Gdy poznała Karola Nawrockiego, miała już 2-letnie dziecko. "Minęłam się z nim na schodach"

Marta i Karol Nawroccy
Marta Nawrocka. Kim jest żona Karola Nawrockiego?
Źródło: Anadolu/Contributor/Getty Images
Chciała zostać baletnicą, ale ostatecznie pracuje w Krajowej Administracji Skarbowej. Dziś wspiera ukochanego w walce o urząd Prezydenta RP. Jak Marta Nawrocka wspomina początki znajomości z przyszłym mężem? - Zaopiekował się mną i moim synem - wyznaje.

Dalsza część tekstu poniżej.

DDONLINE_WIKTORIANOWAK_WYBORY
Dziewczyny Na Wybory: rozmowa z Wiktorią Nowak

Wykształcenie Marty Nawrockiej

Marta Nawrocka urodziła się w 1986 roku w Gdańsku. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła studia w trybie zaocznym.

Działalność zawodową rozpoczęła w stosunkowo młodym wieku. Najpierw podjęła pracę jako funkcjonariuszka Służby Celnej, a obecnie jest zatrudniona w Krajowej Administracji Skarbowej na stanowisku młodszego eksperta celnego.

Od służby celnej do walki z nielegalnym hazardem

Marta Nawrocka od 18 lat pracuje w administracji państwowej. Jej specjalizacja obejmuje kontrolę przemysłu naftowego i spirytusowego, a także zwalczanie nielegalnego procederu hazardowego.

- Pracujemy w grupie, która zajmuje się tzw. realizacją, czyli mówiąc wprost, wchodzimy z bronią do miejsc, w których mogą znajdować się nielegalne automaty. Czasem wiąże się to z wyważeniem drzwi, czasem trzeba kogoś obezwładnić i zatrzymać siłą - mówiła w jednym z wywiadów żona kandydata na prezydenta RP.

Ze względu na charakter pracy Nawrocka regularnie uczestniczy w szkoleniach strzeleckich, ponieważ umiejętność posługiwania się bronią jest wymagana w jej zawodzie.

Młodzieńcza pasja żony Karola Nawrockiego

Choć jej życie zawodowe związane jest z administracją skarbową, w młodości Marta Nawrocka uczęszczała do Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku.

- Zaczęłam tańczyć jako 10-latka i bardzo chciałam zostać baletnicą. Dzięki tej szkole nauczyłam się dyscypliny i determinacji - wspomina na łamach prasy.

Historia miłości Marty i Karola Nawrockich

Marta i Karol Nawroccy są małżeństwem od prawie 20 lat. Ich pierwsze spotkanie było dziełem przypadku.

- Miałam przyjaciółkę, którą odwiedzałam na gdańskich Siedlcach. Minęłam się kiedyś w przejściu na schodach z chłopakiem, spotkaliśmy się wzrokiem. Zaskoczyło mnie, że tak mnie przeszył, poczułam coś niesamowitego. Poszłam do koleżanki i zaczęłam o nim opowiadać. Jak był ubrany, że był z psem. No i ona mówi, że to pewnie Karol, nasz kolega z osiedla, trenuje boks. Jej chłopak go znał. I tak się zaczęła nasza znajomość - opowiadała w wywiadzie dla czasopisma "Sieci".

W momencie, w którym poznała przyszłego męża, była samotną mamą 2-letniego syna Daniela. Chłopiec przyszedł na świat, gdy Marta miała naście lat i chodziła do liceum. - To nie było przeszkodą dla naszej dalszej znajomości i miłości. [Karol - przyp. red.] zaopiekował się mną i moim synem, i to bardzo mi zaimponowało - wyznała pretendentka do roli pierwszej damy w filmiku kampanijnym opublikowanym w mediach społecznościowych.

Małżonkowie doczekali się narodzin dwojga wspólnych pociech - Antoniego i Katarzyny. Daniel natomiast jest już dorosłym mężczyzną i działa zawodowo w obszarze lokalnego dziennikarstwa. W 2024 roku startował w wyborach samorządowych, jednak nie zdobył mandatu.

Marta Nawrocka zrezygnowała z pracy na rzecz udziału w kampanii

Gdy Karol Nawrocki ogłosił swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich, Marta Nawrocka zawiesiła obowiązki zawodowe, aby aktywnie pomagać ukochanemu.

- Nie wyobrażam sobie, by nie wspierać mojego męża w tej ważnej drodze. (...) Bez wątpienia Karol może na mnie liczyć - zapewniła w pierwszym oficjalnym wpisie na Instagramie.

W ramach kampanii zbierała podpisy pod kandydaturą męża, rozdawała ulotki, a także spotykała się z kobietami, młodzieżą i osobami niepełnosprawnymi. Wraz z dziećmi pojawiała się także na wiecach i konwencjach organizowanych przez sztab wyborczy partnera.

Plany Marty Nawrockiej na ewentualną prezydenturę męża

Marta Nawrocka już teraz ma wizję swojej działalności jako pierwszej damy. W rozmowie z Anną Popek w telewizji Republika podkreśliła, że chciałaby skupić się na problemach młodzieży, cyberprzemocy, higienie cyfrowej oraz wsparciu osób niepełnosprawnych.

- Dobrze czuję się w obszarach młodzieży, bo jestem mamą nastolatka, dziewczynki 7-letniej i prawie dorosłego chłopaka. Tu widzę takie tematy do poruszenia jak hejt, cyberprzemoc, higiena cyfrowa. Trzeba uświadamiać nie tylko dzieci, ale i rodziców - mówiła.

Podkreśliła również, że pragnie być blisko kobiet, słuchać ich i rozmawiać o ich problemach.

Przeczytaj więcej o pozostałych drugich połówkach kandydatów i kandydatek na prezydenta RP w tym artykule.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości