bajka

  bajka

  Myszka Miki jest ikoną pop kultury, którą znają i lubią prawie wszyscy na świecie. Mimo że kończy 90 lat, nie przestaje inspirować. Zobaczcie kogo i w jaki sposób.

  Od samego rana, w naszym studiu, telewizyjny nektar zbierała, znana i lubiana, Pszczółka Maja! Pojawił się także Gucio, czyli Mateusz Banasiuk, który wcielił się w jego rolę w filmie „Pszczółka Maja – miodowe igrzyska”. Jak wyglądała jego praca? Jakie były jego ulubione bajki z dzieciństwa?

  „Mądre bajki z całego świata” to 16 niezapomnianych opowieści, których akcja toczy się od Timoru Wschodniego po Polskę. Jak powstały? Jakie wartości są w nich przemycone? Gdzie kupić bajki? Na co zostaną przeznaczone pieniądze ze sprzedaży książek i CD? O projekcie mówiły w Dzień Dobry TVN: prezes Kulczyk Foundation Dominika Kulczyk, aktorka Edyta Jungowska i prezes Fundacji Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski Małgorzata Domagalik.

  Reksio obchodzi swoje 50-lecie. Jest, to obok Rumcajsa, Jacka i Agatki, Misia Uszatka czy Bolka i Lolka, jedna z kultowych polskich dobranocek, których bohaterowie przez pokolenia układali do snu polskie dzieci. O fenomenie tych bajek rozmawialiśmy z Katarzyną Lubas, dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Co jeszcze oprócz wnętrza budy Reksia można tam zobaczyć? Którą postać lubicie najbardziej?

  Czy można lepiej zacząć niedzielny poranek niż w przeuroczym towarzystwie Myszek Miki i Minnie? Mimo zachmurzonego nieba na zewnątrz, w naszym studiu zapanowała iście bajkowa atmosfera. Dziś Dzień z Disneyem w TVN!

  Autorką Muminków jest Tove Jansson. Jej sagę przetłumaczono na ponad 60 języków, co czyni ją najpopularnijeszą fińską pisarką w historii. Ale pisarstwo nie było jedyną pasją Tove. Jej głównym zajęciem było malarstwo. Zobaczcie, co jeszcze okryła Anna Kalczyńska, podążając śladami Tove. Skąd wzięły się Muminki? Czy Tove była radosną osobą? Z kim się związała? Gdzie wybudowała swój dom? Kto przejął spuściznę po pisarce?

  Nie każdy ma możliwość spotkać się z jednych z ulubionych bohaterów z dzieciństwa. To szczęście miał prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. W wytwórni filmów animowanych Se-ma-for w Łodzi odwiedził Misia Uszatka. Zobaczcie, jakie inne postacie z bajek spotkał nasz pogodynek.

  W najnowszej adaptacji "Kopciuszka" Cate Blanchett wcieliła się w rolę złej macochy. Jak wspomina swoje pierwsze spotkania z tą bajką? Jak zaczęła się jej przygoda z kinematografią?

  Kenneth Branagh - brytyjski aktor, scenarzysta, reżyser i producent. Zagrał m.in. w filmach: "Mój tydzień z Marilyn" czy "Harry Potter". Jednak największą sławę przyniosły mu adaptacje dzieł Szekspira. Właśnie wyreżyserował najnowszą wersję bajki "Kopciuszek". Jakie zagadnienia chciał pokazać w filmie? Czy wierzy w przyjaźń w świecie filmowym? Jak definiuje sukces? Co go inspiruje? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska.

  Katarzyna Łaska w polskiej wersji bajki wykonuje piosenkę „Mam tę moc”. Tylko dla Dzień Dobry TVN Kasia wykonała ją w otoczeniu zdolnych dzieciaków na warszawskim lodowisku. Ile wokalistek Kasia pokonała na castingu? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z polską Elsą, czyli Kasią Łaską.

  Radni z Tuszyna uznali, że Kubuś Puchatek nie może być patronem placu zabaw bo" ma nieokreśloną płeć i niekompletne ubranie". Wyśmiewa ich nawet NBC. Czy teraz Kubuś Puchatek stanie się Kubusiem P. ? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Andrzej Mleczko, rysownik oraz Magdalena Chorzewska, psycholog dziecięcy. Próbowali odpowiedzieć na pytanie jakiej płci jest bohater jednej z najpopularniejszych bajek dla dzieci.

  Ekologia jest modna, dlatego w miastach powstaje coraz więcej zielonych miejsc. Właśnie o architekturze eco Bartek Jędrzejak rozmawiał z Katarzyną Glinką. Aktorka powiedziała również, co robi, aby nie szkodzić środowisku. Przedstawiła zalety samochodu Zeo Renault z napędem elektrycznym, którym miała okazję jeździć.

  Zawsze, jak mówi, była dużym dzieckiem, nigdy nie dorosła i lubiła wszystko, co jest różowe. Absolwentka AWF-u Katarzyna Ogonowska-Wąsik stworzyła słodkie miejsce we Wrocławiu, gdzie powstają babeczki, torty i lody.

  Aneta Arkit dzięki niezwykłym sesjom fotograficznym spełnia marzenie nie tylko małych księżniczek, ale także dorosłych królowych. Przepiękne zdjęcia w magicznych sceneriach to pamiątka na całe życie. Skąd czerpie inspiracje i pomysły? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała nam o swojej wielkiej pasji, która stała się sposobem na świetny biznes.

  "Oz Wielki i Potężny" to nowa bajkowa superprodukcja. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z Jamesem Franco i Zachem Braffem , którzy zdradzili jej, czy wierzą w zjawiska nadprzyrodzone i dlaczego Ania jest lepszą dziennikarką niż jej poprzednik?

  "Odlotowe Superbabcie zamiast włożyć ciepłe kapcie latać nagle zapragnęły... z nimi bajki całkiem nowe, tak jak babcie, odlotowe!" W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Barbarę Maciejewską, Urszulę Machcińską i Halinę Kwaśną czyli "Latające Babcie"