Ślub i wesele

Czerń i biel na weselu. To najsilniejszy trend 2019!

Ślub i wesele

Czerń i biel na weselu. To najsilniejszy trend 2019!

Czy czerń i biel mogą być kolorami przewodnimi na weselu? Oczywiście, że tak! To klasyczne kolorystyczne połączenie sprawdzi się w każdej sytuacji, a co najważniejsze - w sezonie ślubnym 2019 jest jednym z najsilniejszych trendów!

  • Czerń i biel na weselu - dlaczego boimy się tych kolorów?
  • Co białe, a co czarne na weselu?
  • Co robić, żeby nie przesadzić?


Zobacz też: Sukienka dla puszystej pani na wesele - najważniejsze zasady


Czerń i biel na weselu - dlaczego boimy się tych kolorów?

Kolor czarny przeważnie nie kojarzy się nam z klimatami weselnymi, jednak czerń w połączeniu z bielą to zupełnie inna bajka - w sezonie weselnym 2019 to połączenie będzie jednym z najsilniejszych trendów. 

Czerń w naszej kulturze ma bardzo oczywistą i bardzo zdecydowaną wymowę - kojarzy się z żałobą i mrokiem. Jednak połączenie bieli i czerni... to zupełnie coś innego!

Biel oraz czerń są uważane za jedne z najbardziej ekstrawaganckich, ale jednocześnie eleganckich kolorów na ślubie i weselu. Są to kolory kontrastujące, tak jak Młoda Para - Pan i Pani - dwa inne charaktery, dwoje innych ludzi, kobieta i mężczyzna. 

Przeciwieństwa, które mimo tego, że jesteśmy zupełnie inni, idealnie do siebie pasujemy, dogadujemy oraz idealnie razem wyglądamy. Tak też jest z naszymi kolorami - biel z czernią wspaniale ze sobą współgra i ukazuje nam najlepsze cechy tych kolorów.

Czerń na weselu to dobry pomysł?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Co białe, a co czarne na weselu?

Jakich zasad przestrzegać, kiedy decydujemy się na biel i czerń na weselu?

  • Biel i czerń świetnie komponują się ze wszystkimi kolorami metalicznymi - ze srebrem, złotem, miedzią. Dlatego też postawmy na dodatki w tych kolorach.
  • Biel i czerń świetnie sprawdzą się w kompozycjach w stylu retro. Nie bójmy się zatem zamiast na kwiaty, zdecydować się na biało-czarne pióra! Są bogate, okazałe, duże.
  • Biel i czerń to raczej styl wieczorowy, ale z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
  • Tort weselny powinien być cały biały - czerń w tym przypadku powinna być jedynie uzupełnieniem - czerń na torcie może pojawić się w postaci koronki, wstążki, pojedynczych kwiatów.
  • Sukienka panny młodej powinna być biała - czarnym dodatkiem może być np. czarna wstążka zawiązana w talii panny młodej. Czarne pojedyncze kwiaty mogą pojawić się w bukiecie.


Więcej: Jak przygotować pierwszy taniec weselny?


Co robić, żeby nie przesadzić?

Czarny jest bardzo odważnym kolorem, dlatego należy korzystać z niego z głową! Na przykład kiedy decydujemy się na czarny obrus na stole, postawmy na srebrne talerze i białe krzesła. Kiedy wybieramy czarną zastawę, dodajmy do niej złoto.

Czerń należy odpowiednio złagodzić: można to zrobić np. za pomocą koronkowych serwetek, ażurowych detali, florystycznych dekoracji na tkaninach i dodatkach.


Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
64
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0