Podróże

Winnipeg – co oferuje turystom Kanada?

Podróże

Autor:
Adrian
Adamczyk
Winnipeg w Kanadzie

Winnipeg to tętniące życiem miasto, leżące w prowincji Manitoba, w środkowej części Kanady. Wyróżnia się sporym zróżnicowaniem etnicznym i kulturowym. Populacja liczy blisko 750 tys. mieszkańców. Winnipeg oferuje wiele atrakcji zarówno z dziedziny kultury, sztuki, sportu, jak i rekreacji. Turyści mogą spodziewać się kontynentalnego klimatu, charakteryzującego się czterema osobnymi porami roku. Zimą średnia temperatura wynosi −12℃, zaś latem 26℃.

Najciekawsze atrakcje Winnipeg

Miasto jest otwarte na turystów przez cały rok. To doskonałe miejsce dla miłośników kultury i sztuki. Nie bez powodu Winnipeg zyskał miano Kulturowej Stolicy Kanady w 2010 roku. Które miejsca warto odwiedzić?

Kanadyjskie Muzeum Praw Człowieka – obiekt został zaprojektowany przez Antione Predocka i stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych i przyciągających wzrok atrakcji miasta. Muzeum ma na celu wspieranie dialogu i promowanie zmian na rzecz lepszego świata. Stworzono je, aby zilustrować ewolucję, kryzys i przyszłość praw człowieka na świecie. Zwiedzanie to emocjonująca i wzruszająca podróż po historii ludzkości.

Assiniboine Park Zoo – najsłynniejszą atrakcją zoo są niedźwiedzie polarne. Turyści mogą oglądać naturalne zachowania tych majestatycznych ssaków – jak pływają, bawią się i nurkują. W zoo warto zobaczyć także inne zwierzęta, takie jak łosie, foki, wilki oraz bardzo rzadkie czerwone pandy i śnieżne lamparty. Obecnie obszar zajmuje około 400 ha. Został ustanowiony w 1904 roku.

Budynek legislacyjny Manitoby obiekt z pewnością spodoba się wszystkim fanom twórczości Dana Browna i zwolennikom teorii spiskowych. Wnętrze budynku pełne jest hieroglifów, symboli wolnomularskich i kodów numerycznych. Na szczycie znajduje się rzeźba Złotego Chłopca, która ma stanowić nawiązanie do greckiego boga Hermesa.

FortWhyte ta prawdziwa oaza natury znajduje się na południe od miasta i obejmuje ogromny wielohektarowy obszar. Latem można wybrać się na wyprawę kajakiem lub pożeglować po okolicznych jeziorach. Jesienią warto poobserwować żubry w ich naturalnym środowisku lub migrujące ptaki. W okresie zimowym turyści jeżdżą na nartach biegowych lub rakietach śnieżnych na jednym z wielu szlaków.

Dystrykt Exchange – ten obszar w Winnipeg to jeden z najcenniejszych cudów architektury w całej Kanadzie. Dzielnica szczyci się najbardziej okazałymi i luksusowymi budynkami z przełomu XIX i XX wieku. Spacerując po uliczkach, turyści trafią nie tylko do najmodniejszych, ale również najsmaczniejszych miejsc w mieście. Dostępne są także liczne antykwariaty, kawiarnie i sklepy vintage.

Winnipeg – ciekawe miejsca w mieście i okolicy

Jednym z najsłynniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Manitobie jest Jezioro Winnipeg. Jest ono oddalone od miasta o około 55 km na północ. Linia brzegowa jeziora obejmuje najpiękniejsze kanadyjskie plaże. To doskonałe miejsce do odpoczynku i aktywności. Nieodłącznym elementem krajobrazu są wędkarze łowiący okonie i kitesurferzy, wykorzystujący wiatr do żeglowania. Zimą można uprawiać na jeziorze snowkiting, dzięki czemu przez cały rok cieszy się ono sporym zainteresowaniem. W letnich miesiącach jedną z najbardziej obleganych plaż jest Grand Beach. W okolicach jeziora od 1890 roku odbywa się jeden z najstarszych festiwali etnicznych w Ameryce Północnej – Islandzki Festiwal Manitoba, upamiętniający historię Wikingów. Coroczne obchody przyciągają blisko 50 tys. odwiedzających.

Osoby szukające relaksu po całodziennym zwiedzaniu powinny wybrać się do parku Kildonan. To doskonałe miejsce do organizacji pikników, spacerów lub wypoczynku w cieniu drzew. Miejscem, które z pewnością spodoba się dzieciom, jest chatka wiedźmy, inspirowana bajką Braci Grimm. W środku maluchy mogą prześledzić kolejne kroki Jasia i Małgosi. Podczas letnich wieczorów w parku odbywają się przedstawienia teatralne na świeżym powietrzu.

Kolejnym popularnym miejscem w Winnipeg jest The Forks. Na kilkuhektarowym obszarze znajduje się centralny rynek, wiele restauracji i hoteli, a także szerokie ścieżki z widokiem na rzekę. Latem na mieszkańców i turystów czeka skate park, place zabaw oraz park wodny, zimą zaś wypożyczalnia łyżew i dostęp do jednego z najdłuższych lodowisk na świecie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Podwodny świat w Gdyni

Podwodny świat w Gdyni
Podwodny świat w Gdyni Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Tetra images RF

Pozostałe wiadomości