prezydent USA

  - Mówiono pradziadkom, że należy ją oddać - opowiada w studiu Dzień Dobry TVN Kathleen Shriver, wnuczka siostry Johna F. Jennedy'ego.

  Wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce rozpoczęła się od spotkania z Prezydentem Andrzejem Dudą. Następnie amerykański przywódca spotkał się na Stadionie Narodowym z ukraińskimi uchodźcami i przedstawicielami organizacji niosących im pomoc. Ostatnie przemówienie podczas dwudniowej wizyty Joe Bidena w Polsce miało miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie. O czym mówił Prezydent USA?

  Jakim człowiekiem jest amerykański prezydent?

  W dniach 25-26 marca 2022 roku z wizytą w Polsce przebywał będzie prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. W związku z tym, mieszkańcy Warszawy muszą się przygotować na spore utrudnia w ruchu. O której się zaczną? Które ulice lepiej omijać?

  Madeleine Albright była wybitną amerykańską dyplomatką, która miała także znaczenie dla historii Polski. Teraz media obiegła smutna informacja. W wieku 84 lat pierwszą kobietę-sekretarz stanu w historii USA pokonał nowotwór.

  Sam Brinton rozgrzewa nagłówki prawicowych mediów na całym świecie. Aktywista LGBT określający się jako osoba niebinarna, został zatrudniony w Departamencie Energii w administracji prezydenta USA Joe Bidena. Co o nim wiemy?

  Od tragicznej śmierci Johna F. Kennedy'ego minęło już kilkadziesiąt lat, jednak pogłoski o jego burzliwym życiu prywatnym nie milkną. Teraz po raz kolejny jest głośno o 35. prezydencie USA, ponieważ kolejna kobieta ujawniła, że była jego kochanką. Jak wyglądała ich relacja?

  Pierwsza Dama USA Jill Biden przeszła w szpitalu zabieg medyczny. Żona urzędującego prezydenta zraniła się w nogę podczas wizyty na Hawajach. Poleciała tam prosto po ceremonii otwarcia IO Tokio 2020.

  14 maja o godzinie 20:30 na antenie TVN 24 wyemitowany zostanie wywiad Piotra Kraśki z synem prezydenta Stanów Zjednoczonych, Hunterem Bidenem. Przed premierą widzowie Dzień Dobry TVN mogli zobaczyć fragment rozmowy oraz poznać tragiczne wydarzenia z jego przeszłości, o których opowiedział dziennikarz.

  Wiele osób ma w domu rower stacjonarny. Najwyższy czas go odkurzyć i wrócić do ćwiczeń. Takie treningi to jedna z ulubionych aktywności nowego prezydenta USA - Joe Bidena.

  Ta informacja może zdziwić samego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Okazało się bowiem, że Joe Biden ma polskie korzenie. Jak doszło do tego odkrycia? Z którym z książąt spokrewniona jest głowa państwa USA?

  Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden stworzył najbardziej różnorodny gabinet w historii. W jego skład wchodzi 12 kobiet i 13 przedstawicieli mniejszości etnicznych. Marcin Wrona opowiedział nam o prawdziwej rewolucji, która ma miejsce w USA

  Od 20 stycznia władzę w Stanach Zjednoczonych sprawuje Joe Biden. Nowy prezydent USA to wielka zmiana nie tylko dla Amerykanów, ale i całego świata. Co zmienia jego wybór? Opowiedzieli o tym Jolanta Pieńkowska i Piotr Kraśko.

  Za nami zaprzysiężenie Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W uroczystościna Kapitolu wzięło udział nie tylko wielu polityków, ale również gwiazdy znane z pierwszych stron gazet. Wydarzenie stało się pretekstem do tego, żeby koronawirusowe dresy zamienić na szykowne kreacje. Sprawdź, kto oczarował wyglądem.

  Joe Biden jest już oficjalnie prezydentem USA. Uroczysta inauguracja jego prezydentury odbyła się na Kapitolu. Demokrata został zaprzysiężony przez prezesa Sądu Najwyższego Johna Robertsona. Amerykański hymn podczas uroczystości wykonała Lady Gaga, która zaprezentowała się w sukni przystrojonej gołębiem z gałązką oliwną. Jennifer Lopez zaśpiewała "America The Beautiful".

  O godzinie 18.00 polskiego czasu rozpocznie się zaprzysiężenie 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Niestety ostatnie wydarzenia na Capitolu sprawiły, że od kilku dni służby znajdują się w najwyższej gotowości. Jak będzie wyglądała uroczystość i jakie środki bezpieczeństwa zastosowano? Na ten temat w Dzień Dzień TVN rozmawialiśmy z dr. Krzysztofem Liedelem, ekspertem ds. terroryzmu i Tomaszem Płudowskim, amerykanistą z UKSW.

  Kilka dni temu agresywny tłum wdarł się na Kapitol, kiedy zliczano głosy elektorskie oddane w listopadowych wyborach prezydenckich. Finałem tego procesu było ostateczne potwierdzenie zwycięstwa Joe Bidena. Gwałtownie protestujący przeciwko temu zwolennicy ustępującego prezydenta USA Donalda Trumpa są dziś na ustach całego świata. Opowiadał o nich w naszym programie publicysta Łukasz Pawłowski.

  Kongres Stanów Zjednoczonych poświadczył ważność głosów Kolegium Elektorów, uznając tym samym, że Joe Biden został 46. prezydentem USA. Zaprzysiężenie demokraty odbędzie się 20 stycznia. Donald Trump zapowiedział, że dojdzie do uporządkowanego przekazania władzy.

  Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą szczególnie ciężkie nawet dla prezydenta najpotężniejszego państwa na świecie. Donald Trump oficjalnie przegrał wybory i choć sam nie może się z tym pogodzić, to będzie musiał wyprowadzić się z Białego Domu. Co go czeka? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym amerykanistka dr Renata Nowaczewska.

  Psy od lat towarzyszyły prezydentom Stanów Zjednoczonych i ich rodzinom. Czworonożni przyjaciele tradycyjnie mieli swoje miejsce w Białym Domu. Przywódcą, który ostatnio wyłamał się z tej tradycji, był Donald Trump. O roli "pierwszych zwierząt" w USA opowiadała w naszym programie dr Renata Nowaczewska, amerykanistka z Uniwersytetu Szczecińskiego.

  Kamala Harris zapisała się w historii USA. Dzięki zwycięstwu Joe Bidena w wyborach będzie pierwszą kobietą, Afroamerykanką i pierwszą osobą południowoazjatyckiego pochodzenia na stanowisku wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak to zmieni amerykańską politykę? Co to oznacza dla kobiet? O tym rozmawiali w naszym programie Małgorzata Zawadka – antropolog społeczny, amerykanistka i wieloletnia korespondentka w Stanach Zjednoczonych oraz Ryszard Schnepf – były ambasador Polski w USA.

  Choć od zawsze na czele USA stoją mężczyźni, od kilku kadencji można zauważyć, że władzę sprawują ci, którzy otaczają się silnymi kobietami. Teraz, gdy media obiegła informacja, że nieoficjalnym zwycięzcą wyborów został Joe Biden, w świetle jupiterów znalazła się jego córka, Ashley. Równocześnie Ivanka, pełniąca dotychczas funkcję doradczyni Donalda Trumpa usunie się w cień... Co o nich wiemy?

  Od kilku dni ten temat był na ustach ludzi z całego świata. Kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych? Czy Demokrata Joe Biden zdoła pokonać urzędującego Donalda Trumpa? Odpowiedź już jest znana, a postać nowego przywódcy USA przybliżył nam Marcin Wrona.

  Joe Biden pokonał w wyborach ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa i zostanie 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Taką informację podała agencja Associated Press. W USA trwa wciąż zliczanie głosów, media oceniają jednak, że przewaga Demokraty jest tak duża, iż może on być pewien liczby głosów elektorskich, która gwarantuje mu Biały Dom.

  Była prokurator stanowa Kalifornii Kamala Harris osiągnęła niebywały sukces. Dzięki wygranej Joe Bidena w wyborach została pierwszą kobietą, pierwszą osobą południowoazjatyckiego pochodzenia i pierwszą Afroamerykanką na stanowisku wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak doszła tak wysoko? Jakie wartości są dla niej najważniejsze?

  Od kilku tygodni w USA trwało głosowanie na prezydenta na kolejną 4-letnią kadencję. Zakończone 3 listopada wybory zdecydowały, czy Stanami Zjednoczonymi będzie rządził Donald Trump czy Joe Biden. Jaka jest decyzja wyborców?

  Już dziś Ameryka podejmie decyzję, kto zasiądzie w Białym Domu na kolejne cztery lata. O reelekcję ubiega się urzędujący prezydent Donald Trump oraz Joe Biden, kandydat demokratów. Ten temat rozgrzewa media do czerwoności. O tym, jak są zorganizowane wybory relacjonował Jan Pachlowski. Kto ma największe szanse na prezydenturę? O to zapytaliśmy naszego eksperta, czyli Bartka Węglarczyka.

  Już niebawem odbędą się kolejne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, a przygląda się im Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Tak się składa, że na czele tej misji stoi Polka, Urszula Gacek. Jak obecnie wygląda jej codzienność?

  Nie milknie echo prezydenckiej debaty w Stanach Zjednoczonych. Temat ten zszedł jednak na drugi plan za sprawą piątkowej informacji, że Donald Trump i jego żona Melania mają koronawirusa. Czy to może wpłynąć na kampanię i głos amerykańskich wyborców? Rozmawialiśmy o tym z Marcinem Wroną, korespondentem Faktów TVN.

  Prezydent USA Donald Trump przebywa w szpitalu pod Waszyngtonem, gdzie ma spędzić kilka dni. Zgodnie z komunikatami Białego Domu do tej pory miał jedynie łagodne objawy Covid-19, a wizyta w wojskowym centrum medycznym ma charakter zapobiegawczy. Według CNN Trump miał "problemy z oddychaniem" i "był bardzo zmęczony".