Materiał promocyjny

Wakacje z Muszkieterami w Parku Julinek. "To już piąta edycja"

Wakacje z Muszkieterami
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wakacje z muszkieterami
Wakacje z muszkieterami
Uwaga TVN. Wojciech Ż. organizował wakacje na Zanzibarze
Uwaga TVN. Wojciech Ż. organizował wakacje na Zanzibarze
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Boom na wakacje we wrześniu
Boom na wakacje we wrześniu
Czy to dobry czas na planowanie wakacji?
Czy to dobry czas na planowanie wakacji?
Na wakacje zagraniczne samochodem czy samolotem?
Na wakacje zagraniczne samochodem czy samolotem?
Już po raz piąty, dzięki działalności Fundacji Muszkieterów, dzieci z rodzin niezamożnych spędzają beztroskie wakacje - odwiedziła je Dorota Gardias. Jakie atrakcje czekają na dzieci, które wyjeżdżają na letni wypoczynek dzięki zaangażowaniu pracowników tej organizacji?

Fundacja Muszkieterów

"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" - takie motto przyświeca od lat Fundacji Muszkieterów, największej europejskiej organizacji zrzeszającej niezależnych przedsiębiorców. Pracownicy fundacji w porozumieniu z właścicielami sklepów w całej Polsce, działają na rzecz innych, w tym także dla dzieci z rodzin niezamożnych i podopiecznych instytucji opiekuńczo - wychowawczych.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Od 20. lat dzięki wsparciu wszystkich właścicieli Inter Marche i Brico Marche, nasza fundacja może pomagać wszystkim, a zwłaszcza potrzebującym dzieciom. Tak jak powiedziałaś, to jest piąta edycja "Wakacji z Muszkieterami" i do tej pory wyjechało z nami trzy i pół tysiąca dzieci - powiedziała Aldona Antczak - członkini Rady Fundacji Muszkieterów reprezentująca Fundację Muszkieterów. - To są dzieci z domów dziecka, to są dzieci z rodzin niezamożnych - dodała.

Jak organizacja dociera do osób, które same nie mogą zorganizować wypoczynku swoim pociechom?

- To właśnie właściciele sklepów, pomagają nam w całej Polsce znaleźć takie dzieci, a my się staramy pomóc, jak tylko to jest możliwe. (...) - wyjaśniła Aldona Antczak, a Dorota Gardias dodała słowami, które są mottem fundacji: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego."

Atrakcje na Wakacjach z Muszkieterami

Fundacja zrzesza wiele osób, których zaangażowanie pozwala na zapewnienie dzieciom fantastycznych atrakcji podczas wypoczynku. Sport, wycieczki i opieka profesjonalistów, tu po prostu nie ma miejsca na nudę, bez względu na pogodę. Wakacje w takiej atmosferze z pewnością zostaną z dziećmi na wiele lat, skrzętnie spakowane do plecaków wspomnień. Jednym ze sportów jakie podopieczni mają okazję poznać podczas wyjazdu jest szermierka.

- Chcemy dzieciom pokazać elementy walki szermierczej, przybliżyć im specyfikę tej dyscypliny, pokazać im zasady, które obowiązują w tym sporcie i żeby nauczyły się walczyć - powiedział Łukasz Witkowski, trener koordynator sekcji szermierczej Warty Poznań, współpracującej z Fundacją Muszkieterów od 15 lat. - Postawa fair play, takie ważne zasady, które staramy się, aby dzieci które trenują, przenosiły później na życie i w życiu postępowały również fair play - dodał Łukasz Witkowski.

Podczas tegorocznych wakacji do Leszna, do Parku Julinek przyjedzie 600 dzieci, ponad 50. z objętej wojną Ukrainy. W ciągu 8 turnusów, dzięki Fundacji i wszystkim osobom współpracującym z nią, będą mogły się bawić, relaksować i uczyć.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Dorota Gardias

Źródło zdjęcia głównego: Dzeń Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy