Niebezpieczna zabawa na trampolinie. Dzieci skakały z łyżki do traktora. "Rodzice roku"

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
edziecko.pl

Dzieci potrafią mieć naprawdę szalone pomysły, szczególnie jeśli chodzi o zabawę. Rodzice w takich przypadkach powinni ocenić, czy to, co robią ich pociechy, jest bezpieczne. Czasami zdarza się jednak, że reakcji nie ma, jak w przypadku sytuacji przedstawionej na podbijającym sieć nagraniu.

Dziecięce zabawy

Dzieci mają bardzo różne pomysły na zabawę, często niebezpieczne. Warto, żeby rodzice reagowali na te propozycje w odpowiedni sposób. Takiej interwencji zabrakło w przypadku bohaterów nagrania zamieszczonego na profilu @kidsgettinghurt na Instagramie.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Grupa dzieciaków skakała z łyżki traktora wprost na trampolinę, jedno z nich cudem uniknęło tragedii. Prawdopodobnie zawinił tu brak wyobraźni dorosłych, bo ta zabawa nie mogłaby się odbyć bez ich pomocy, czyli podstawienia pojazdu. Kiedy jeden z chłopców podjął próbę skoku, zaczepiły mu się spodnie i zawisł w powietrzu. Do tragedii brakowało naprawdę niewiele.

Chwila grozy w trakcie zabawy

Początkowo widać, że uczestnicy zabawy przestraszyli się sytuacji, ale po wszystkim zaczęli się głośno śmiać. Internautom jednak ta radość się nie udzieliła. Wyrazili mnóstwo krytycznych uwag i skomentowali brak wyobraźni dorosłych.

- Szczęście, że nie spadł na głowę. Użyj zdrowego rozsądku, człowieku. Ja nawet nie mam dzieci i zastanowiłabym się dwa razy, żeby pozwolić im skakać z takiej wysokości. Nawet lądowanie na nogach mogło skończyć się złamaną kostką - napisała jedna z komentujących osób.

- Po co w ogóle zakładaliście siatkę, jeśli i tak pozwalacie na coś tak głupiego i niebezpiecznego? Rodzice roku - dodała kolejna osoba.

- To jest złe. Cała aranżacja jest idiotyczna dla dzieci w tym wieku. Gdyby ten dzieciak miał rękę w złej pozycji, pękłaby po wylądowaniu... - tłumaczył przerażony internauta.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Karl Weatherly/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości