O tym w cyklu Dzień Dobry TVN "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku" opowiedziała Dagmara Kaczmarek-Szałkow z TVN24.
Co do tej pory ustaliły litewskie służby?
Marta Kuligowska z redakcji TVN24 przedstawiła widzom Dzień Dobry TVN najważniejsze newsy.
We wtorek 6 listopada świat najbardziej emocjonowały wybory prezydenckie w USA. Donald Trump zdobył większą ilość głosów elektorskich niż Kamala Harris. Wnuczka Joe Bidena pochwaliła się ciążowym zdjęciem.
W Stanach Zjednoczonych zakończyło się właśnie głosowanie w wyborach prezydenckich.
Amerykanie wybierają prezydenta: Donald Trump czy Kamala Harris?
Christine Baranski zdobyła popularność m.in. za sprawą filmu "Mamma Mia".
"To ważne".
Brigitte Macron wzbudza ogromne zainteresowanie mediów. Kim jest żona Emmanuela Macrona? Czy czuje się dobrze jako pierwsza dama Francji? Jak wypada na tle swoich odpowiedniczek z innych państw?
Kilka dni temu agresywny tłum wdarł się na Kapitol, kiedy zliczano głosy elektorskie oddane w listopadowych wyborach prezydenckich. Finałem tego procesu było ostateczne potwierdzenie zwycięstwa Joe Bidena. Gwałtownie protestujący przeciwko temu zwolennicy ustępującego prezydenta USA Donalda Trumpa są dziś na ustach całego świata. Opowiadał o nich w naszym programie publicysta Łukasz Pawłowski.
W sobotę, 7 listopada agencja Associated Press ogłosiła, że Joe Biden będzie nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jak na wyniki zareagowali Amerykanie? Co myślą o nowej pierwszej damie oraz, jak do przegranej ustosunkował się Donald Trump? O tym rozmawialiśmy z dziennikarzem Bartoszem Węglarczykiem, a Sandra Hajduk przekazała, jak na wyniki wyborów zareagował świat show-biznesu.
Od kilku dni ten temat był na ustach ludzi z całego świata. Kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych? Czy Demokrata Joe Biden zdoła pokonać urzędującego Donalda Trumpa? Odpowiedź już jest znana, a postać nowego przywódcy USA przybliżył nam Marcin Wrona.
Weronika Rosati podzieliła się z fanami emocjonalnym wpisem, w którym wyraża niepokój w związku z przyszłością swojej córki. 3 listopada w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory prezydenckie. W Polsce za to ciągle trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji.
Już dziś Ameryka podejmie decyzję, kto zasiądzie w Białym Domu na kolejne cztery lata. O reelekcję ubiega się urzędujący prezydent Donald Trump oraz Joe Biden, kandydat demokratów. Ten temat rozgrzewa media do czerwoności. O tym, jak są zorganizowane wybory relacjonował Jan Pachlowski. Kto ma największe szanse na prezydenturę? O to zapytaliśmy naszego eksperta, czyli Bartka Węglarczyka.
Już 3 listopada Amerykanie wybiorą 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. O reelekcję ubiega się Donald Trump, a jego kontrkandydatem jest Joe Biden z Partii Demokratycznej. Jak wygląda proces głosowania? I czy są już wyniki pierwszych sondaży?
Nie milknie echo prezydenckiej debaty w Stanach Zjednoczonych. Temat ten zszedł jednak na drugi plan za sprawą piątkowej informacji, że Donald Trump i jego żona Melania mają koronawirusa. Czy to może wpłynąć na kampanię i głos amerykańskich wyborców? Rozmawialiśmy o tym z Marcinem Wroną, korespondentem Faktów TVN.
Podczas wiecu wyborczego w Charleston, w Karolinie Południowej, Kanye West wyznał, że wraz z Kim Kardashian rozważali aborcję, gdy gwiazda zaszła w ciążę z córką North. Tydzień po swoim kontrowersyjnym przemówieniu raper postanowił publicznie przeprosić swoją żonę.
Jak się okazuje, wypełniać obywatelski obowiązek można w wielkim stylu. Instagram został opanowany przez zdjęcia głosujących gwiazd. W jakich stylizacjach stawiali krzyżyki na kartach?
Andrzej Duda zdobył 51,21 proc., a Rafał Trzaskowski 48,79 proc. Tak wynika z informacji o cząstkowych, nieoficjalnych wynikach głosowania, które w poniedziałek rano podała Państwowa Komisja Wyborcza.
Od godz. 7 rano w niedzielę 12 lipca trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich. Mierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza. Co grozi za jej złamanie? Sprawdź, co trzeba zabrać do lokalu wyborczego.
W niedzielę, 12 lipca 2020 r. odbędzie się druga tura wyborów. Minister zdrowia opublikował rozporządzenie, w którym określono, jakie osoby będą obsługiwane w pierwszej kolejności w lokalach wyborczych. Sprawdziliśmy także, do której godziny będzie można głosować i o jakich środkach ostrożności trzeba pamiętać.
7 lipca jest ostatnim dniem, w którym można dopisać się do spisu wyborców przed drugą turą wyborów prezydenckich. Jak złożyć stosowny wniosek za pośrednictwem internetu lub w urzędzie?
389,6 tys. osób przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dopisało się online do spisu wyborców w innych miejscowościach, niż zazwyczaj głosują. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w drugiej turze również będą tam figurowali. Do spisu wyborców można się bowiem dopisać tylko raz.
Zaświadczenie o prawie do głosowania daje nam możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 w dowolnie wybranym przez siebie lokalu wyborczym w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Jak je uzyskać?
Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. Do urn poszło 64,51 proc. uprawnionych. Takie oficjalne wyniki niedzielnego głosowania podała Państwowa Komisja Wyborcza, na podstawie danych z 100 proc. obwodów.
Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów prezydenckich w I turze z 99,78 procent obwodów głosowania. Frekwencja wyniosła 64,4 procent. Andrzej Duda zdobył 43,67 procent, a Rafał Trzaskowski 30,34 procent poparcia. Oznacza to, że urzędujący prezydent i kandydat Koalicji Obywatelskiej zmierzą się w drugiej turze.
Wybory prezydenckie 2020 odbywają się w specjalnym reżimie sanitarnym. Aby oddać ważny głos, należy postawić znak X w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata. Lokale wyborcze są otwarte od godz. 7 do 21.
Wybory prezydenckie 2020 w Polsce odbędą się w niedzielę 28 czerwca. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7:00 do 21:00. Jak należy prawidłowo oddać głos? Jak wygląda karta do głosowania? Poznaj niezbędne informacje, jak głosować w wyborach prezydenckich 2020.
Wybory prezydenckie już 28 czerwca. Postanowiliśmy więc sprawdzić, co dzieci wiedzą na temat stanowiska głowy państwa, a niektóre ich odpowiedzi były zaskakujące. Zastanawialiśmy się też, jak od małego wyrabiać w nich postawę obywatelską.
Chcesz głosować nie tam, gdzie jesteś zameldowany? Internetowy wniosek o wpis do rejestru wyborców można złożyć tylko do końca niedzieli, 21 czerwca. Do wtorku 23 czerwca można się przez Internet dopisać do listy wyborców - przypomina resort cyfryzacji. Zobacz, jak to zrobić.