Ślub i wesele

Wesele w sadzie. Hit sezonu ślubnego 2019!

Ślub i wesele

Aktualizacja:

Sezon ślubny rozpoczyna się w maju i trwa do końca września. Zazwyczaj jest wtedy ciepło i słonecznie. Dookoła kwitną kwiaty i drzewa. Tegoroczny trend ślubny wzoruje się na naturalnym, kwitnącym ogrodzie. Najmodniejszym motywem sezonu 2019 jest ślub w majowym sadzie. Do łask wracają jasne kolory, drobne kwiaty i delikatne kompozycje.

Romantyczna scenografia Ścianka z kwiatów jabłoni Jasna dekoracja stołu Delikatny bukiet panny młodej

Romantyczna scenografia 

Pomysłów na wyjątkowe wesele jest wiele. Jedni w wyborze miejsca na zorganizowanie najważniejszej uroczystości w życiu stawiają na bogato zdobione wnętrza, inni wolą bardziej naturalny wygląd - wesele w plenerze. Najmodniejszą scenografią w sezonie ślubnym 2019 jest jednak powrót do natury. Organizatorzy ślubów i wesel polecają wybór przyjęcia na świeżym powietrzu lub dekoracje z wykorzystaniem kwitnących drzew i kwiatów.

W maju kwitną nam drzewa, łąka, sady i przede wszystkim miłość. Ten sad można przenieść także do sali weselnej. To delikatna i subtelna dekoracja, która pasuje nam do wielu różnych typów wnętrz

- mówi dekoratorka ślubna Martyna Gabriel.

Zobacz także: Egzotyczne dekoracje ślubne to hit sezonu!

Ścianka z kwiatów jabłoni 

Ścianki ślubne znajdują się za stołem młodej pary. Ich rolą jest wyróżnienie tego wyjątkowego miejsca. Ścianka to dodatkowa dekoracja sali, która przykuwa uwagę niejednego gościa. Wiosennym hitem ścianki ślubnej jest drzewo kwitnącej jabłoni.

Ściankę dobieramy w zależności od tego, jaką mamy salę. W niektórych salach musimy zakryć całą ścianę za państwem młodych, a w niektórych wystarczy akcent, by podkreślić to miejsce. Drzewo jabłoni może być taką propozycją delikatnej dekoracji

- dodaje ekspertka.

Zobacz także: Czerń i biel na weselu. To najsilniejszy trend 2019!

Jasna dekoracja stołu

Dekoracja stołu weselnego powinna być dopracowana do perfekcji. Decydując się na pewien motyw, należy go utrzymać również na wszystkich stołach. Aranżacja powinna przyciągać uwagę gości, jednak nie można zapominać o jej funkcjonalności.

Wysokie stojaki oraz długie kompozycje z jabłoni współgrają z dekoracją i są bardzo funkcjonalne, ponieważ dzięki nim jest dużo miejsca na potrawy i napoje.

- mówi Martyna Gabriel.

Delikatny bukiet panny młodej

Jest wiele możliwości w wyborze kwiatów do wiązanki ślubnej. Panny młode decydując się na nie, sugerują się wyglądem, kolorem oraz ich znaczeniem. Warto pamiętać i wcześniej zapoznać się z symboliką kwiatów, których chcemy użyć. Najpopularniejsze białe róże oznaczają czyste uczucia i niewinność. Złym wyborem będą żonkile kojarzone z zazdrością. W trwającym sezonie polecane są konwalie, które wskazują na piękno, subtelność i delikatność.

 Do rustykalnych sal i wystroju pasują również zwykłe konwalie, które zarówno pięknie wyglądają jak i pachną.

- dodaje ekspertka ślubna.

Więcej: 

Pozostałe wiadomości