Baśniowy spektakl wrocławskiego teatru. "Pomysł z dziecięcej wyobraźni i przekory"

Autor:
Daria
Pacańska
W kraju zima, a u nas Królowa Śniegu
W kraju zima, a u nas Królowa ŚnieguDzień Dobry TVN
wideo 2/8

W bajkowy świat już od pierwszych minut programu Dzień Dobry TVN przeniósł widzów Wrocławski Teatr Pantomimy. Artyści zaprezentowali fragment spektaklu "Królowa. Baśń podwórkowa". Sztuka odgrywana jest na zewnątrz, a pomysł ten narodził się jeszcze w pandemii.

Spektakl wrocławskiego teatru

Wrocławski Teatr Pantomimy przygotował spektakl, na którym bawią się dzieci i dorośli. Rozprawia o uniwersalnych wartościach i jest doskonałym pomysł na spędzenie czasu poza domem w niecodziennych okolicznościach.

- To pomysł z dziecięcej wyobraźni i przekory, ponieważ na podwórku, jak dzieci się bawią, to nic im nie może przeszkodzić w tym. Tak było w pandemii, kiedy nie mogliśmy iść do teatru, a to jest nasza zabawa. Postanowiliśmy tak, jak za dawnych lat wrócić do podstawowych uczuć, przyjaźni, odwagi, które trenujemy na podwórku - tłumaczył Artur Borkowski, aktor i reżyser Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Twórcy spektaklu wykorzystali różne wizualizacje, ogień, zimową aurę i zaprosili widzów, którzy do dzisiaj chętnie oglądają to, co chcą przekazać aktorzy w tym przedstawieniu.

Teatr akcji

Reżyser podkreśla, że to spektakl o uczuciach, ale wszystko odbywa się w szybkim tempie, ze względu na mroźne okoliczności, akcja nie ustaje nawet na chwilę. W repertuarze artystów pojawiły się nowe sztuki, które już w najbliższym czasie będzie można zobaczyć na słynnym podwórku.

- Miejsc na widowni mamy dość mało, ze względu na to, że to podwórko jest dość ograniczone - powiedziała jedna z aktorek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości