Sport i fitness

Kitesurfing to sport dla każdego. "Jeśli kochasz wodę, kochasz wiatr to nic więcej ci nie potrzeba"

Sport i fitness

Reporter:
Olivier Janiak
Projekt Plaża - Sportano

Posito Martinez jest jednym z najbardziej utytułowanych kitesurferów na świecie. Zawodnik odwiedził właśnie Polskę. W rozmowie z Olivierem Janiakiem opowiedział, jak zaczęła się jego przygoda ze sportem. Zdradził także, jakie cechy powinien mieć dobry kitesurfer.

Kitesurfing - co trzeba o nim wiedzieć?

Posito Martinez pochodzi z Dominikany i jest mistrzem świata w kitesurfingu. Zawodnik odwiedził właśnie Władysławowo. Warto dodać, że nie jest to jego pierwsza wizyta w naszym kraju. - Polska to dla mnie bardzo wyjątkowy kraj. Mieszkałem w Polsce przez cztery lata i chciałbym się podzielić z wami moją pasją do kitesurfingu - mówił sportowiec w rozmowie z Olivierem Janiakiem.

Zawodnik dodał, że warunki do uprawiania kitesurfingu są w Polsce naprawdę znakomite. - Wiem, że pogoda bywa różna, ale kiedy uczestniczę w zawodach na całym świecie też mam różną pogodę i ze swojej strony muszę powiedzieć, że Polska ma fantastyczne miejsca do kiteboardingu, bo macie długie wybrzeże i jeziora. Więc można w różnych lokalizacjach, w różnych częściach Polski zajmować się kitesurfingiem. Więc Polska to fantastyczne miejsce - dodał Posito Martinez.

Sportowiec wyznał, że kitesurfing to całe jego życie. Swoją przygodę z tą dyscypliną rozpoczął w wieku 10 lat. - Teraz mam 28 lat. Cały czas podróżuję po całym świecie. Poznaję fantastycznych ludzi, którzy się tym zajmują. Kitesurfing czy kiteboarding są najważniejszą częścią mojego życia - wyznał nasz rozmówca.

Kitesurfing - od czego zacząć?

W ocenie zawodnika do uprawia tego sportu, nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności. - Jeśli kochasz wodę, kochasz wiatr to nic więcej ci nie potrzeba. Po prostu trzeba zacząć i spróbować - dodał.

Aby zacząć trenować niezbędny jest sprzęt. Zawodnik jest zdania, że dobrze jest przetestować akcesoria różnych producentów i dopiero wtedy wybrać to, co najlepiej nam pasuje, co jest dla nas najwygodniejsze. - Niektórzy kupują sprzęt przez internet, ale trzeba wiedzieć, co kupić, jeśli kupujemy swój własny sprzęt.

Warto dodać, że niezbędne akcesoria do uprawiania równych sportów można znaleźć w sklepie Sportano.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Olivier Janiak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości