Straciliśmy status kraju wolnego od Covid-19 pomimo naszych wspólnych wysiłków"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości