turyści

  Archipelag Svalbard, leżący w połowie drogi między Norwegią a biegunem północnym, pomimo surowego klimatu i niedostępnego położenia wciąż przyciąga spore rzesze spragnionych ciszy i kontaktu z przyrodą turystów.

  Podhale słynie z gościnności, którą, niestety, wielu turystów zdaje się wykorzystywać. Z hoteli ginie wyposażenie, a obsługa wskazuje na wyjątkowo niekulturalne zachowania gości.

  Do sytuacji zagrażającej życiu trzymiesięcznego niemowlęcia doszło po tym, jak grupa turystów z Łotwy wybrała się na Czerwone Wierchy.

  Polska ambasada w Chorwacji opublikowała poradnik dla turystów, w którym zawarła przykładowe problemy, z którymi wczasowicze zwracają się do placówki dyplomatycznej.

  Z nadejściem wakacji wiele osób pragnie zapomnieć o natłoku codziennych obowiązków i cieszyć się zasłużoną beztroską. Nieokiełznane poczucie swobody w trakcie urlopu może jednak prowadzić do łamania zasad dobrego wychowania. Nadużywanie alkoholu i wszczynanie awantur to zaledwie część praktyk, do których przyznają się polscy turyści. Jakich gaf wstydzimy się najbardziej?

  Prezentujemy ciekawe miejsca w Dolnym Mieście. To słynna dzielnica Gdańska, która przyciąga turystów licznymi atrakcjami. Co warto tam zobaczyć?

  Turyści szykują wspólny pozew.

  W lipcu i sierpniu miejscowości nad Bałtykiem pękają w szwach. Turyści przyjeżdżają na urlop, by się zrelaksować i wypocząć, ale niestety, niektórym puszczają hamulce.

  Podróżujący samolotem na wakacje do Włoch, Hiszpanii czy Portugalii muszę liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Pod koniec czerwca pracownicy jednego z popularnych przewoźników zapowiadają strajki. O jaką linię chodzi? Na co muszą zwrócić uwagę turyści z Polski?

  Giza, zabytkowa i tajemnicza, zachęca rok po roku setki tysięcy turystów do odwiedzin. Choć to duże miasto liczy ponad 3 miliony mieszkańców, znane jest głównie z turystyki. W obrębie kompleksu świątynnego zobaczyć można w Gizie Sfinksa, piramidy, mastaby i cmentarze.

  Reporterka Dzień Dobry TVN Dagmara Kowalczyk z widzami połączyła się z kultowej drogi, prowadzącej z Kuźnic na Kasprowy Wierch. Szlak na tym odcinku został zamknięty ze względu na grasujące niedźwiedzie.

  Papua Nowa Gwinea jest wciąż mało znanym krajem, nawet przez wytrawnych podróżników. Jeszcze do niedawna turystów odstraszały trudne warunki na wyspie, trzęsienia ziemi i niebezpieczeństwo wybuchu wulkanu. Dziś Papua Nowa Gwinea cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

  Ambasada Turcji wydała komunikat - aby przekroczyć granicę, polscy obywatele nie muszą mieć przy sobie paszportu. Wystarczy jedynie dowód osobisty. Jak sytuacja wygląda w przypadku osób niezaszczepionych?

  Gold Coast to miasto położone na wschodnim wybrzeżu Australii, w stanie Queensland. Wiele osób kojarzy je głównie z długimi, piaszczystymi plażami, którym towarzyszą wielkie wieżowce.

  Winnipeg to tętniące życiem miasto, leżące w prowincji Manitoba, w środkowej części Kanady. Wyróżnia się sporym zróżnicowaniem etnicznym i kulturowym. Populacja liczy blisko 750 tys. mieszkańców. Winnipeg oferuje wiele atrakcji zarówno z dziedziny kultury, sztuki, sportu, jak i rekreacji. Turyści mogą spodziewać się kontynentalnego klimatu, charakteryzującego się czterema osobnymi porami roku. Zimą średnia temperatura wynosi −12℃, zaś latem 26℃.

  Słoneczny Brzeg to zdecydowanie największy, a także najbardziej popularny kurort w Bułgarii. Znajduje się on nad pięknym brzegiem Morza Czarnego. W Słonecznym Brzegu można skorzystać z oferty 600 hoteli i 400 restauracji. Budowę kurortu rozpoczęto w 1958 roku w miejscu, w którym już w starożytności funkcjonowały studnie zaopatrujące nieodległy Nesebyr w wodę pitną. 

  Mont Saint-Michel to wyspa chętnie odwiedzana przez podróżników. Gdzie znajduje się to magiczne miejsce i jakie kryje atrakcje?

  Choć sezon wakacyjny dobiegł końca, to Tatry wciąż przyciągają tysiące piechurów. W sieci pojawiły się zdjęcia turystów oczekujących w 300-metrowych kolejkach, by wejść na Rysy, najwyższy szczyt Polski. - Ludzi masa i wcale mnie to nie dziwi, taka pogoda - czytamy.

  Wenecja planuje zabezpieczyć się na wypadek wzrostu liczby turystów w następnym roku. Władze miasta, w związku z pandemią COVID-19, chcą postawić bramki na wjeździe, aby regulować wstęp do miasta. Ma być pobierana także opłata.

  Pagan (nazywane też Bagan) to miasto w Birmie słynące z ogromnej liczby buddyjskich pagód, świątyń i klasztorów. Jest największym kompleksem sakralnym w Birmie. Bywa nazywane "Świętym Miastem".

  Cabo da Roca to najdalej wysunięty na zachód obszar kontynentalnej części Europy. Współrzędne geograficzne Cabo da Roca to 38°46′51,82″N oraz 9°30′02,00″W. Przylądek ten dzielą od przylądka Henlopen po drugiej stronie Atlantyku 5593 kilometry.

  Leżące w południowych Indiach Bengaluru to jedno z najszybciej rozwijających się miast świata. Aglomeracja o powierzchni 709 km² liczy obecnie ponad 10 milionów mieszkańców – po Mumbaju i Deli jest to więc trzecie najliczniej zaludnione miasto w Indiach. Co przyciąga tak wielu ludzi do Bengaluru?

  Niewiele wiemy w Polsce na temat Uzbekistanu, jego mieszkańcach i zwyczajach. Jeszcze mniejsza wiedza dotyczy stolicy kraju – Taszkentu, jednego z najpiękniejszych miast Azji Środkowej.

  Tłumy turystów, zatłoczone plaże, drożyzna i ryzyko przestępstw. Zastanawiasz się, gdzie chcesz spędzić wakacje? Przed wyborem miejsca na letni wyjazd sprawdź, które popularne kierunki mogą okazać się sporym rozczarowaniem. Dokąd nie warto się wybierać na urlop?

  Para turystów wykazała się wyjątkową ignorancją. Wtargnęli do rezerwatu przyrody "Mewia Łacha" i nie zwracając uwagi na znaki mówiące o "zakazie wstępu", robili sobie zdjęcia z młodymi ptakami. Osobnik, którego wzięli na ręce zdechł.

  Czasami aż trudno uwierzyć, do czego zdolni są turyści. Ręczniki, szlafroki czy zastawy stołowe, to tylko część rzeczy, które hotelowi goście wynoszą w swoich walizkach. O tym, co najczęściej ginie, opowiedziała Joanna Preisner, CEO Bacówka Radawa SPA.

  Przed nami lato i wakacje. Planujemy urlopy, zastanawiamy się, gdzie je spędzić. W ubiegłym roku za sprawą pandemii większość z nas wypoczywała w Polsce. Teraz, gdy poluzowano restrykcje i podróżowanie staje się łatwiejsze, chętnie wybierzemy się na zagraniczne wczasy. Jak się na nich zachowujemy? Jakie błędy popełniamy? O tym w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl opowiada Justyna Dżbik-Kluge, autorka książki „Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek”.

  Choć sezon wakacyjny dopiero przed nami, Śnieżka już przeżywa oblężenie. Niestety turyści nie dostosowują się do obowiązujących tam zasad i wychodzą poza wyznaczony teren. Wskutek tego władze parku zdecydowały, że ogrodzą szczyt.

  Pescara w tłumaczeniu na język polski oznacza "ujście rzeki". Nazwa miasta pochodzi od rzeki, która dzieli je na dwie, pierwotnie odrębne części. W 1927 roku połączone zostały mostem. Pierwsze wzmianki o Pescarze pochodzą z około IV tysiąclecia p.n.e. W okresie rzymskim miasto nosiło miano Vicus Aeterni. Dopiero około 1000 roku miasto uzyskało obowiązującą do dziś nazwę Pescara.

  Cinque Terre to malowniczy i urzekający niesamowitym pięknem park narodowy we Włoszech. Co roku przyciąga miliony turystów starymi miastami, setkami ścieżek i szlaków oraz dzikimi plażami z lazurową wodą. Co warto zobaczyć w Cinque Terre i jak tam dojechać?